Polski ambasador w Chinach tańczy Gangnam Style. Hit czy kit?

Świat oszalał na punkcie "Gangnam Style".

"Gangnam Style" to nie tylko hit internetu, lecz także must have każdej imprezy. Klip PSY obejrzano na YouTubie ponad miliard razy. Polski ambasador w Pekinie, Tadeusz Chomicki, wraz z pracownikami ubranymi w polskie stroje ludowe postanowił skorzystać z popularności koreańskiego hitu i stworzył własną wersję klipu.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych tłumaczy, że jest to element promocji kraju. Niestety w teledysku występują zaledwie dwie panie w strojach łowickich. Ambasador Polski w Chińskiej Republice Ludowej i Republice Mongolii skupił się na pokazaniu stylu "gangnam", czyli życia w luksusie.

Politykom zależało na wykorzystaniu siły internetu, stąd ten pomysł:

Dotarcie do odbiorców za pośrednictwem tych mediów jest jednym z kluczowych zadań w budowaniu pozytywnego wizerunku Polski w Chinach - mówi TVP.info Maciej Gaca, kieronik wydziału kultury ambasady RP w Pekinie.

Nagranie, w ciągu dwunastu godzin obejrzało już ponad trzy tysiące widzów.

Co o tym myślicie?

varg

Co sądzicie o promocji kraju w wykonaniu ambasadora?
Więcej o:
Komentarze (14)
Polski ambasador w Chinach tańczy Gangnam Style. Hit czy kit?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • russel

  Oceniono 38 razy 8

  Wiecie, dawniej ambasador zachowywać musiał się godnie. W końcu reprezentował państwo w miejscu gdzie dano mu placówkę . Zwracano się do niego "wasza ekscelencjo".

  Aż nastały dziwne czasy, i w Chinach, kraju wielkim i wpływowym, polski ambasador zachowuje się, jak kretyn. Chyba wiecie, co należałoby z pajacem zrobić.

 • paola1900

  Oceniono 19 razy 3

  Jaki kraj taka promocja.

 • rastamp

  Oceniono 2 razy 2

  Chciała bym tylko zaznaczyć że te kobiety nie tańczą w strojach ŁOWICKICH ale KRAKOWSKICH- uważam że należy rozróżniać "najpopularniejsze" Polskie stroje ludowe.

 • rabarbara

  Oceniono 3 razy 1

  Gdyby boski Tadeo pokrzykiwał "yes, yes, yes", byłby bardziej wiarygodny jako polski ambasador.

 • forfiter_jr

  Oceniono 25 razy 1

  No promocja kraju prima sort... Żenada.

 • jason.

  Oceniono 1 raz -1

  Nie jesteśmy w stanie uciec od tego cholerstwa-NASA musi wysłać to gó... daleko w kosmos a najlepiej prosto w czarną dziure-a od niej nic nie jest w stanie uciec.

 • sorsa

  Oceniono 9 razy -1

  Ciekawe..... najpierw ambasada amerykańska dla nas, a nagle my dla Chińczyków. Głupi taniec, głupi pomysł. Właściwie to nie pomysł tylko skopiowanie pomysłu. Mogli wysilić się na coś mądrzejszego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX