Kukiz o Janiaku: Ja naprawdę nie kojarzyłem tego nazwiska. Bynajmniej nie z powodu "odurzenia" alkoholowego

Wokalista Piersi i celebryta toczą małą wojenkę.

Na salonach doszło niedawno do kolejnej medialnej kłótni i to gwiazd z dwóch zupełnie różnych światów. Zaczęło się do tego, że Olivier Janiak zabrał głos w sprawie Pawła Kukiza. Stwierdził, że nie przekonuje go jako działacz polityczny:

Facet śpiewał w Piersiach zaangażowane piosenki, potem śpiewał o dupie Maryni. To były piosenki o niczym. Trudno wierzyć facetowi, który na śniadanie walił butelkę whisky przez lata, więc nie chciałbym, żeby on był orędownikiem moich myśli - powiedział Janiak w rozmowie z TTV.

Olivier JaniakKapif

Kukiz nie pozostał mu dłużny i przyznał, że prezentera kojarzy tylko z wyglądu jako "zniewieściałego chłopca". Teraz Kukiz wytłumaczył się, że ta ocena prezentera wcale nie wynikała z jego arogancji:

Ja nie wdawałem się z panem Janiakiem w żadną pyskówkę. A że przekroczył granicę? Cóż... Proszę nie posądzać mnie o bufonadę, ale ja naprawdę nie kojarzyłem tego nazwiska. Bynajmniej nie z powodu "odurzenia" alkoholowego (śmiech). Trudno, bym go znał, bowiem nie oglądam od dawna TVN. I tak bardzo delikatnie mnie potraktował, bo w końcu jest funkcjonariuszem propagandowej tuby Platformy Obywatelskiej - powiedział w rozmowie z Se.pl.

25.05.2012 GDANSK / SOPOT . TOP TRENDY FESTIWAL POLSKIEJ PIOSENKI . PAWEL KUKIZ . FOT. RENATA DABROWSKA / AGENCJA GAZETA Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Gazeta

Przy okazji dostało się także Skibie z Big Cyca, który niedawno skrytykował Kukiza za to, że angażuje się w politykę i zaniedbuje przez to swój zespół. Lider Piersi nie był też łagodny dla Kuby Wojewódzkiego zarzucając mu służalczość wobec macierzystej stacji:

W podobnym zresztą tonie wypowiadają się inni celebryci związani lub sympatyzujący z tą stacją. Choćby Wojewódzki czy Skiba. Nie ma w tym niczego dziwnego. Zaatakowałem system, który płaci im krocie za poparcie. To cała filozofia. Proszę mi wierzyć - mam czyste sumienie, więc jestem ponad to. Teraz rozpoczyna się wojna o prawa zwykłego obywatela. Każdy, kto wystąpi przeciw Układowi, będzie przez Układ niszczony - dodał.

Kuba WojewódzkiFot. Kapif

Szum, jaki rozgorzał wokół tego konfliktu, zaskoczył nawet samego Janiaka, bo napisał oficjalne oświadczenie w tej sprawie:

Temat rozmowy w studiu, w której uczestniczyłem, dotyczył wiarygodności wypowiedzi. Stwierdziliśmy tylko w jej trakcie, że retoryka, styl komunikacji pana Kukiza jest dla mnie nieprzekonywający. Nie dotyczyło to treści, idei, które głosi Kukiz, ale sposobu mówienia, nadekspresji, pozawerbalnych elementów. Dodatkowo wspomniałem, że ktoś, kto bierze się za politykę, musi pamiętać, że będą mu wspominać błędy młodości. Zwłaszcza że sam o nich mówi. Nie obraziłem pana Kukiza, nazywając go pijakiem, alkoholikiem ani niezdolnym artystą. A już na pewno nie powiedziałem ani słowa, tym bardziej złego, o jego przekonaniach politycznych i zaangażowaniu w sprawy innych. Więc nie mam poczucia, że kogoś obraziłem. A z pewnością nie było to moją intencją, zamiarem sprawienie przykrości komukolwiek - czytamy w oświadczeniu.

olivier janiakKapif

Kogo popieracie w tym konflikcie?

Vic

Więcej o:
Komentarze (5)
Kukiz o Janiaku: Ja naprawdę nie kojarzyłem tego nazwiska. Bynajmniej nie z powodu "odurzenia" alkoholowego
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • vernic

  Oceniono 38 razy 22

  Panie Janiak, to bardzo prostackie myślenie, że skoro Kukiz kiedyś "na śniadanie walił whisky" to jest niewiarygodny. Czy Kukiz to DEGENERAT? Znam mnóstwo przypadków kiedy ktoś jest alkoholikiem, a z powodzeniem wykonuje swoją pracę! W każdym środowisku są takie osoby.Dookoła pana także i może nawet pan o tym nie wie. Pan w swoim prostym rozumowaniu myśli że każdy alkoholik to typ spod ciemnej gwiazdy, leżący nieprzytomny, brudny pod płotem i nie potrafiący wybełkotać ile jest dwa dodać dwa. Otóż myli się pan.. To są panie Janiak często ludzie na eksponowanych stanowiskach, bardzo dobrze wykształceni. Myśli pan że wśród polityków (tych z PO również) nie ma takich osób? Nie sądzę żeby Kukiz wypowiadając się był nieświadomy tego co mówi żeby mówić że jest niewiarygodny. Pan Olbrychski też nieźle "walił" wódę o czym sam opowiadał ale on jakoś nie był dla pana niewiarygodny. Wiem nawet dlaczego. Bo różnica między oboma pijącymi panami jest taka, że jeden chwali PO i Tuska, a drugi odwrotnie. Gdyby Kukiz chwalił PO i Tuska jak Olbrychski to nie odezwał się pan słowem. Dla mnie jest pan głupim zadufanym gogusiem i strasznym hipokrytą. I jeszcze kimś ale wrodzona grzeczność nie pozwala mi na napisanie tego.Teraz tłumaczy się pan. Mówi, że nie mówił pan że Kukiz jest niezdolnym artystą. W takim razie jak nazwać pańskie słowa że Kukiz śpiewał o "du..ie Maryni"? A program który pan prowadzi pt. "Co za tydzień" jest ambitny??? Bardziej o "du..ie Maryni" niż piosenki Kukiza. Z chęcią czasami śpiewm piosenkę "trzepała Zośka dywan..." a pańskiego programu nie mam ochoty oglądać. Niech pan nie osądza zbyt pochopnie innych żeby sam pan nie był osądzany i pięć razy zastanowi się zanim powie podobne bzdury.

 • alejajaa

  Oceniono 35 razy 21

  ..Więc nie mam poczucia ,że kogoś obraziłem ... no to miej takie poczucie ,bo jeżeli ktoś poczuł się dotknięty tym ,że wywlekasz jego słabości , bucu taki czy owaki oznacza to,że go obraziłeś!

 • pudelek.pl

  Oceniono 15 razy 11

  Oliwier Jajnik "dał pipy"

 • markufo1

  Oceniono 10 razy -6

  ...kat kat kat ona ad sey Kukiz Janiak Skiba Wojewódzki KAT KAT KAT ona ad sey...masz rację ale jesteś tylKO chłopcem do bicia w żony okryciach a jeszcze jesteś tylKO mężem swojej żony...KAT KAT KAT ONA AD SEY KUKIZ JESTEŚ OSTATNIM KTÓRY MOŻE MÓWIĆ ŻE TEN UKŁAD CI NIE PASUJE W TYM KRAJU POLityczny kat kat ona ad sey chłopacy jacy tacy POLacy KRAkoWiacy WARszaWiacy itp...itd...KOpcowi BABYni to POWiedzcie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX