Angelina Jolie zdecydowała się na kolejną operację

alex
15.05.2013 16:54
Angelina Jolie

Angelina Jolie (Fot. LEON NEAL AFP/EAST NEWS)

Teraz wycięcie jajników.

Przed Angeliną Jolie kolejna operacja. Zaledwie w kwietniu przeszła podwójną mastektomię, a następnie zabiegi rekonstrukcyjne, a teraz szykuje się do następnego zabiegu. Portal People.com informuje, że zdecydowała się także na wycięcie jajników.

Aktorka planuje również poddać się operacji usunięcia jajników. Ze względu na jej "wadliwy" gen BRCA1 Jolie wciąż znajduje się w grupie wysokiego ryzyka zachorowania na raka jajnika. Lekarze szacują zagrożenie na 50 procent - czytamy na People.com

Po mastektomii ryzyko zachorowania na raka piersi spadło u aktorki do 5%, a teraz chce wyeliminować kolejne zagrożenie. W 2007 roku, w wieku 56 lat, na raka jajników zmarła matka Angeliny Jolie, Marcheline Bertrand. Niekiedy jedynym sposobem na uchronienie się przed śmiertelną chorobą jest operacja chirurgiczna.

W wybranych przypadkach nosicielom mutacji z bardzo wysokim prawdopodobieństwem rozwoju raka sutka lub jajnika proponuje się przeprowadzenie profilaktycznej mastektomii, czyli amputacja piersi i/lub usunięcia jajników - czytamy na portalu Abczdrowie.pl.

FILE - This Feb. 14, 2012 file photo shows US actress and director Angelina Jolie addressing the audience after premiere of her movie, Fot. Amel Emric AP

People.com zwraca uwagę, że taki zabieg jest rekomendowany przez lekarzy kobietom, które nie skończyły 40. roku życia lub nie planują mieć więcej dzieci.

Portal napisał też, jak wyglądało życie rodzinne Jolie-Pittów w czasie, gdy Angelina poddawała się wszystkim operacjom (zaczęła cały proces 2 lutego, przeszła wtedy pierwszą operację, by sprawdzić, czy rak piersi się już u niej nie rozwinął. Do 27 kwietnia była po wszystkich zabiegach, także po rekonstrukcji piersi):

Podtrzymują rodzinne tradycje, takie jak dawanie sobie prezentów walentynkowych czy jajek wielkanocnych w czasie, kiedy Angelina Jolie poddawała się terapii.

alex

Tagi:

Zobacz także
Komentarze (30)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • avatar

  mika17

  Oceniono 12 razy 4

  Przeciez ona o tym napisala w tym liscie do NYT, w ktorym opisala, ze miala masektomie. Czarno na bialym stalo tam, ze piersi pierwsze, bo ryzyko raka jest wyzsze, a po piersiach jajniki.

 • avatar

  jotembi

  Oceniono 6 razy 2

  o rany, ależ tu wysyp inteligentnych inaczej...
  dziwne, przecież to nie weekend i dzieci powinny już spać albo przynajmniej lekcje odrabiać

 • avatar

  forfiter_jr

  Oceniono 5 razy 1

  No tak, to są tematy do wrzucania do mediów.
  Brakuje jeszcze informacji, że w lutym była np. u internisty.

 • avatar
 • avatar
 • avatar

  m1a

  Oceniono 14 razy -6

  Jeszcze niech sobie sokowirówkę do tyłka wszczepi.

 • avatar

  trzezwy

  Oceniono 11 razy -7

  To jeszcze operacja du py i naprzeciwko i będziemy mieli:

  aluminowe żebra i gumowa (r)zyć, nie umierać, to nasz XXI wiek!

 • avatar

  dominique_roark

  Oceniono 60 razy -8

  Ciekawe jak ona chce pociągnąć na sztucznych hormonach co najmniej do 50-ki? Zaraz dostanie menopauzy a potem zawalu serca i osteoporozy z powodu wygłodzenia. jej sprawa!

 • avatar

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX