Fotograf o "sweet foci" Obamy: Nastrój był bardziej karnawałowy niż pogrzebowy. Jesteśmy w Afryce

Afrykańczycy tańczyli i śpiewali, żeby uhonorować Nelsona Mandelę.

W uroczystości pożegnalnej Nelsona Mandeli w Johannesburgu wzięli udział najważniejsi przywódcy świata. Wśród nich nie mogło zabraknąć Baracka Obamy, który przyjechał razem z żoną, Michelle. Uroczystość z pewnością byłaby relacjonowana przez media standardowo, gdyby w internecie nie pojawiło się zdjęcie, na którym widać jak prezydent USA i premier Wielkiej Brytanii, David Cameron, robią sobie zdjęcia z premier Danii, Helle Thorning-Schmidt.

Barack Obama Twitter.com

Fotografia wywołała zażartą dyskusję o tym, czy ich zachowanie było adekwatne do sytuacji. Z wielu stron posypały się negatywne komentarze, mówiące, że atmosfera uroczystości nie była zabawowa, a podniosła i skłaniająca do zadumy. Fotoreporter obecny na pożegnaniu Nelsona Mandeli wytłumaczył, że z punktu widzenia osób biorących udział w wydarzeniu, było zupełnie inaczej.

Panowała tam atmosfera zupełnego relaksu. Wszędzie wokół mnie Afrykańczycy tańczyli, śpiewali i śmiali się, by uhonorować swojego zmarłego przywódcę. Nastrój był bardziej karnawałowy niż pogrzebowy. Nie widziałem w wizjerze mojego aparatu niczego niestosownego. Prezydent USA czy nie - jesteśmy w Afryce - napisał na swoim blogu.

Pogrzeb Nelsona Mandeli odbędzie się 15 grudnia. Przywódca spocznie w rodzinnej wiosce Qunu w Prowincji Przylądkowej Wschodniej w południowej części kraju. Natomiast uroczystości żałobne są zaplanowane na 5 dni wcześniej.

 

psz

Więcej o:
Komentarze (3)
Fotograf o "sweet foci" Obamy: Nastrój był bardziej karnawałowy niż pogrzebowy. Jesteśmy w Afryce
Zaloguj się
 • browaryr

  Oceniono 18 razy 6

  pogrzeby w rodzinnej wiosce obamy takie pewnie są-muziny się bawią-i nie ma co im przeszkadzać.

 • forfiter_jr

  Oceniono 4 razy 2

  Wczoraj pisałem - hamburgerowe czy europejskie konserwy żyjące w świecie stereotypów pewnych zjawisk nigdy nie zrozumieją.

 • koja

  Oceniono 10 razy 0

  Co za czasy. Nagrywają z ukrycia, robią zdjęcia. Nigdzie człowiek nie może być swobodny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX