Natalia Lesz: Gdybym mocno przytuliła Magika, dzisiaj pisalibyśmy piosenki, niczym Liber i Grzeszczak

Kolejna celebrytka dorwała się do komputera.

Podobno śpiewać każdy może... Ale żeby od razu pisać? O tym nie było mowy w piosence. Jednak 9 obowiązkowych lat nauki języka polskiego daje niektórym pewność, że świetnie sobie radzą z piórem. Natalia Lesz, która znaczną część swojej edukacji odbywała w USA poczuła jednak twórczy zew i popełniła na natemat.pl uroczą recenzję filmu "Jesteś Bogiem". Na usta ciśnie się tylko jedno pytanie: PO CO?!

Natalia Leszfot. Facebook

Natalia oczywiście śpieszy z tłumaczeniem. Była tak mocno poruszona obrazem, że musiała dać upust swoim emocjom. O dziwo, utytułowany film Leszka Dawida skłonił ją do następującej refleksji:

Gdybym mocno przytuliła Magika, dzisiaj pisalibyśmy piosenki, niczym Liber i Grzeszczak

Ciekawe, że osobie zawodowo zajmującej się muzyką, akurat taka właśnie myśl jako pierwsza przyszła do głowy. Po tym, jakże szczerym, wyznaniu, autorka uświadamia swoim czytelnikom o czym jest ten film (dziękujemy za wyjaśnienie!).

Jest to film o wielkiej samotności artysty w świetle kamer i przy krzykach zachwytu publiczności. To film pokazujący swoistą schizofrenię pomiędzy byciem uwielbianą (i nienawidzoną) gwiazdą, a prozą normalnego życia z jaką, gdy gasną światła - musi mierzyć się artysta. Jak musi walczyć wrażliwy i pragnący jak powietrza miłości i uznania - przede wszystkim sam ze sobą, w świecie komercji, zazdrości, czy nierzadko zwykłego chamstwa.

Lesz NataliaKapif

Natalia - znany artysta-muzyk - potrafi, co jest zrozumiałe, dostrzec pewne niuanse, niedostępne zwykłym ludziom...Ona doskonale wie, z jakimi problemami zmagał się bohater "Jesteś Bogiem". Czy jednak my maluczcy cokolwiek z niego zrozumiemy?

Poruszająca historia samotności w „wielkim świecie” jest uniwersalna. Nie tylko dla nas - artystów, ale dla wszystkich wrażliwych ludzi, nawet tych, którzy nigdy nie słyszeli o hip hopie. Dla innych- Ha I Pe Ha O Pe na zawsze! - uspokaja czytelników Natalia Lesz.

 

Lesz Nataliafot. KAPIF

 

Lesz jednak jest wyjątkowo empatyczna, wyciąga pomocną dłoń do nie-artystów i cierpliwie tłumaczy, na czym polegały problemy Magika i czego dotyczy jego twórczość. Po czym dokonuje analizy kawałka Paktofoniki "Jesteś Bogiem".

Czy to możliwe, aby Piotrek uwierzył w słowa własnej piosenki? I nagle rzeczywistość uderza w Piotra, jak rozpędzony pociąg. Idą święta, a on nie ma pieniędzy nawet na prezent dla swojego jedynego syna. I nikt nie chce mu pomóc. Uświadamia sobie, jak bardzo jest samotny, zarówno na scenie, jak i poza nią.

Tego nie można z pewnością powiedzieć o Natalii, której jakieś życzliwe dusze doniosły, że jej tekst spotkał się z wieloma niepochlebnymi opiniami. Dlatego Lesz postanowiła dać sprostowanie. Okazało się m. in., że nie jest to recenzja tylko FELIETON (!). No tak, jeśli już pisać to uderzać w" górne c" - w najtrudniejszy gatunek literacki, a co!

UWAGA: MOI KOCHANI PONIŻSZY TEKST NIE JEST O MUZYCE, HIP HOPIE I O TYM, JAK TO BYŁO NAPRAWDĘ Z PAKTOFONIKĄ. JEST TYLKO I WYŁĄCZNIE !!! FELIETONEM O MOICH WRAŻENIACH PO OBEJRZENIU FILMU "JESTEŚ BOGIEM". I TYLKO TAK GO TRZEBA ROZUMIEĆ.

Postaramy się zastosować do zaleceń autorki. Jednak jej twórczość uderzyła w nas jak rozpędzony pociąg i po takim wypadku raczej długo dochodzi się do siebie, jeśli w ogóle. Dlatego ostrzegamy: tekst na własne ryzyko przeczytasz tutaj.

zuz

Więcej o:
Komentarze (15)
Natalia Lesz: Gdybym mocno przytuliła Magika, dzisiaj pisalibyśmy piosenki, niczym Liber i Grzeszczak
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • alejajaa

  Oceniono 24 razy 20

  Super , tylko wątpię w to czy Magik chciałby przytulać ją ,

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 21 razy 19

  Lesz też jest samotna - nikt nie kupuje jej płyt i żadna stacja radiowa nie puszcza jej hitów.

 • aeris

  Oceniono 19 razy 15

  co tu komentowac? kazdy wie ze sie osmieszyla tym tekstem.

  ps. Przeczytalam ta ksiazke z ktora ona pozuje na zdjeciu na lawce w parku. I ona naprawde chce robic sztuke o tym szajsie?

 • narkoza

  Oceniono 17 razy 11

  brak mi słów... jakoś lesz zawsze traktowałam bardzo neutralnie, a teraz hmm... jej głupota jakoś mnie przeraziła i zmroziła... przytulać Magika... to na pewno by pomogło, bo mało miał kochających osób... ech, naprawdę mi zal d... ścisnął

 • kredka44

  Oceniono 16 razy 10

  ten tekst nie ma cech felietonu. to tylko zlepek dziwnych zdań, ogarniętego gimnazjalistę byłoby na to stać

 • forfiter_jr

  Oceniono 9 razy 7

  A droga redakcja nie zauważyła, że Natalia ma... Tak, majtki!
  A poza tym, to ja nie wiem, czym się tu podniecać. Czytałem dziesiątki o niebo gorszych recenzji / felietonów / artykułów podpisanych przez biegłych i doświadczonych w sztuce pisania.

 • browaryr

  Oceniono 6 razy 4

  natalka-przytul sie do mojego psiaka bo za mna teskni...(nie gryzie)

 • cerrie

  Oceniono 3 razy 3

  No wiecie co? Szczerze. Nie wypowiadam się na temat Magika bo to nie mój klimat, nawet nie znam szczegółów tematów z nim związanych. Ale wiem, że dla wielu ów Magik był kimś więcej niż tylko raperem i każą siedzieć cicho tym wszystkim którzy nie wiedzą nic konkretnego na jego temat. Ale to że Natalia Lesz odważa się na porównanie siebie i Magika do Libera i Grzeszczak to jak dla mnie powinna być jawna obraza dla wszystkich którzy są fanami Magika, a nawet niemalże jest dla nich on jest dla nich świętością.

 • dziwne

  Oceniono 3 razy 3

  Ale się jej prtoli

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX