Aleksander Kwaśniewski dostaje od firmy Jana Kulczyka 50 tysięcy miesięcznie?

Były prezydent dostaje wysoką pensję.

Sprawa jest delikatna, ponieważ dotyczy byłego prezydenta Polski. Ale i fascynująca - dokładnie z tego samego powodu. Czy faktycznie, jak twierdzi Gazeta Wyborcza, prezydent Aleksander Kwaśniewski pobiera od jednego z najbogatszych Polaków Jana Kulczyka comiesięczną wysoką pensję?

19.12.2009 WARSZAWA , BYLY PREZYDENT RP ALEKSANDER KWASNIEWSKI NA KRAJOWEJ KONWENCJI SLD . PODCZAS KONWENCJI SLD OGLOSILO SWOJEGO KANDYDATA W WYBORACH PREZYDENCKICH 2010 . ZOSTAL NIM JERZY SZMAJDZINSKI . SZMAJDZINSKI POPROSIL KWASNIEWSKIEGO O KIEROWANIE JEGO SZTABEM WYBORCZYM . FOT. ADAM KOZAK / AGENCJA GAZETA SLOWA KLUCZOWE: KRAJOWA KONWENCJA POLITYCY POLITYKA SLD SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ WYBORY PREZYDENCKIE 2010Fot. Adam Kozak / Agencja Gazeta / Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta

Sprawdziliśmy na stronie Kulczyk Investments. W Międzynarodowej Radzie Doradców obok emerytowanego generała marines oraz dawnego przywódcy Republiki Federalnej Niemiec Horsta Köhlera rzeczywiście zasiada Aleksander Kwaśniewski. Ile zarabia na doradzaniu?

Według naszych informacji członkom tego typu ciał doradczych wypłacana jest pensja rzędu 200 tys. dol. Rocznie (ok. 52 tys. zł miesięcznie) - czytamy w Gazecie Wyborczej.

Jan Kulczyk, Aleksander KwaśniewskiFot. Andrzej Monczak / AG

Gazeta Wyborcza też nieoficjalnie dowiedziała się, że „Kwaśniewski służy wiedzą dotyczącą Europy, Polski i Ukrainy”.

Co to oznacza? Tylko tyle, że Aleksander Kwaśniewski doradza firmie Kulczyka i zapewne figuruje tam na liście płac. I że Gazeta Wyborcza orientuje się, ile mniej więcej tacy doradcy zarabiają, ale nie orientuje się, ile zarabia były prezydent.

10.09.2011 WARSZAWA , ALEKSANDER KWASNIEWSKI PODCZAS KONWENCJI SLD W TEATRZE STUDIO . FOT. WOJCIECH SURDZIEL / AGENCJA GAZETA SLOWA KLUCZOWE: SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ PARTIA WYBORY 2011Fot. Wojciech Surdziel / Agencja Gazeta

Tego zapewne nie wie nikt poza zainteresowanymi stronami, więc studzimy rozpalone głowy. A dopóki nie zajdą okoliczności zmuszające Aleksandra Kwaśniewskiego do przyznania się, ile zarabia w firmie Kulczyka, będzie to jego słodką tajemnicą.

Alex

Więcej o:
Komentarze (3)
Aleksander Kwaśniewski dostaje od firmy Jana Kulczyka 50 tysięcy miesięcznie?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • naz_niepoprawna

  Oceniono 8 razy 4

  Wczoraj w Wybiórczej i na gazeta.pl news dnia, a od dawna wiadomo, że pan K. od dawna siedzi w kieszenie pana K. za to, co załatwił.

 • jajodzajofajo

  Oceniono 9 razy -1

  No i co z tego, że tyle zarabia? Skąd to oburzenie? Gdyby rząd mu tyle płacił to rozumiem sprzeciw, ale to jest prywatny przedsiębiorca. Może robić ze swoją kasą co tylko zechce. Wybraliśmy (jako społeczeństwo) tego faceta na dwie kadencje, więc poniekąd sami mu tą pensję załatwiliśmy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX