Pobito dziennikarza "Gazety Wyborczej" na koncercie Figo Fagot! Ochroniarz: Wyp***!

Afera na koncercie.

Do nieprzyjemnego incydentu doszło w Poznaniu na studenckich Juwenaliach, na których występował znany z prześmiewczych tekstów zespół Figo Fagot. Portal Gazeta.pl informuje, że w trakcie koncertu kapeli został pobity dziennikarz "Gazety Wyborczej".

Jeden z ochroniarzy spojrzał na akredytację fotoreportera "Gazety", po czym wyrzucił go spod sceny słowami "wyp***!" Inni fotoreporterzy mogli zostać pod sceną. Potem w tłumie jeden ze studentów chwycił za smycz jego akredytację. Spojrzał na nazwę redakcji i uderzył naszego fotoreportera w twarz - czytamy.

16.05.2013 Czestochowa , Juwenalia , Koncert Zespolu Bracia Figo Fagot , Plac Politechniki Czestochowskiej . Fot. Piotr Ziental / Agencja Gazeta SLOWA KLUCZOWE: juwenalia bracia figo fagotFot. Sebastian Adamus / Agencja Gazeta

"Gazeta Wyborcza" naraziła się organizatorom festiwalu publikując protest naukowców i działaczy romskich przeciwko występowi Figo Fagot, ponieważ zespół wyśmiewa się z Romów. Zdaniem studentów, "Gazeta" w ten sposób rozpowszechniała nagonkę na Juwenalia. Zespół w końcu wystąpił, ale słynnej "Bożenki", w której padają żarty o Cyganach, zagrać mu nie pozwolono.

Dziękujemy, tyle nam pozwolili zagrać. Jesteśmy bardzo wk*** z tego powodu. Do zobaczenia na koncercie klubowym bez cenzury. Je*** politykę, przyjaciele! - w taki sposób zespół pożegnał się z publicznością.

Słyszeliście już "Bożenkę"? To ten utwór był przyczynkiem do całego zamieszania.

alex

Więcej o:
Komentarze (5)
Pobito dziennikarza "Gazety Wyborczej" na koncercie Figo Fagot! Ochroniarz: Wyp***!
Zaloguj się
 • fanizymiko

  Oceniono 33 razy 25

  Wyborcza sama narobiła "bigosu". Zespół spiewa o Cyganach chociaz to Wyborcza twierdzi że nie ma już Cyganów a są Romowie, którzy nie są Cyganami bo Cyganie to ponoć mityczne stwory. Jednak z drugiej strony odezwało sie stowarzyszenie Romów, które w ramach politycznej poprawnosci twierdzi że nie są Cyganami a Romami ale poczuli sie dotknięci tekstami piosenek pomimo że nie sa Cygami bo jak pamietamy sa Romami. Uznali jednak że pomimo bycia Romami nie pozbyli się swojej 'cyganeczności", która teraz zwie sie romskością i o której nikt nie spiewa.

  No i zrobił sie boordel.

  I sprawa zakończyła się tak jak wielokrotnie kończyły się rózne sprawy w naszej katolickiej ojczyznie. Cios w nos zaliczył ktoś kojarzony ze starozakonnymi :)))))))))

 • do_podziwu

  Oceniono 19 razy 7

  alex - nastepnym razem powinni pojechac "dziennikarze" Plotka , niby ta sama firma Agora ale ekipie z tornistrami - nie beda sprawdzac akredytacji , nie mowiac o rekoczynach , szybciej dostaniecie szklanke mleka .

 • ciocia.lodzia

  Oceniono 25 razy 5

  Mądry Ochroniarz. Zazwyczaj to sami debile.. trzęsący nogami na keyword typu ITI, Donald Tutzk, Tefałen, Wyborcza.

 • browaryr

  Oceniono 18 razy 4

  widziałem tych wariatow na zywo--"boze boze boze bozenko..."hahaha pozytywne swiry:)

 • princess_leya

  Oceniono 33 razy -7

  Wieśniacka muzyka, wieśniackie zachowanie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX