Producent filmu "KAC WAWA" pozywa Tomasza Raczka!

Koniec wolności słowa?

Jacek Samojłowicz, jeden z producentów najnowszej polskiej komedii "Kac Wawa" z Borysem Szycem w roli głównej, po konsultacjach z prawnikami, stwierdził, że chce pozwać Tomasza Raczka do sądu. Wszystkiemu winna jest negatywna recenzja, którą krytyk filmowy zamieścił na swoim profilu na Facebooku.

Ten film jest jak choroba, jak nowotwór złośliwy: zabija wiarę w kino i szacunek do aktorów... Szczerze i nieodwołalnie  odradzam pójście na KAC WAWA do kina. Ten film powinien ponieść klęskę frekwencyjną - może to nauczyłoby czegoś producentów. WSTYD!"

Twórca "Kac Wawy" uważa, że przez ostrą opinię Raczka, poniósł ogromne straty finansowe i to on jest odpowiedzialny za fakt, że niewiele osób jego obraz obejrzało.

Straciłem przez tego pana miliony wpływów. Zdaniem moich prawników przekroczył granice krytyki filmowej i złamał zasady etyki dziennikarskiej - stwierdził producent.

tomasz raczek, krytyka kac wawa

Trzeba przyznać, że Tomasz Raczek może być dumny z dużego komplementu pod swoim adresem. Wprawdzie krytyk jest uznaną postacią w branży filmowej, ale żeby jego słowa aż tak wpłynęły na MILIONY potencjalnych widzów? Jesteśmy pod wrażeniem. Samojłowicz stwierdził również, że dziennikarz tym razem posunął się za daleko w swoich opiniach.

Moim zdaniem krytyk może wypowiadać się negatywnie na temat filmu, ale nie powinien nawoływać do jego bojkotu, bo każdy widz ma prawo do własnej oceny -wyjaśnia Samojłowicz

Współproducent dotarł także do informacji, które wyraźnie potwierdzają jego tezę o domniemanej sile słów znanego krytyka.

Mam dane dotyczące frekwencji w kinach przed wypowiedziami tego pana i po nich. I będę domagał się zwrotu moich strat w wysokości kilku milionów złotych - zapowiedział.

Sam krytyk, skomentował toczącą się wojnę, krótkim, acz żartobliwym stwierdzeniem.

A myślałem, że dzisiaj nikt już nie słucha zdania krytyków :)

Co ciekawe, niedawno scenarzysta kontrowersyjnego filmu, Piotr Czaja, kłócił się z Tomaszem Raczkiem na wizji programu śniadaniowego. PRZEKONYWAŁ wszystkich, że film jest naprawdę śmieszny! A co wy sądzicie o filmie i zaistniałym konflikcie? Wypromuje film?

Borys Szyc

ralph

Zobacz także:

Dziewczyny z Top Model bez ubrania i w namiętnym POCAŁUNKU!

Dygant, Boczarska i Brodka szaleją na zakupach

Gwiazdy wiedzą, że SKANDAL jest dźwignią handlu. Kto i jak to wykorzystał?

Więcej o:
Komentarze (38)
Producent filmu "KAC WAWA" pozywa Tomasza Raczka!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • stoma

  Oceniono 21 razy 19

  Jasne! Nawet nie wiem gdzie ta recenzja była zamieszczona!
  Ze znajomych co byli nikt nie polecał i tyle.
  Nie jest winny Raczek- nieboraczek;-)

 • el_feurdz

  Oceniono 19 razy 17

  A czy widzowie, którzy film obejrzeli mogą zaskarżyć producenta? Bo przecież w reklamach obiecał im świetną komedię, a sprzedał im prymitywnego gniota.

 • niewygrzana

  Oceniono 19 razy 17

  Matko Boska, byleby tylko nie było sądowego nakazu doprowadzenia brakujących widzów siłą...

 • sansa

  Oceniono 19 razy 17

  Ale jaja! Polska chyba jest jedynym krajem, wśród cywilizowanych narodów, w którym krytyk filmowy nie może skrytykować filmu :) W każdym normalnym kraju, w podobnej sytuacji producent filmowy zapuściłby brodę, założył ciemne okulary i nie pokazywał się ludziom, bo to wstyd. Tylko u nas Pan Producent strzela focha (jak co drugi Pan Polityk itd. itd)
  Panie producent, to nie Raczek jest przyczyną klapy pańskiego filmu. Po prostu wypierdziałeś pan takiego gniota, który urąga widzowi! A słowa pana Raczka trafiają centralnie w sedno rzeczy :) Ta wyjątkowo ostra krytyka się panu należała, panie producent :)))

 • princess_leya

  Oceniono 16 razy 14

  Buhahahaha, co za pajac :))). Niech uważa żeby go ludzie nie pozwali za stracone pieniądze, czas i szkody moralne ;)))). Najlepsze jest to, że ten cały scenarzysta wysyłał na sympatii maile z "zaproszeniem do obejrzenia filmu", który jak twierdził napisał kilka lat przed Kac Vegas. ŻENADA ;).

 • myszkamini

  Oceniono 17 razy 13

  hehe dobre od kiedy krytycy moga wystawiac tylko pozytywne opinie? niech sie ludzie nie osmieszaja to ze wydali miliony zeby nakrecic takie g*wno to ich strata

 • marcelito

  Oceniono 15 razy 13

  Żenująca promocja żenującego filmu.

 • agatka.wariatka

  Oceniono 14 razy 12

  Gorszej prasy nie można sobie załatwić jak udowodnienie, że film został zrobiony przez reżysera - idiotę, co reżyser sam udowodnił.

 • bezkrytycznie

  Oceniono 14 razy 12

  Nie poszli do kin, bo przeczytali recenzję Raczka? Przecież target tego filmu, to plebs nieumiejący czytać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX