Bogusław Linda i córka generała Jaruzelskiego: czy łączył ich sekretny ROMANS?

Monika Jaruzelska, Bogusław Linda.

Monika Jaruzelska, Bogusław Linda. (Kapif)

Tę znajomość długo udało się utrzymać w tajemnicy.

Kto by przypuszczał, że niegdysiejszego amanta, Bogusława Lindę łączyło coś z córką generała Wojciecha Jaruzelskiego? Podobno Linda i Monika Jaruzelska w latach 80. byli ze sobą w zażyłych stosunkach - donosi "Życie na gorąco". Według gazety, para miała się spotykać przez rok, a nawet pomieszkiwać u siebie.

Gy w latach 80. szukał życiowej partnerki, trafił pod zły adres: generała armii Wojciecha Jaruzelskiego. Znajomość aktora z Moniką Jaruzelską ewoluowała. Podobno w bliskim związku byli ponad rok. Córka generała gościła aktora w swoim domu na Mazurach. Nie mieszkali razem, raczej pomieszkiwali, spotykali się raz na jakiś czas i rozchodzili każde w swoją stronę. O tym romansie wiedziało niewielkie grono osób - czytamy w "Życiu na gorąco".

20.06.2001 WARSZAWA - WYBORY DZIESIECIU NAJLEPIEJ UBRANYCH POLAKOW I NAJLEPSZA MODELKE - MONIKA JARUZELSKA FOT . ALBERT ZAWADA / AGENCJA GAZETA AZ 702Fot. Albert Zawada / AG

Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że kariera  Bogusława Lindy ucierpiała z powodu stanu wojennego, który ogłosił Wojciech Jaruzelski. 13 filmów, w których w tym czasie zagrał, nie ujrzało światła dziennego. Spotykanie się z córką generała Jaruzelskiego było więc dosyć zaskakującym wyborem dla aktora. Magazyn sugeruje, że uwiedzenie Moniki Jaruzelskiej było dla Lindy wyzwaniem, a nawet rodzajem zemsty. Aktor zresztą nigdy nie ukrywał, że lubi trudne kobiety:

Najbardziej w kobietach cenię to, ze są nieodgadnione. Z takimi kobietami się nie nudzę - zapewnił w jednym z wywiadów.

Bogusław LindaSLAWEK KAMINSKI

Niewygodną znajomość z aktorem Jaruzelska utrzymywała w tajemnicy podobno nawet przed własnym ojcem!

Generał nie wiedział, że jego córka została ochrzczona i nie znał jej narzeczonych. O bliskiej znajomości córki z Bogusławem Lindą dowiedział się 10 lat później - podaje "Życie na gorąco".

09.03.1990 PARYZ WIZYTA TADEUSZA MAZOWIECKIEGO I WOJCIECHA JARUZELSKIEGO NZ WOJCIECH JARUZELSKI MALGORZATA POTOCKA MONIKA JARUZELSKA  FOT. TOMASZ WIERZEJSKI / AGENCJA GAZETA    DVD 011 AFot. Tomasz Wierzejski / AG

Milczenie na ten temat przerwała sama Monika Jaruzelska w swojej biografii. Autorka napisała o Lindzie bardzo pochlebne słowa, ale nie rozwiała tajemnicy co do zażyłości, która ich łączyła:

Co do znajomości z Bogusiem - powiem tylko tyle, że ze wszystkich znanych mi mężczyzn jest najlepszym kompanem do wielogodzinnych leśnych wypraw, nawet w jesienne słoty i równie  wspaniałym kompanem do wieczornych rozmów. Bardzo Bogusia lubię i cenię jako człowieka i aktora - napisała w swojej biografii "Towarzyszka Panienka".

Monika JaruzelskaKapif

Bogusław Linda zaś nigdy nie opowiedział publicznie o tej kontrowersyjnej przyjaźni. Dziś wiemy na pewno, że się znali, pytanie tylko dokąd zaprowadziły ich te "leśne wyprawy"? W latach 90. kariera Lindy ruszyła z kopyta. Nie sposób zapomnieć jego brawurowej roli w "Psach". Do słownika mowy potocznej przeszły już kultowe dialogi z filmu:

Ty stara d**a jesteś.

A także:

Pi****lisz.
Nie mówię, prawdę Franz!
Pi****lisz moją kobietę.

Czy choćby słowa:

Nie chce mi się z Tobą gadać - wypowiedziane do jego pięknej dziewczyny.

W latach 90. także życie osobiste aktora się ustabilizowało: poznał Lidię Popiel, z którą ma 21-letnią dziś córkę Aleksandrę. Para pobrała się po prawie 10 latach wspólnego życia - w 2000 roku.

Bogusław Linda, Lidia Popiel, córka AleksandraKapif

Linda ma jeszcze dwóch synów bliźniaków z poprzedniego związku. 34 letni dziś Michał i Mikołaj są... policjantami kryminalnymi, donosi Fakt.pl. Monika Jaruzelska też ułożyła sobie życie: w latach 90. pracowała w miesięczniku "Twój Styl", w którym redagowała dział mody. Dziś ma 50 lat, samotnie wychowuje syna. 9-letni Gustaw jest owocem związku z anestezjologiem, Dariusza Fedyniaka. Kto by przypuszczał, że córkę Jaruzelskiego i ikonę kina lat 90. połączy zakazana relacja?

Bogusław LindaKapif

Vic

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
 • Kim Cattrall Samantha z "Seksu w wielkim mieście" ma prawie 60 lat. Nie uwierzycie, jak teraz wygląda Kim Cattrall!
 • Artur Żmijewski, Bogusław Linda, Magdalena Dandourian Najsłynniejszy polski film gangsterski ma już 20 lat. Tak wyglądają dziś bohaterowie "Psów" i "Psów 2"
 • olbrychski,jozefowczi,linda Czemu je tak długo ukrywali? Zobacz dorosłe dzieci polskich gwiazd!
Komentarze (17)
Bogusław Linda i córka generała Jaruzelskiego: czy łączył ich sekretny ROMANS?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • mp3zadarmo

  Oceniono 32 razy 24

  A co tak wszystkich dziwi? Szukaja na siłe sensacji i wygrzebują jakieś mało znaczące romanse z przeszłości.. Każdy ma prawo do prywatności i intymności, tym bardziej że to już dawno nie aktualne. widocznie ten kto znalazł tak sensacyjny temat sam ma mało interesujące życie prywatne.

 • fanizymiko

  Oceniono 32 razy 16

  Rety jaki 'skandal",

  Romans z córką "człowieka honoru":))))))

  I Jaruzelska i Linda są dorośli, z osiągnieciami i nic wam do tego co robia prywatnie. Lepiej niech Plotek napisze dlaczego na zdjeciach Donka Awiatora z jego cotygodniowych wojaży za publiczne pieniadze do Sopotu nie ma Józefa Bąka. Byłego pracownika Agory i grupy AmberGold.:))))

 • do_podziwu

  Oceniono 23 razy 13

  Zaczne od takiej refleksji: Krolowa Holandii abdykowala na rzecz syna . Syn ma zone uwielbiana przez niego jak i Holeddrow, z pochodzenia jest Argentynka - ma ojca ,ktory ma "porysowany "zyciorys. Nie byl na ceremonii sluby nie bylo go i teraz podczas koronacji - ale . Prywatnie spotyka sie z nim , spotyka sie tez jej maz jak i wnuczki - nie miala wplywu na dzialalnosc ojca i trudno obwiniac ja za jego "grzechy" , ale jest corka i w rodzinnych ukladach byl dobrym ojcem, teraz dziadkiem . Holendrzy to rozumieja ? a Moniki Jaruzelskiej Polacy nie rozumieja -co kraj to obyczaj hahah.Co mogla ok 20 letnia dziewczyna "zrobic -wiedziec" na temat stanu wojennego w 1981r. Jaruzelskiego trzeba rozliczac za jego dzialalnosc ale corke? . Znajac jej ojca to nie wplywal na "czynniki inne" , ktore mialy jej ulatwic , studiowanie , prace itd. - epizod z Linda no w pewnym momencie to spotykanie bylo dosc ryzykowne - ale nie pozbawione uroku - tajemniczosc , troche zabawa w chowanego ze sluzbami specjalnymi .dreszczyk emocji - fajne .

 • zenio.karaluch

  Oceniono 14 razy 6

  Bzdura. WSZYSCY o tym wówczas wiedzieli, także jak Boguś ja traktował (niefajnie)...Widocznie z czasem inaczej na niego spojrzała...

  Ja rozumiem, ze dla "redaktorów" z Plotka to prehistoria, ale nie każdy ma 14 lat i jest darmowym stażystą gimbusem:P

 • Gość: ble

  Oceniono 10 razy 4

  Można powiedzieć że, Linda wcielał w życie powiedzenie "pie...ć komunę" <LOL>.

 • lenore

  Oceniono 18 razy 4

  Pewnie gimbusy nie wiedza,ze jak tatus Moniki byl u wladzy, to za orla W KORONIE mozna bylo miec nery obite przez (rozne) sluzby... Tak wiec szczyt sarkazmu i tupetu - Monisia z orlem w koronie...

 • mgr.nauk

  Oceniono 16 razy 2

  Czyli wszystko sprowadza sie do tego epokowego pytania - była penetracja czy nie?

 • Gość: gosc

  Oceniono 3 razy 1

  Monika Jaruzelska nie odpowiada za decyzje podejmowane przez ojca
  Jest ciekawą utalentowaną i bardzo ładną kobietą i nie dziwi że interesowali się nią mężczyźni

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX