Doda zaproszona na dyskusję z intelektualistami i filozofami. PRZYJDZIE?

Dorota Rabczewska otrzymała propozycję udziału w dyskusji z osobistościami polskiej nauki.

Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów organizuje konferencję na temat wolności słowa i przekonań, która odbędzie się 2 lipca. Nie byłoby to warte odnotowania przez portal Plotek.pl gdyby nie fakt, że na liście gości jest... Dorota Rabczewska. Z tego co wiemy, na razie nie potwierdziła przybycia.

Doda ma szanse zasiąść przy jednym stole z polskimi intelektualistami, etykami i filozofami. Swój udział w konferencji potwierdzili między innymi profesor Jan Hartman (filozof, bioetyk, kierownik Zakładu Filozofii i Bioetyki w Collegium Medicum na Uniwersytecie Jagiellońskim), doktor hab. Wojciech Krysztofiak (logik i filozof analityczny, profesor Uniwersytetu Szczecińskiego) i profesor Jan Woleński (filozof analityczny,filozof języka, wykłada w Uniwersytecie Jagiellońskim).

Skontaktował się z nami dr hab. Wojciech Krysztofiak, który przedstawia się jako

pierwszy, publiczny, intelektualny obrońca Dody

i na łamach "Gazety Wyborczej" bronił Rabczewskiej w starciu z polskim wymiarem sprawiedliwości.

Oprócz informacji o tym niecodziennym wydarzeniu, dr Krysztofiak podzielił się z nami swoim zdaniem na temat ewentualnego pojawienia się Doroty Rabczewskiej na spotkaniu intelektualistów. "Obrońca Dody" wyraża nadzieję, że jej udział w takim wydarzeniu przyczyni się do promocji czytelnictwa i zainteresowania klasykami filozofii.

Chyba będzie to bez precedensu wystąpienie publiczne Dody wśród intelektualistów-filozofów. - pisze Krysztofiak. - Jako osoba zaproszona do panelu dyskusyjnego jestem pod wrażeniem, iż gwiazdy show-biznesu zaczynają promować wartości wysokie, takie jak wolność słowa czy też wolność wyrażania własnego stylu życia. Czy nie stanie się to nowym stylem wśród gwiazd, np. pisanie wspólnie książek-rozmów ze znanymi filozofami?

Wyobrażacie sobie wspólne dzieło Dody i jakiegoś filozofa? My tak. Na pewno byłoby hitem Internetu. Doktor idzie jednak dalej w swoich dywagacjach:

Być może to właśnie Doda będzie tą osobą, która wpłynie na zmianę statystyk czytelnictwa wśród młodych ludzi w Polsce. Czy wyobrażacie sobie Państwo Dodę czytającą najczęściej czytane w XX wieku dzieło filozoficzne: "Tractatus Logico-Philosophicus" Ludwiga Wittgensteina?

Szczerze? Raczej nie.

Ja po filmie "E = mc2" zaczynam powoli w to wierzyć. - kończy dr Krysztofiak.

Naprawdę chcielibyśmy podzielać nadzieje naukowca na to, że Doda zainteresuje kogokolwiek filozofią Wittgensteina. Póki co jednak widzimy Rabczewską raczej tak:

Myślicie, że Doda zdecyduje się na udział w takiej dyskusji? Piosenkarka została ostatnio skazana za obrazę uczuć religijnych. Chodzi o jej pamiętne słowa o ewangelistach "naprutych winem i palących jakieś zioła". Kilka dni temu Sąd Okręgowy w Warszawie odrzucił argumenty prawników piosenkarki i zasądził 5 tysięcy złotych grzywny.

Jako że sprawa wzbudza wiele kontrowersji, o Dodzie znów zrobiło się trochę głośniej. Piosenkarka zapowiedziała nawet apelację do Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Twierdzi, że jej prawo do wolności słowa zostało pogwałcone. Myślicie, że będzie tego dowodzić w zacnym, uczonym gronie?

tommy

Zobacz także:

Doda wróciła z wakacji i już dała koncert. Na... Truskawkobraniu 2012!

Do której gwiazdy chciałbyś się przytulić?

Szwed w objęciach nowego chłopaka, Doda z przystojnym tancerzem, Sykut zawsze z mężem. Gwiazdy i ich połówki

Czy Doda powinna wziąć udział w takiej dyskusji?
Więcej o:
Komentarze (26)
Doda zaproszona na dyskusję z intelektualistami i filozofami. PRZYJDZIE?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • pandzik

  Oceniono 24 razy 14

  Niech idzie, niech objawi wreszcie to swoje słynne, starannie ukrywane przed światem IQ. Chętnie się pośmieję.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 24 razy 10

  Na dyskusję z kim? Z intelektualistami? Ciechanówa? Będzie penisa do buzi wkładała czy rękę trupa w krocze i dorobi do tego pseudointelektualny bełkot?

 • lady_vv

  Oceniono 19 razy 7

  Ciekawe czy zaprosili też Nergala, reprezentuje show biznes ale przynajmniej ma coś do powiedzenia, skończył historię na uniwersytecie i pewnie umiałby się znaleźć w gronie intelektualistów. No i to chyba on jest reprezentantem wolności słowa, bo Dorotka według słów Ryszarda Nowaka, grzecznie przeprosiła go za swoje słowa i przyrzekła że już więcej nie będzie - byle dał jej spokój czyli nie stopował jej koncertów w polskich wsiach i wioskach.Wyrok nie ma tu nic do rzeczy,w końcu skazali ją za głupotę i chamstwo sięgające dna.

 • morgana50

  Oceniono 13 razy 3

  lodzia powinna wziąć udział w dyskusji - niech pokaże, co warte jest jej IQ czy stać ją tylko na rynsztokowy język bez umiejętności przedstawienia RACJONALNYCH argumentów !!! znam osoby które mają niesamowitego "nosa" w rozwiązywaniu testów wyboru bez znajomości tematu - jaki by im nie dać test->rozwiązanie w granicach 98% więc to jej IQ jest dla mnie niepewne

 • pisadelko

  Oceniono 11 razy 3

  Powinna usiasc do dyskusji i wszystkim raz na zawsze udowodnic ze dyskusja na wysokim poziomie nie jest jej obca. Faktycznie robi z siebie taka idiotke ze rece opadaja.

 • wykolejony

  Oceniono 21 razy 1

  przepraszam ale ten pan "DR krzysztofiak" , to chyba jakiś pretensjonalny bufon , z tych wypowiedzi jawi sie obraz nielubianego przez otoczenia nerda, który całą swoja wartość zbudował na swoim domniemanym INTELEKCIE i FILOZOFII, zapewne też z racji swojego zlognuśnienia społecznego nigdy nie zaznał.. ze tak powiem filozoficznie " uciech cielesnych", wyposzczonemu zapewne dodencja wpadła mu w oko, i ślinnka mu cieknie na samą myśł o spotkaniu z nią

 • wasza_mama

  Oceniono 13 razy 1

  ONA TO TAM ZEBY GLOSNO BYLO O TYM I TYLE

 • cosma

  Oceniono 13 razy 1

  Zrobi lo...........da każdemu i tyle będzie z dyskusji !!!

 • cosma

  Oceniono 11 razy 1

  hahaha - no to sprawdzą jej wysokie - IQ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX