Agnieszka Radwańska po raz pierwszy weszła do ćwierćfinału turnieju Rolanda Garrosa!

Polska tenisistka odniosła ogromny sukces.

Agnieszka Radwańska po raz pierwszy w swojej karierze awansowała do ćwierćfinału Rolanda Garrosa, pokonując Serbkę Anę Ivanović 6:2, 6:4. To duży sukces, ale też Radwańska była tu faworytką, wygrywając 6 ostatnich spotkań z Serbką. W światowym rankingu WTA Polka jest sklasyfikowana na 4 pozycji, Serbka - na 14.

Bez dwóch zdań był to mój najlepszy mecz w tym turnieju. W poprzednich nie osiągnęłam w swojej grze nawet 50 % tego, co dziś. Oczywiście, we wcześniejszych rundach były przeciwniczki trochę inne, więc i ja byłam trochę inaczej nastawiona, ale tym razem wiedziałam, że muszę zagrać naprawdę bardzo dobrze, żeby ją pokonać - powiedziała w Sport.pl Radwańska.

Radwańska nie miała większych problemów z pokonaniem popełniającej błędy rywalki. W pierwszej odsłonie Polka grała pewnie: 3:1, 4:1, aż do 6:2. W drugim secie sytuacja była bardziej dramatyczna. Obie tenisistki wymieniały mocne uderzenia, Serbka doprowadziła do stanu 4:4, ale po serii pomyłek ostatecznie uległa naszej tenisistce 6:4. Radwańskiej bardzo zależało na tym, żeby cały pojedynek zakończyć jeszcze tego dnia.

Cieszę się, że skutecznie zagrałam w końcówce, bo gdybym przegrała tego seta, mecz byłby na pewno przerwany i dokończony jutro. Granie jednego seta drugiego dnia, wiadomo, mogłoby się różnie skończyć. Dlatego starałam się dzisiaj zdążyć przed zmierzchem i udało się - powiedziała.

Agnieszka Radwańska, Ana IvanovićAgnieszka Radwańska, Ana Ivanović Fot. Michel Spingler AP Fot. Michel Spingler AP

W ćwierćfinale Radwańska zmierzy się z ubiegłoroczną finalistką, Włoszką Sarą Errani. Tu klasyfikacja WTA już nie jest dla naszej tenisistki tak korzystna, ponieważ Errani jest w rankingu tuż za Polką (nr 5). Tak czy siak, gratulujemy Agnieszce Radwańskiej sukcesu i trzymamy kciuki!