Córka Ewy Błaszczyk: Czasem mam wyrzuty sumienia, że żyję

Marianna Janczarska

Marianna Janczarska (KAPIF)

Jej siostra jest w śpiączce, a ona musi żyć dalej.

Ewę Błaszczyk spotkało wiele cierpienia. Śmierć męża i ojca jej dzieci - Jacka Janczarskiego, wypadek i śpiączka jednej córek - Oli Janczarskiej. W cieniu tych tragedii dorastała Marianna Janczarska, druga córka Ewy i Jacka, siostra bliźniaczka Aleksandry.

Nigdy nie miałam poczucia, że byłam zaniedbywana lub samotna. Mama umiała ten czas rozdzielić między nas dwie: mnie i moją siostrę, która jest śpiączce. Ludzie często uważają, że jest inaczej, że jestem pokrzywdzona, jednak to nieprawda - powiedziała dziś Marianna Marcinowi Prokopowi i Dorocie Wellman w "DDTVN".

Ewa Błaszczyk, Marianna Janczarska, Mania, córka, matkaWBF

Ola Janczarska, gdy popijała wodą tabletkę, zachłysnęła się - płyn zalał płuca dziewczynki. Zapadła w śpiączkę. Miała wówczas jedynie 6 lat. Marianna na początku nie do końca rozumiała, co spotkało jej siostrę.

Gdy byłam mała, wydawało mi się, że Ola będzie w szpitalu maksymalnie trzy dni. Tak jak ja kiedyś. Potem jednak okazało się, że będzie musiała zostać dłużej i dłużej. Nie znałam już praktycznie innej rzeczywistości. Dopiero teraz dużo rzeczy dochodzi do mnie - mówiła dziś w studiu "DDTVN".  - Zaczął we mnie kiełkować bunt, niezgoda na to wszystko. Teraz więcej rzeczy rozumiem.

Mania zwierzyła się, że czasem dopada ją tzw. syndrom ocaleńca. Miewa niekiedy poczucie winy, że ten wypadek nie spotkał jej.

Tak - powiedziała łamiącym się głosem Marianna. - Czasem mam takie myśli. Nachodzą mnie wyrzuty sumienia. Jednak mogę się albo w tym zapaść i się zabić albo żyć dalej. Ja mam własne życie, więc wybieram życie.

marianna janczarskaScreen Youtube

Jakie życie wybiera więc Marianna? Chce iść w ślady mamy.

Zawód aktorki mnie kręci. Chciałabym zdawać do Akademii Teatralnej. Ta praca sprawia mi satysfakcję. Mam już bardzo niewielkie doświadczenie i wiem, że nie mogłabym pracować w biurze czy za biurkiem.

Marianna wystąpiła w filmie "Historia Kowalskich", a także w teledysku grupy Zemollem do piosenki "Beznadzieja". Dobrze radzi sobie także w muzyce. Dziewczyna niejednokrotnie śpiewała solo lub w duecie ze swoją mamą, a także grywa na gitarze.

Marianna JanczarskaKapif

Już w maju Mania będzie zdawała maturę, a potem czeka ją bój o miejsce w Akademii Teatralnej. W razie niepowodzenia, będzie także zdawała na kierunki związane z nauką języków.

zuz

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (3)
Córka Ewy Błaszczyk: Czasem mam wyrzuty sumienia, że żyję
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • chlopskirozum

  Oceniono 73 razy 67

  Panno Marianno, wszystkiego dobrego! I proszę uściskać Mamę.

 • gagula

  Oceniono 13 razy 13

  taki jeden niefortunny wypadek tak zmienił ich całe życie ... całym sercem im współczuję !

 • fanizymiko

  Oceniono 110 razy -48

  to o czym jest ten artykuł??

  Ze kolejne dziecko znanego aktora/aktorki idzie w slady rodziców??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX