Susan Boyle ma zespół Aspergera. "Mam trudności w relacjach międzyludzkich"

Susan Boyle.

Susan Boyle. (Youtube.com/ PR Photos)

Uczestniczka brytyjskiego "Mam talent" wyznała prawdę o swojej chorobie.

Susan Boyle zasłynęła w 2009 roku w brytyjskim "Mam Talent", kiedy zaśpiewała utwór "I Dreamed a Dream" z musicalu  "Les Miserables. Nędznicy". Wokalistka szturmem zdobyła serca publiczności, jednak nie dało się nie zauważyć, że nie czuje się komfortowo z tym zainteresowaniem. Teraz Boyle zdradziła w wywiadzie z "The Observer", że cierpi na zespół Aspergera.

Rok temu Boyle odwiedziła szkockiego specjalistę, który później rozpoznał u niej zespół Aspergera - formę autyzmu, która głównie wpływa na umiejętności interakcji społecznych i komunikacji - czytamy na "Daily Mail".

Susan BoylePR Photos

Jej choroba zaczęła się z powodu urazu mózgu, którego doznała w dzieciństwie. Przezywano ją wtedy w szkole "Prostą Susan". To jednak nie był koniec jej problemów ze zdrowiem. Susan cierpiała też na depresję. Świadomość choroby Aspergera sprawiła, że zrozumiała, dlaczego bała się obcych i unikała kontaktu wzrokowego, co sprawiało, że przez całe dzieciństwo czuła się "inna".

Zawsze wiedziałam, że przyczepia mi się niesprawiedliwe łatki -  powiedziała.

Susan BoyleSusan Boyle, kadr z klipu

Choroba Aspergera tłumaczy często zaskakujące zachowanie Boyle:

Powiedziałabym, że mam trudności w relacjach międzyludzkich, trudności komunikacyjne, które prowadzą do wielu frustracji. Jeśli ludzie będą nieco bardziej cierpliwi, to by pomogło - zdradziła.

Susan Boyle wyznała w mediach prawdę o swojej chorobie, po to, by inni mogli ją lepiej zrozumieć.

Asperger mnie nie definiuje. To stan, z którym muszę żyć i przepracować i teraz czuję się spokojniej w stosunku do siebie. Ludzie będą o wiele lepiej rozumieć to, kim jestem i dlaczego robię rzeczy, które robię - wyjaśniła.

Susan BoylePR Photos

Boyle miała trudności z radzeniem sobie z sukcesem. Tuż po "Mam talent" była wyczerpana nerwowo. Fani pokochali Boyle i jej bezsprzeczny talent. Brytyjka sprzedała 14 milionów płyt na całym świecie, ostatnio wydała swój czwarty album "Home for Christmas". Szykuje się też do debiutu filmowego w "Christmas Candle".

FILE - Susan Boyle performs ahead of the Champions League qualifying second round soccer match between Celtic and Helsingborgs at Celtic Park, Glasgow, Scotland, in this Aug. 29, 2012 file photo. Boyle told the Observer newspaper in an interview published Sunday Dec. 8, 2013, she has been diagnosed with Asperger's syndrome, a form of autism, after seeing a specialist a year ago. (AP Photo/Scott Heppell, File)AP

Vic

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Skomentuj:
Susan Boyle ma zespół Aspergera. "Mam trudności w relacjach międzyludzkich"
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX