Maciej Zień o pokazie mody w świątyni: Inspiracją stały się eleganckie stroje, które nosi się do kościoła

Projektant zdradził, dlaczego pokaz mody kolekcji "jestem" odbył się w świątyni.

Maciej Zień z pewnością przekroczył pewną granicę. Pokaz jego ostatniej kolekcji "Jestem" odbył się w imponującym kościele parafialnym Św. Augustyna na ul. Nowolipki (Pokaz mody Macieja Zienia odbędzie się w kościele w Warszawie?). Projektant wyznał, że miejsce na pokaz jest nie przypadkowe, bo podczas tworzenia kolekcji inspirowała się... strojami, w których przychodzi się do kościoła.

To inspiracja energią, jej różnymi rodzajami i to, co może zdziałać. Temat ten długo rozpracowywałem, bo energią jest człowiek, są nią również ubrania, a także kolory. Znajdzie się w niej delikatny błękit i srebro, biel, czerń i mocna zieleń. Pojawia się też złota i srebrna folia, kryształy Swarovskiego łączone ze skórą w nietypowych miejscach, wyrazistość. Generalnie nowoczesne glamour. Z kolei drugą inspiracją stała się tematyka religijna i eleganckie stroje, które nosi się do Kościoła - powiedział w rozmowie z Natemat.pl z Marcinem Brylskim.

Maciej ZieńKAPIF

Dziennikarz nie krył zdziwienia wyborem takiego miejsca.

Będziesz szokował czy się uświęciłeś?
Bez przesady. Ubrania są jak najbardziej nowoczesne, a nawiązania do religijnych emblematów nie są dosłowne. Poza tym pokaz odbędzie się w Kościele, więc stało się to naturalnym tłem dla kolekcji.

Maciej Zień szukał inspiracji, bo własne projektu już go nudziły.

Swaugustyn.pl, widok panoramicznyScreen z Swaugustyn.pl

Nikt nie musiał tego robić, bo sam bardzo się ze sobą męczyłem. Dusiłem się w swoich twórczych ramach i znudziły mnie już moje projekty. Więc decyzja ta była niezbędna do dalszego funkcjonowania jako projektant - wyjaśnił.

Cały pokaz Zienia był owiany tajemnicą. Myślicie, że kościół jest odpowiednim miejscem na pokaz mody?

Vic

Więcej o:
Komentarze (3)
Maciej Zień o pokazie mody w świątyni: Inspiracją stały się eleganckie stroje, które nosi się do kościoła
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • ja5

  Oceniono 16 razy 14

  Profanacja kościoła...to juz nie ma gdzie robic pokazow mody...za malo jest miejsc w Warszawie na takie cyrki......i ze proboszcz katolicki sie zgodzil na taką profanację..za ile..??????

 • do_podziwu

  Oceniono 13 razy 11

  " Myślicie, że kościół jest odpowiednim miejscem na pokaz mody?" - "dal na tace" , proboszcz na niedzielnym kazaniu wytlumaczy , "watpiacym " -:))).

 • m.jackson4ever

  Oceniono 7 razy -5

  genialny pomysł!! tez bym poszła do kościoła.. na pokaz mody!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX