Relacja z Atlantic City czy z Ursynowa? TVN zaliczył największą wpadkę w historii stacji?

Kto z kogo zakpił?

Ten film opublikowano 7 listopada na Youtube, a od kilku godzin robi zawrotną karierę w sieci. Czy stacja TVN24 zaliczyła kolejną wpadkę? Tym razem naprawdę poważną?

Podczas wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych, rzekomy mieszkaniec New Jersey, "pan Mateusz", opowiadał o nastrojach Amerykanów ze swojego mieszkania w Atlantic City. Tak przynajmniej przedstawiał sytuację TVN. Być może jednak mężczyzna w trakcie rozmowy z dziennikarzem ze studia, Piotrem Jaconiem, przebywał w tym czasie na warszawskim Ursynowie.

Na nagraniu dostępnym w sieci widzimy "pana Mateusza", gdy siedzi przy stole w typowo studenckim mieszkaniu (pełnym butelek po polskim piwie), bez spodni, ubrany jedynie w białą koszulę i czarny krawat. Jego połączenie ze studiem w Warszawie obserwują i nagrywają na komórkę koledzy.

wpadka, New JerseyScreen youtube.com

W momencie gdy Mateusz wyznaje, że w USA mieszka od dwóch lat, jego koledzy zaczynają się śmiać. Z opisu nagrania opublikowanego na Youtube wynika, że łączył się z mieszkania na warszawskim Ursynowie... Oprócz tego, aby głosować w amerykańskich wyborach, trzeba być obywatelem Stanów Zjednoczonych. A warunkiem koniecznym, jaki musi spełniać kandydat na Amerykanina, jest mieszkanie w USA przez co najmniej pięć lat jako stały rezydent (lub trzy lata w przypadku ślubu i zamieszkiwania z obywatelem USA). Pikanterii dodaje fakt, że stan New Jersey jest źle zaznaczony na mapie kanału informacyjnego.

wpadka, New JerseyScreen youtube.com

Jak myślicie, nagranie jest wpadką TVN, czy Mateusz wspólnie z kolegami zakpili sobie z jednej z najpoważniejszych stacji informacyjnych w Polsce?

polanski

Więcej o:
Komentarze (12)
Relacja z Atlantic City czy z Ursynowa? TVN zaliczył największą wpadkę w historii stacji?
Zaloguj się
 • meg77

  Oceniono 52 razy 26

  Jaki znów dziennikarz? Nie występowal jako dziennikarz, tylko przez skype połączyl się i cos tam gadał, jako widz, rzekomo na miejscu. Pogięło was? Ja rozumiem, że na pudlu mozna takie podpuchy publikować, i target łyka wszystko bez popitki, ale sorry... Mieli może sprawdzać, skąd sie kolo łączy? PS: się narażę, ale mam to gleboko: mierzi mnie, że dziaisjsza studenteria zanim wyląduje na Ciołka po tych swoich socjologiach i politologiach calą swoją kreatywność i entelygencję jest w stanie spożytkować tylko na takie "arcyzabawne" fake.

 • fafur

  Oceniono 26 razy 24

  przeciez to wkrętka....:)

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 37 razy 19

  Jakie to oni mają hasło reklamowe? Aha, już wiem - "tvn24 - cała prawda, całą dobę".

 • fergalex

  Oceniono 20 razy 18

  ee jakiś tandetny przekręt

 • browaryr

  Oceniono 22 razy 10

  tvn-i "nie dziwi nic'...

 • gagula

  Oceniono 7 razy 7

  przynajmniej coś się dzieje xD ale idiotów nie brakuje :)

 • avaris

  Oceniono 11 razy 3

  żenada ,wpuszczają człowieka na antenę a nawet prostymi pytaniami nie zweryfikują z kim rozmawiają ....tvn od dłuzszego czasu to juz kompletne dno i pomyśleć ze jak powstawało miała to być stacja dla inteligencji ,teraz celuje w widza z IQ mniejszym od rozmiaru buta

 • forfiter_jr

  Oceniono 2 razy 2

  TVN wszędzie... Matrix.

 • rabarbara

  Oceniono 1 raz 1

  W odpowiedzi na ostatnie dociekliwe pytanie spieszę donieść, że przecież jedno drugiego nie wyklucza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX