Koncert TOP wygrał Artur Andrus! Kto jeszcze znalazł się w najlepszej dziesiątce?

Kto wygrał?

W piątkowy wieczór rozpoczął się Sopot TOPtrendy 2013! Festiwal otworzył koncert TOP, na którym uhonorowani zostali artyści, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy sprzedali najwięcej płyt. Pierwsze miejsce zajął Artur Andrus za płytę "Myśliwiecka". Wokalista wykonał utwór "Piłem w Spale".

Artur AndrusKapif

Statuetkę wręczył mu nie byle kto, bo legenda polskiej sceny muzycznej, Jerzy Połomski. Muzyk nie szczędził Andrusowi słów uznania:

Nigdy nie przekracza pan pewnej dopuszczalnej granicy dobrego smaku. Oglądamy często na estradzie bardzo odważne produkcje, dlatego ja znalazłem się tu niechcący, żeby panu wręczyć nagrodę - powiedział niezwykle skromnie Połomski.

Drugie miejsce zajął Andrzej Piaseczny z krążkiem "To co dobre".

TOPtrendy 2013, Andrzej PiasecznyKAPiF

Trzecie miejsce należy do króla polskiej sceny reggae, Kamila Bednarka za płytę "Jestem". Muzyk rozkołysał całą Operę Leśną!

TOPtrendy 2013, Kamil BednarekKAPiF

Bednarek, oprócz singla "Nie chcę wyjeżdżać stąd", zaśpiewał też cover Marka Grechuty "Dni, których jeszcze nie znamy". Zapewniał, że wie, o czym śpiewa:

Sam na własnej skórze przekonałem się, że ważne są dni, których jeszcze nie znamy - mówił ze sceny.

Miejsce tuż za podium należy do Marii Peszek za album "Jezus Maria Peszek". Na festiwalu nie zabrakło kontrowersji. Peszek weszła na scenę i powiedziała:

Polsko, dziękuję Ci, że tak bardzo pokochałaś Jezusa.

Paszporty Polityki, Teatr Wielki, 15.01.2013, fot. WBFWBF

Miejsce 5. należy do zespołu Kazik Na Żywo i płyty "Bar La Curva / Plamy na słońcu". Kazik nie odebrał statuetki, bo nie ma tego w zwyczaju. W związku z tym, prowadzący Maciej Rock zabrał statuetkę i obwieścił, że daje ją Luxurii Astaroth, niebieskookiej piękności znanej z teledysku Donatana za, jak stwierdził, "pierwszoplanową rolę w teledysku"! Należy jej się?

Luxuria AstarothScreen Youtube.com

Miejsce 6. to znów Andrzej Piaseczny, ale tym razem w ducie z Sewerynem Krajewskim - za płytę "Zimowe piosenki". Niestety na scenie nie pojawił się Krajewski, który konsekwentnie twierdzi, że zakończył już występy.

Miejsce 7. zajął Donatan i płyta "Równonoc". Producent muzyczny podziękował wszystkim, którzy kupili jego płytę, bo wie, że teraz to "luksus".

TOPtrendy 2013, DonatanKAPiF

Na miejscu 8. uplasowała się Ania Dąbrowska za płytę "Bawię się świetnie".

Ania DąbrowskaFot. Polsat

Miejsce 9. to zespół Coma i krążek "Czerwony album".

23.02.2012. GDYNIA PIOTR ROGUCKI , ZESPOL Fot. Kamil Gozdan / Agencja Gazeta

Miejsce 10. należy do Hey i płyty "Do rycerzy, do szlachty, do mieszczan".

Vic

Więcej o:
Komentarze (4)
Koncert TOP wygrał Artur Andrus! Kto jeszcze znalazł się w najlepszej dziesiątce?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • browaryr

  Oceniono 24 razy 14

  "piłem w spale spałem w pileee ...łooo hoho"-andrus "king"-wiadomo-radiowa3.

 • kkmm

  Oceniono 14 razy 4

  artur andrus ,piasek......fajni, zdolni artysci

 • iwonnth

  0

  ,,Miejsce 5. należy do zespołu Kazik Na Żywo i płyty "Bar La Curva / Plamy na słońcu". Kazik nie odebrał statuetki, bo nie ma tego w zwyczaju. W związku z tym, prowadzący Maciej Rock zabrał statuetkę i obwieścił, że daje ją Luxurii Astaroth, niebieskookiej piękności znanej z teledysku Donatana za, jak stwierdził, "pierwszoplanową rolę w teledysku"!"
  eee no sory ale za co? za to że pokazała cycki? Polska rzeczywiście upada....

 • gagula

  Oceniono 5 razy -3

  Donatan <3

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX