HOT

Co je na śniadanie Ewa Chodakowska? "Tak, tyle jem"

03.01.2014 14:15
A A A Drukuj
Ewa Chodakowska

Ewa Chodakowska (Screen z Facebook.com/EwaChodakowska)

Ewa Chodakowska promuje nie tylko aktywność fizyczną, ale też zdrowe odżywianie. Na swoim profilu na Facebooku chętnie dzieli się przepisami i pokazuje zdjęcia swoich posiłków. Tym razem pochwaliła się bardzo apetycznym śniadaniem.

Ewa ChodakowskaScreen z Facebook.com/EwaChodakowska

Trenerka dokładnie napisała co składało się na posiłek.

Ewa ChodakowskaScreen z Facebook.com/EwaChodakowska

Ewa Chodakowska wielokrotnie powtarzała, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem. Jak tłumaczyła, pomijanie posiłku rano nie ułatwia zrzucania zbędnych kilogramów, ponieważ spowalnia metabolizm. Jakie więc powinno być idealne śniadanie?

Na naszym stole powinny zawitać raczej pieczywo pełnoziarniste uzupełnione warzywami, płatki zbożowe lub owsiane, owoce. Ale nie tylko. W śniadaniowym menu, obok potraw węglowodanowych, dominować powinny produkty będące źródłem pełnowartościowego białka, jak mleko, twaróg, chuda wędlina, czy ryba. Jednocześnie, śniadanie nie może być zbyt tłuste i obfite. Nadmiar tłuszczu spowalnia proces trawienia, wpływa na pogorszenie transportu tlenu do mózgu i innych tkanek, a także powoduje uczucie zwolnienia reakcji i poczucie ospałości - napisała na Facebooku.

Skusilibyście się na śniadanie Chodakowskiej?

psz

Zobacz także

Zobacz więcej na temat:

  • 3
  • 5
Komentarze (18)
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane