Kim jest wnuczka Andrzeja Łapickiego - Weronika Olbrychska?

Weronika Olbrychska, Daniel Olbrychski.

Weronika Olbrychska, Daniel Olbrychski. (KAPIF)

Weronika Olbrychska pochodzi z uzdolnionej aktorsko rodziny, ale wybrała życie z dala od kamer.

Ta skromna, filigranowa blondynka może poszczycić się wybitnymi koneksjami rodzinnymi. Weronika Olbrychska przyszła na świat jako owoc miłości znanego aktora Daniela Olbrychskiego i Zuzanny Łapickiej-Olbrychskiej (córki Andrzeja Łapickiego) w 1982 r.

Olbrychska Weronika, Olbrychski Daniel

Mama Weroniki, Zuzanna, ukończyła filologię romańską na UW i zajmowała się tłumaczeniami. Rodzice Weroniki rozwiedli się po 20 latach małżeństwa. Zuzanna Olbrychska tak mówiła o związku z aktorem:

Ja - po 20 latach życia podporządkowanego mężowi - poczułam się zmęczona. Odżyłam jako singielka z odzysku, która dobrze się czuje, gdy kieruje własnym życiem - powiedziała mama Weroniki w wywiadzie dla "Vivy".

Lapicka Kamila, Lapicka Olbrychska Zuzanna, Olbrychska Weronika Umer Magda, Janda Krystyna

Dziadek Weroniki, zmarły niedawno aktor Andrzej Łapicki, urzekał swoją dykcją w filmach: "Przygody pana Michała", "Lalce" czy w "Zazdrości i medycynie".

kamila łapicka, andrzej łapicki

Mając takie koneksje rodzinne, Weronika mogła próbować swoich sił w aktorstwie. Wybrała jednak inną drogę, choć też związaną ze sztuką: została projektantką mody. Parę lat temu wyjechała do Nowego Jorku. Mimo życia z dala od Polski, Weronika utrzymuje kontakt zarówno z matką, jak i z ojcem i zaprasza ich do siebie. Weronikę odwiedzał w USA także jej dziadek.

Ziemia obiecana”, " Wesele”, „Panny z Wilka”, „Potop”, „Jowita

http://www.mowimyjak.pl/fakty/kto-jest-kim/kim-jest-weronika-olbrychska,49_44929.html
Ziemia obiecana”, " Wesele”, „Panny z Wilka”, „Potop”, „Jowita

http://www.mowimyjak.pl/fakty/kto-jest-kim/kim-jest-weronika-olbrychska,49_44929.htmlJej mama Zuzanna, jest córką zmarłego niedawno aktora Andrzeja Łapickiego. Zuzanna ukończyła filologię romańską na UW i zajmowała tłumaczeniami. Dziadek Weroniki, Andrzej Łapicki zaśRodzice Weroniki rozwiedli się po 20 latach małżeństwa. Zuzanna Olbrychska miała dosyć życia z wymagającym artystą, jakim na pewno jest Daniel:Mimo życia z dala od Polski, Weronika utrzymuje kontakt zarówno z matką, jak i z ojcem i zaprasza ich do siebie. Weronikę odwiedzał w USA także jej dziadek.

Englert Jan, Olbrychska Weronika

Ojciec Weroniki, Daniel Olbrychski oprócz talentu aktorskiego, zasłynął także z romansów z pięknymi kobietami. Weronika ma dwóch przyrodnich braci: Rafała Olbrychskiego z pierwszego małżeństwa Olbrychskiego z Moniką Dzienisiewicz-Olbrychską oraz Victora Longo-Olbrychskiego ze związku Daniela z niemiecką aktorką Barbara Sukową. Victor, podobnie jak Weronika, mieszka teraz w Nowym Jorku.

n.z. Viktor Longo-Olbrychski (syn Daniela i Barbary Sukowej), Daniel Olbrychski i Rafal Olbrychski (syn). Galeria Letnia - wystawa zdjec Janusza Gajosa. Festiwal filmowy

Na pogrzeb swojego dziadka Weronika przyjechała ze Stanów Zjednoczonych.

Lapicka Kamila, Lapicka Olbrychska Zuzanna, Olbrychska Weronika Umer Magda, Janda Krystyna

Baisha

Zobacz także:

Gwiazdy ŻEGNAJĄ Andrzeja Łapickiego

Amant, aktor, opozycjonista. Zobacz, kim był Andrzej Łapicki - ikona polskiego filmu i teatru

Księżna Kate w ramionach księcia Williama na Olimpiadzie!

Zobacz najnowsze wideo

Komentarze (27)
Kim jest wnuczka Andrzeja Łapickiego - Weronika Olbrychska?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • kloceklego

  Oceniono 128 razy 116

  "Kim jest wnuczka Andrzeja Łapickiego - Weronika Olbrychska?" - jest wnuczką Andrzeja Łapickiego - Weroniką Olbrychską

 • wasza_mama

  Oceniono 73 razy 73

  " może poszczycić się wybitnymi koneksjami rodzinnymi. : POSZCZYCIC SIE TO MOZNA SWOIMI OSIAGNIECIAMI

 • chlopskirozum

  Oceniono 49 razy 43

  Urzekał dykcją? Cy autor wie, co to słowo oznacza? Jeżeli to ma być największa zasługa A.Ł., to rzeczywiście pora umierać.

 • cruella2012

  Oceniono 37 razy 33

  "owoc milosc"

  co to patos czy Harlequin?

 • sansa

  Oceniono 54 razy 32

  "Dziadek Weroniki, zmarły niedawno aktor Andrzej Łapicki, urzekał swoją dykcją w filmach: "Przygody pana Michała", "Lalce" czy w "Zazdrości i medycynie"." - co to w ogóle jest za wypierd i co on robi w kontekście całego niusa z dupy?

 • cerrie

  Oceniono 39 razy 31

  Mając takie koneksje rodzinne? No niech plotek wybaczy. Ale nie każdy jak widać chce zrobić karierę jadąc na znanym rodzinnym nazwisku. Oj plotek lubi chyba wrzucać ludzi do jednego worka, a to nie ładnie.

 • art_102

  Oceniono 36 razy 26

  Matko jaki ten Victor podobny do młodego Olbrychskiego. By sie syna nie wyparł:)))

 • forfiter_jr

  Oceniono 23 razy 23

  "Kim jest wnuczka Andrzeja Łapickiego - Weronika Olbrychska?" Wnuczką...

 • jaguar

  Oceniono 43 razy 19

  Odpowiedz : ..wnuczka jest projektantką mody...Moje pytanie brzmi : czy jako mloda projektantka nie mogla zrobic wylomu w utartym schemacie noszenia okropnych czarnych okularow przeciwslonecznych podzczas ceremoni pogrzebowej ?Zalobnicy i zalobniczki wygladaja jak prawdziwi gangsterzy i do tego harde wyostrzone miny na twarzach - kojarza mi sie z pogrzebami na poludniu Sycylii.Dobrze,ze Kamila wyglada jak czlowiek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX