Catherine Deneuve nie chciała poznać Szymborskiej

Ciekawa historia.

Wielka poetka zmarła 1. lutego. Od kilku miesięcy poważnie chorowała. Wielu znanych Polaków podzieliło się wspomnieniami związanymi z noblistką. Do ich grona dołączyła także Magda Gessler, która na swoim profilu na Facebooku opisała ciekawe zdarzenie:

Siedziala cala radosna na patio w mojej ukochanej restauracji u Fukiera ..... Obok caly w nią zapatszony Czesław Milosz! Oboje poprosili mnie do stolu zaintrygowani obecnością dwa stoliki obok Catrine deNueve. Wieslawa Szymborska b. Chchciala poznac slawe francuskiego kin a pania Catrine......... Jakiez bylo moje zdziwienie kiedy francuska aktorka wyraznie nie byla zaiteresowana poznaniem polskich noblistow. Itu skonczyla sie moja sympatia I podziw dla slawy francuskigo kina... Pilysmy wiec razem sampana, Szymborska I ja ....Czeslaw Milosz patrzyl na nas z milym zdziwieniem...

Może wkradło się kilka błędów, także w imieniu poetki, ale wybaczamy. :) Bo ta opowieść bardzo nam się podoba. I też nie możemy zrozumieć Catherine Deneuve.

Gessler Magdalena Magda

Ena

Zobacz także:

Wisława Szymborska nie żyje

Ten rok należał do nich! Najgorętsze nazwiska 2011 roku

Rodowicz śpiewa o... Magdzie Gessler?

Więcej o:
Komentarze (38)
Catherine Deneuve nie chciała poznać Szymborskiej
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • lisbeth

  Oceniono 24 razy 16

  Kilka bledow? Jezeli Gessler popelnila tyle bledow zwracajac sie do Catherine Deneuve to podejrzewam, ze aktorka zwyczajnie nie zrozumiala, o co kuchareczce chodzilo.

 • sansa

  Oceniono 15 razy 15

  Czytając o tych "zapatszeniach" mam ochotę skwitować słynnym: "co ja pacze?"

 • sansa

  Oceniono 17 razy 15

  Ten tekst to jakaś absolutna breja ortograficzno-gramatyczna!
  Nawet o Szymborskiej napisała: Wiesława!
  Kuchara - celebrytka od siedmiu boleści (gastrycznych)

 • babazbroda

  Oceniono 9 razy 7

  Teraz się będzie każda "celebrytka" lansować na Szymborskiej.Tylko czekać aż jakaś Dodzia wyzna z rozbrajającą sczerością że oglądała obrazy(sic!) Szymborskiej w galerii,najlepiej handlowej...Plotku,oszczędź nam tego plizzz...

 • lunarosa

  Oceniono 6 razy 6

  Pani Gessler chyba nie założyła okularów, gdy pisała ten komentarz, jak inaczej wytłumaczyć fakt, że człowiek, który podobno skończył studia wyższe pisze jak przedszkolak i w dodatku się tego nie wstydzi. Zamiast tych kuchennych rewolucji, powinni stworzyć jakiś program pt. Przygody celebrytów z ortografią, to dopiero byłby kabaret.

 • cosma

  Oceniono 16 razy 4

  Nie chciała , to nie chciała - - nie musiała !!!!!!!!!!!!!
  Jeden chce - drugi - nie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Gessler - do garów !!!!!!!!! Salony - nie dla ciebie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • bjorn

  Oceniono 5 razy 3

  Deneff jest zarozumiala bo pamietam ja z jakiegos polskiego festiwalu, gdzie wystapila jako gosc specjalny. wtedy sobie to samo pomyslalam co Gessler, ktora teraz rozwalila mnie zapatszonym. Moze pomylila z wypatroszonym

 • ladyzgaga

  Oceniono 3 razy 3

  Zawsze myślałam, że Szymborska miała na imię Wisława, a ta kucharka pisze, że Wiesława. To ja już sama nie wiem, bo Wisława a Wiesława to są dwa różne imiona.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX