Peja wyśmiewa premierę "Jesteś Bogiem": Sami k**wa fajni, znani, silikonowi hip-hopowcy!

Poznański raper zabrał głos w dyskusji.

"Jesteś Bogiem" każdemu rozwiązuje język. Niezależnie od tego czy jest osoba, której jedynym kontaktem z hip-hopem jest twórczość Libera, czy też to współtwórca polskiego rapowego rynku muzycznego. Ostatnio o kultowym już filmie wypowiedział się znany raper z Poznania - Peja. Zabrał głos mimo że wydawało się, że nie chce być kojarzony ze zgiełkiem dookoła produkcji. Dostał zaproszenie na premierę, ale się na niej nie stawił.

Hip-hop stał się częścią biznesu, ale wielu artystów kieruje się wciąż tymi samymi pobudkami - każdy z nas ma takie swoje mentalne podziemie, swoją piwnicę, swoje zasady. Dlatego nie przyjechałem na premierę „Jesteś Bogiem", bo wolę pójść normalnie do kina z tymi dzieciakami, które wierzą zarówno w Magika, Rahima, jak i w wielu z nas. Nie należę do kręgu wzajemnej adoracji, moi fani by sobie tego nie życzyli, również artyści, z którymi współpracuję.

PejaScreen z YouTube

Pewnie właśnie z tych samych pobudek pokazał swoje mieszkanie: sypialnię, kuchnię w programie Cribs, emitowanym na antenie MTV, czyli chyba jednej z najbardziej komercyjnych stacji telewizyjnych.

Przejrzałem fotki z premiery, mieliśmy na nią zaproszenia, ale nie żałuję. Ojoj! Byli sami k**wa fajni, znani, długowłosi hiphopowcy. Gdzie ja bym tam miał z nimi...

Wśród tłumu, który wzbudził taką odrazę u Pei, znalazł się także Fokus, który w polskiej kulturze hip-hopowej jest obecny niemalże od czasów jej powstania... Chyba że wspólna piosenka Fokusa i Dody czyni go już skomercjalizowaną gwiazdą. Ciekawe, czy sam nie pamięta, jak nagrał wspólny kawałek z niejaką Sandrą...

Peja wytknął również producentom, że przez nich Magik jest teraz mylnie kojarzony z Paktofoniką.

Ponieważ Paktofonika po śmierci Magika została otoczona kultem, więc producenci, reżyser skoncentrowali się na historii zespołu. Aczkolwiek powinno się mówić Magik z Kalibra 44, z całym szacunkiem do PFK - powiedział w wywiadzie z PortalemFilmowym.

Pejascreen z youtube.com

Jednak na tym nie kończy się lista zarzutów. Peja zdecydował się wziąć w obronę, zdyskredytowanego w filmie, Krzysztofa Kozaka, założyciela wytwórni RRX Desant.

Z Kozakiem było różnie, nigdy nie miałem z nim superpoprawnych relacji, ale jedno muszę powiedzieć: byłem przy pierwszym spotkaniu Rahima z Kozakiem. To dobyło się w roku 1996 lub 97. Wydawało mi się, że wszystkie działania Kozaka były zawsze bardzo oficjalne, a wizerunek k**wa, który przedstawiono w filmie, jest jakąś propozycją na kolesia, który wy**chał Paktofonikę - powiedział w wywiadzie z portalem cmg.pl

Z rosnącym zaangażowaniem wytykał błędy w scenariuszu:

Nie powinien się nazywać Krzysztof Kozak, ponieważ Kozak w ogóle nie miał takiej maniery, po drugie tak się nie ubierał, po trzecie nie słuchał takiej muzyki. Nie dziwię się jego reakcji. Najpierw stracił ten cały RRX, a teraz, gdy chce go odbudować, jest wmontowany z imienia i nazwiska w film, który jest oparty na faktach. Uważam, że jest to wysoce krzywdzące. Szacun za formę oświadczenia, bo myślałem, że im po prostu nap**doli, jak ich spotka - mówi w tym samym wywiadzie.

01.01.2010 RZESZOW , Peja , FOT. ARCHIWUMFot. Cezary Aszkiełowicz / AG

Czekamy na refleksje kolejnych znanych osób, które obejrzały "Jesteś Bogiem". Dostarczają nam one nieocenionych przeżyć.

27.08.2010 PLOCK , AMFITEATR , KONCERT NATALIA LESZ , GALA FINALOWA MISS POLSKI NASTOLATEK 2010 . FOT. DOMINIK DZIECINNY / AGENCJA GAZETA   Fot. Dominik Dziecinny / Agencja Gazeta

zuz

Więcej o:
Komentarze (22)
Peja wyśmiewa premierę "Jesteś Bogiem": Sami k**wa fajni, znani, silikonowi hip-hopowcy!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • minkab

  Oceniono 35 razy 31

  szczerze za Rychem nie przepadam ale co powiedział to prawda. Kozaka przedstawili w złym świetle, nie wspominając o pominięciu K44. jako osoba która dorastała w środowisku polskiej sceny hh może się na takie tematy wypowiadać, zna tą historię.

  a jakiś lub jakaś "zuz" co pojęcia o tym nie ma będzie pisać głupoty.

 • oczekk

  Oceniono 25 razy 23

  1. Peja ma rację po co miał się pojawiać tam, żeby później jakiś idiota jak Ty, napisał o tym w jakimś plotku i ukazał Jego zdjęcie, obok z Dodą, Siwiec itd.. Druga sprawa to, że przynajmniej (na pewno więcej) 50% idąc do kina nie wiedziała co to PFK, K44.
  2. Sandra nie jest żadną komercyjną gwiazdą, radziłbym najpierw sprawdzić Jej twórczość, bo płyta jej nie sprzedałaby się nawet w 100 egzemplarzach. Chyba dobrze, że Rychu potrafi wypromować podziemną śpiewaczkę, a nie np. z jakąś komercyjną gwiazdę fortunę i sławę ubija.
  3. Magik zaczynał u K44, taka jest historia głupcze. Zgadzam się całkowicie z Ryśkiem, z tym stwierdzeniem chodzi o to, żeby Magik nie był tylko z PFK kojarzony, warto wiedzieć, że odwalił kawał dobrej roboty w K44, co w filmie były może o tym 2 słowa. Zresztą film jest o PFK, a nie o Magiku. Warto wiedzieć.
  4. Kozak został w tym filmie wykreowany na taki, a nie inny wizerunek. Rychu również zaczynał u niego, więc daj spokój na pewno wie lepiej od Ciebie jak było. Filmy już tak mają. W ogóle dużo faktów nie zostało przedstawionych bądź zostały "lekko zmienione", ale może i lepiej, że stało się tak, a nie inaczej.

 • realista24

  Oceniono 22 razy 18

  oj plotku,plotku... od kiedy Sandra to komercyjna artystka? hahaha po za tym mogli byście podać link do całego wywiadu bo takie słowa wyrwane z kontekstu to... po za tym samą prawdę powiedział :)

 • bialykruk

  Oceniono 29 razy 17

  o Sandrze slysze pierwszy raz a Dode juz chyba kazdy mial hmm w duecie, doda jest komercyjna. Rychu mial racje i tyle

 • ewelinap06

  Oceniono 33 razy 13

  co plotek może wiedzieć o Peji ,Sandrze i innych zajmujących się hip hopem?Dla was liczy się Doda,Grycanka,Siwiec.Szacunek dla Peji zawsze wie co mówi a najważniejsze ,że mówi mądrze!!!!

 • forfiter_jr

  Oceniono 23 razy 9

  O w redakcji znawcy tematu się znaleźli.. YoYo feel tha flow:)
  Osobiście z polskiej sceny hiphałpowej Peji nie trawię tak samo jak "tadzieusza" TeDe.

 • kitke00

  Oceniono 6 razy 4

  Czekamy na komentarz do filmu Ewy Farnej, już napisała że oglądała film...

 • zenio.karaluch

  Oceniono 31 razy 3

  Polski hip-hop to jakiś smutnośmieszny oksymoron.

 • barca007

  Oceniono 8 razy 0

  Peja dobrze powiedzial bravo dla tego pana !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX