Internet śmieje się z Lesz, a ona odpowiada: Byłam wdeptana przez internet. Litości. To przenośnia

Lesz znów zabiera głos.

Czas się ukorzyć, zwracamy honor. Wczoraj poddaliśmy w wątpliwość talent pisarski Natalii Lesz, tymczasem okazuje się, że jej tekst stał się hitem internetu. Tysiące like'ów, udostępnień skłoniły redaktorów Natemat.pl, do przeprowadzenia wywiadu z kolejną mistrzynią pióra. Tym razem padło jednak znacznie mniej oryginalnych metafor czy odkrywczych tez - co za niepowetowana strata!

Natalia Leszfot. Facebook

Oczywiście jak zwykle winne są wszystkiemu media i czytelnicy. To ciekawe, że gwiazdy najpierw coś mówią, a dopiero potem myślą, jak to może być odebrane. W dodatku, naturalnie to nie jest wina Lesz, że nie dość jasno przekazała swoje intencje, lecz tych, co jej tekst przeczytali.

 Natalia Lesz Kapif

W wywiadzie Natalia Lesz pieczołowicie wylicza, co źle nie zrozumieliśmy.

Moje porównanie „Liber - Grzeszczak”, które było z niezauważonym przez nikogo uśmieszkiem. Nie zamierzałam nawet porównywać Magika do Libera - tłumaczy się w rozmowie z Tomaszem Machałą - (...) To Pan (Tomasz Machała- przyp. red.) uważa, że go porównałam, ja nie. Staram się nie oceniać nikogo. Uczono mnie, że każdy dobry felieton warto zacząć od żartu.

Przypomnijmy więc to pamiętne zdanie:

Gdybym mocno przytuliła Magika, dzisiaj pisalibyśmy piosenki, niczym Liber i Grzeszczak. (...)

A co z przytulaniem Magika? Znów - to czytelnicy źle ją zinterpretowali!

Litości. To przenośnia. Nie uraziłam żony Magika, ani nikogo innego. Staram się okazywać innym moja sympatię.

 

Natalia Leszfot. Facebook

Co jeszcze umknęło naszej uwadze? Okazuje się, że jej wypowiedź, o znikomej popularność Paktofoniki i Magika, także przeinaczyliśmy.

Pewnie do dziś byliby znani tylko wąskiej grupie fanów zespołu, gdyby nie młody scenarzysta Maciej Pisuk, który w 2008 roku wydał książkę „Paktofonika - Przewodnik Krytyki Politycznej” - napisała Natalia w swoim felietonie.

A oto tłumaczenie tych słów:

Chodziło mi o społeczność słuchającą tej muzyki. Nie kwestionuję fenomenu Paktofoniki. Ale zwracam uwagę, że 12 lat temu sprzedanie 60 tysięcy płyt nie było takim osiągnięciem jak dziś.

Generalnie przez swój felieton, Lesz stała się niemalże "poetką przeklętą", bo jak zwykle została:

Wdeptana przez internet.

W całym zamieszaniu doszukała się także drugiego dna.

Prawdopodobnie wzburzyło ich to, że aktorka, piosenkarka pop, która z założenia nie jest ekspertką od hip hopu napisała felieton o filmie „Jesteś Bogiem”.

Przenikliwość godna członków komisji śledczej, a inwencji pozazdrościliby jej najwięksi artyści. Oczywiście - chodzi właśnie o to, a nie o grafomańskie porównania czy infantylne tezy. Najwyraźniej też należymy do tego dość szerokiego grona internatów, którzy złośliwie nie chcą zrozumieć wywodu Natalii.

PHOTO: PIOTR WYGODA / EAST NEWS 21/10/2011 WARSZAWA WARSAW FASHION WEEK 2011 W SOHO FACTORY N/Z:  NATALIA LESZfot. Eastnews

Poczucie absurdu potęguje jej wypowiedź na zakończenie wywiadu. Kiedy już wypomniała nam brak dostatecznej przenikliwości, oświadczyła:

Sama piszę i biorę za to odpowiedzialność.

Tak, właśnie widać...

zuz

Więcej o:
Komentarze (21)
Internet śmieje się z Lesz, a ona odpowiada: Byłam wdeptana przez internet. Litości. To przenośnia
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • szaron_stoln

  Oceniono 41 razy 29

  Gdybym miała choć cień pojęcia, kim jest Liber i Magik, byłabym się ustosunkowała to tego newsa. Ale nie mam, nad czym specjalnie nie boleję, gdyż przypadkowo wiem, kim jest Grzeszczak i wiedza ta jest mi całkowicie zbędna, podejrzewam więc, że wiedza, kim jest Liber i Magik okazałaby się równie pożyteczna. Pozostaje mi więc jedynie oczekiwanie na stosunkowo dobrą noc:P

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 33 razy 21

  Dajesz, Lesz, dajesz, nie przestajesz. Czekamy na książkę z przemyśleniami "aktorki" i "piosenkarki". Z utęsknieniem oczywiście.

 • julapl

  Oceniono 29 razy 13

  Jak udowodnić, że nie jest się tępakiem?

  Podpowiadam tym, którzy nie mają pojęcia:)

  Otóż najlepiej sformułować kilka logicznych zdań i zacząć myśleć. Dodatkowo przydałaby się umiejętność czytania ze zrozumieniem i wyciągania wniosków. Jeśli ktoś nie jest w stanie sensownie wypowiedzieć się na żaden temat to podejrzewam go o lekki niedowład umysłowy...

  W historii polskiej muzyki jeszcze takiego perfidnego wciskania beztalencia nie było. Nagle mocno przeciętna dziewuszka gra w kilku serialach, robi za aktorkę, tancerkę i piosenkarkę. Jeśli dalej będzie się to toczyć tym chorym torem to niedługo „ lesz-kesz" prześcignie Gajosa, Kondrata i Zamachowskiego w dorobku aktorskim, a Edytę Górniak w dorobku wokalnym. Możliwe, że stanie się też wielką dziennikarką i dostanie swój program. A to wszystko przy zerowym talencie w każdej z tych dziedzin. To nie jest oczywiście tylko moje zdanie, bo wielu specjalistów z zakresu wokalistyki i świata show biznesu wyraziło swoje zdanie na temat tej osoby, delikatnie mówiąc zdanie negatywnie. A na fakt, że niektórym da się zamknąć gębę szmalem już nic nie poradzę.

  Przy okazji przypominam- artysta, który nie potrafi śpiewać na żywo nie jest artystą.... No chyba, że za artystę zaczniemy uważać śpiewający komputer.  P. S Problemem nie jest to, że Lesz dysponuje dużymi pieniędzmi. Problem tkwi w tym, że dysponuje tylko pieniędzmi....

 • forfiter_jr

  Oceniono 9 razy 9

  A redakcja w kółko i na okrągło o tym samym. Należy rozumieć, że od wczoraj próbujecie rozkminić to, co ona napisała. A to naprawdę nie jest ani trudne, ani skomplikowane, większe bzdury można znaleźć na pęczkki nawet w tym szacownym portalu.
  Naprawdę wróćcie do opisywania majtek, staników lub ich braku...

 • bialykruk

  Oceniono 17 razy 7

  co za burak z tego fakusa czy jak mu tam

 • opetany

  Oceniono 10 razy 6

  Jej złota myśl od dziś będzie moim mottem w życiu.

 • marta220390

  Oceniono 9 razy 5

  do czego to doszło,żeby takie gwiazdki,gwiazdunie felietony pisały..
  I potem wychodzi z tego,co wychodzi. Czytać tych pląsów się nie da : -)

 • marcelito

  Oceniono 11 razy 5

  Aż sobie sprawdziłem u wujka G. kim jest ta tępa dzida i dowiedziałem się, że ta wybitna aktorka zagrała m.in. w 79 i 91 odcinku "Ojciec Mateusz" oraz w "Rodzinka.pl" odc.20, reszty sukcesów na tym polu nie wymieniam bo nie ma sensu.

  ps. pochwal się jeszcze Natalka ile się Twojej płyty sprzedało, skoro 60.000 szt Paktofoniki (+ kilkaset tys na lewo) to mało.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX