Wojewódzki atakuje Kaczyńskiego! Mocne

Showman w odezwie do narodu.

Jakiś czas temu Szymon Majewski nazwał Kubę Wojewódzkiego ”Tubą Platformy Obywatelskiej”. Miał racje, bo Wojewódzki nigdy nie krył sympatii do tego ugrupowania. Teraz dał świadectwo swojej przyjaźni z Donaldem Tuskiem. W tygodniku ”Wprost” pojawił się apel showmana do młodych Polaków, aby w nadchodzących wyborach nie głosowali na Jarosława Kaczyńskiego:

Fetysz władzy, pasja władzy jako instrumentu dyscyplinowania, kontrolowania, wychowywania. Władza dla nas to ojczyzna dla nas. To moralność dla nas. To prawo dla nas. Patriotyzm też tylko dla nas. Brzydcy politycy i ich brzydkie myśli. Pamiętam tamten kraj rządzony przez ludzi, dla których hasło „wspólnota" było pustym frazesem. Gdzie nienawiść, ta polska obok zawiści specjalność, sięgała najwyższych tonów. Do niekwestionowanych ideałów obywatelskich należy absolutna tolerancja. Każdy, kto ją kwestionuje, nadaje się do skansenu historii - czytamy.

I dodaje. Jeszcze z mocniejszym uderzeniem:

Mnie się w głowie nie mieści, że ktoś się jeszcze nabiera na prezesa przebierańca, jakim jest Jarosław Kaczyński. Człowiek, który bez najmniejszego problemu wciągnie na plakat wyborczy najpiękniejsze młode entuzjastki pisowskiej filozofii, by po 10 października odesłać je na ostatnie miejsca do kolejki czekających na swój czas w rządzeniu. Specyficzne skrzyżowanie świętego z rewolucjonistą. On, oni zdają się mówić: postęp moralny jest możliwy tylko dzięki nam. Postęp gospodarczy jest możliwy tylko dzięki nam. Postęp cywilizacyjny jest możliwy tylko dzięki nam. Słowo „zbawiciel" może jest nieco przesadzone. Ale na pewno nie dla partyjnych ministrantów.

Czy Jarosław Kaczyński odpowie Wojewódzkiemu? Został tydzień do wyborów a swoje działa wycelowali już gwiazdy, kibole i sami politycy. Czeka nas najciekawsza batalia medialna w show-biznesie.

PoliKOT

Zobacz także:

Wojewódzki nie znieważył uczuć religijnych

Kuba Wojewódzki w nowej furze

Cichopek do Wojewódzkiego: Nie interesuje mnie, co myślisz

Więcej o:
Komentarze (126)
Wojewódzki atakuje Kaczyńskiego! Mocne
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • jablonexkociak

  Oceniono 16 razy 10

  @ulla
  Widzę że z Tobą nie można wymienić poglądów,reprezentujesz poziom swojego führera.

 • cosma

  Oceniono 13 razy 9

  pis = PROSTATA i SRAKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to ich ostatni ROK w polityce !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • jajodzajofajo

  Oceniono 13 razy 9

  @majaeczka
  te "zagraniczne" media nie są mi potrzebne do tego, żeby źle oceniać oszołomów z PiSu. Wystarczyły mi lata, w których rządzili. I przypomnę Ci, że pod rządami PiSu, to PiS miał władzę nad TV publiczną :P I wtedy jedyną rozsądną telewizją, która pokazywała szaleństwa Kaczorów, szemrane koalicje, szukanie haków na koalicjantów, rozwiązywanie koalicji i ponowne ich zawiązywanie w nocy, bez kamer, były właśnie te "zagraniczne" media, które "wiadomo w czyim są posiadaniu". Nie, ja nie wiem w czyim? Żydów, masonów, latającego potwora spaghetti? A nawet jeśli, to co?
  Macierewicz może i jest "ideowcem, uczciwym do szpiku kości" ale co z tego jeżeli to wariat czystej wody :) Świr, oszołom, paranoik. I wyobraź sobie, że nie telewizja stworzyła mu taki wizerunek, ale on sam! :P

 • armandoo

  Oceniono 10 razy 8

  Tak, jestem na beznadziejnie niskim poziomie? A dlaczego? Bo nie ufam kościołowi i Rydzykowi oraz nie popieram MĘŻA STANKU JAROSŁAWA K, który nawet nie zna słów HYMNU. :D

 • sto_twarzy

  Oceniono 14 razy 8

  Ale wy jesteście tępi, plotku! Wojewódzki od zawsze krytykował Kaczyńskiego, nie będzie żadnej "nowej wojny". A ten apel to już nie jest apel o głos na PO ale o niegłosowanie na PiS, co ja osobiście rozumiem i popieram. Również boję się prezesa...

 • ctasek

  Oceniono 12 razy 8

  Jedynym lekarstwem na kaczokwacza , jest nasz udział w wyborach !!!

 • cornelius

  Oceniono 13 razy 7

  Glos Kuby to glos milionow normalnych Polakow...

 • ctasek

  Oceniono 11 razy 7

  Jedynym lekarstwem na to wszystko, jest udział w wyborach.

 • jajodzajofajo

  Oceniono 9 razy 7

  Wojewódzki jest autorytetem młodzieży, a wiec ciążą na nim pewne obowiązki. Dobrze, że się wypowiedział na ten temat, to może paru niezdecydowanych pójdzie spełnić swój obywatelski obowiązek i kopnie kaczkę w de.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX