Papież Franciszek mianował biskupem warszawskim brata Grzegorza Markowskiego

W Warszawie pojawi się dwóch nowych biskupów. Jednym z nich jest Rafał Markowski - brat popularnego wokalisty "Perfectu".

Dotychczasowy rzecznik prasowy kurii warszawskiej ks. Rafał Markowski, a prywatnie brat Grzegorza Markowskiego zostanie jednym z biskupów pomocniczych kardynała Kazimierza Nycza, informuje portal warszawa.gazeta.pl. Oprócz niego tę funkcję będzie pełnił ks. Józef Górzyński - dyrektor wydziału duszpasterstwa ogólnego. Święcenia biskupie duchowni przyjmą 7 grudnia.

Kardynał Nycz zyska tym samym ważne wsparcie. Na emeryturę odchodzi bowiem wieloletni sufragan warszawski bp Marian Duś, od obowiązków odsunięty jest zaś inny biskup pomocniczy Piotr Jarecki. W zeszłym roku spowodował kraksę, gdy prowadził samochód pod wpływem alkoholu - czytamy na portalu.

Ks. Rafał Markowski oprócz reprezentowania metropolity warszawskiego w mediach, jest również wykładowcą m.in. na Wydziale Teologicznym Akademii Teologii Katolickiej i na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie. Był również dyrektorem Radia Józef, którego jest założycielem. Co popularny krewny duchownego, Grzegorz Markowski, mówi o bracie?

Rafał to jest facet z krwi i kości. Urodziwy i przystojny. Kiedy jest na wczasach, kobiety patrzą na niego dość łakomie, a on musi dawać sobie z tym radę. Jest takim samym pasjonatem pracy jak ja. To jest praca, która zabiera ci masę sił, której oddajesz się do końca, w której jest się 24 godziny na dobę.  Pod tym względem te prace są do siebie bardzo podobne. Z tą różnicą, że w moim pokoju hotelowym może siedzieć obca kobieta i może stać butelka alkoholu na stole, a on musi siedzieć sam i raczej bez promili wyznał wokalista w wywiadzie dla magazynu "Viva!".

14.01.2011 WARSZAWA , OD LEWEJ WOKALISTA GRUPY PERFECT GRZEGORZ MARKOWSKI . ARCYBISKUP KARDYNAL KAZIMIERZ NYCZ PODCZAS SPOTKANIA Z DZIENNIKARZAMI . FOT. BARTOSZ BOBKOWSKI / AGENCJA GAZETA SLOWA KLUCZOWE: BISKUP ZDJĘCIE DO WKŁADKI: DLOWA Strony Lokalne WarszawaFot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta

majk

Więcej o:
Komentarze (9)
Papież Franciszek mianował biskupem warszawskim brata Grzegorza Markowskiego
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • abszperwentyl

  Oceniono 73 razy 61

  kto ma ksiedza w rodzie tego bieda nie ubodzie - jest takie przyslowie

 • gj61

  Oceniono 8 razy 4

  Kto ma księdza w rodzinie
  z głodu nie zginie.

  Jak mówi stare przysłowie. Gratulacje. Mając takiego brata musi byc normalnym facetem.
  Pozdrawiam ks. biskupa Rafała Markowskiego chociaż jestem w opozycji TOTALNEJ do kk.

 • zum

  Oceniono 6 razy 4

  to, że kobiety patrzą się na tego pana łakomym wzrokiem dowodzi tylko rozpaczliwej mizerii męskiego otoczenia.
  Pewnie po prostu nie jest gruby.

 • szoferek1

  Oceniono 18 razy 2

  No to Grzesio może zrezygnować z chałur, bo kasiora będzie teraz płynąć szerokim strumieniem od owieczek.

 • multitroll

  Oceniono 78 razy -6

  Po ostatnich wypowiedziach hierarchow watykanskich, na kazdego sukienkowego patrze z 99 procentowym,absolutnym brakiem zaufania.Chyba przystąpie do buddystow,albo sie zapisze do gminy zydowskiej bo wiem,ze tam nie gwalca dzieci i nie żądają kasy - duzo kasy.

 • janusss

  Oceniono 24 razy -8

  No i brat Markowskiego ksiadz NIE SIEDZI SAM WIECZORAMI ALE Z KOBIETA ALBO PO PROSTU JEST GEJEM. NIe ma w 21 wieku trzeciej mozliwosci chyba ze jest chory .

 • jagger2009

  Oceniono 9 razy -9

  miejmy nadzieje ze nie bedie molestowal malych chlopow

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX