Polka podbija Hollywood

W tym roku skończy 21 lat, a już ma na koncie główną rolę w filmie Tima Burtona.

Mia Wasikowska nosi nazwisko swojej matki, pochodzącej z Polski pani fotograf, na co dzień mieszkającej w Cranberze. O australijskiej aktorce zaczęło być głośno po angażu dla największego hity tego roku "Alicji w Krainie Czarów". Zagrała główną rolę u jednego z słynnego wizjonera współczesnego kina - Tima Burtona.

 

Recenzenci są pełni podziwu dla Wasikowskiej. Mia jako dziewczyna uczyła się szkole baletowej, ale po 6 latach treningów zrezygnowała z tańca i zajęła się aktorstwem. Gdy była  dzieckiem rodzice często zabierali ją z rodzeństwem w podróże po Europie. W trakcie jednej z podróży na dłużej zatrzymała się w Polsce. Przez rok mieszkała w Szczecinie. W rozmowie z "Dzień dobry TVN" opowiedziała o swoim pobycie w rodzinnym kraju. Mia nie pamięta wielu polskich słów i jak mówi więcej rozumie, niż umie powiedzieć.

 

W 2011 będzie można zobaczyć Mię w obrazie Gusa van Santa "Restless" i adaptacji Fukonagi "Jane Eyre". Poniżej możecie zobaczyć "Dzień dobry TVN" z Wasikowską, rozmawiała z nią Anna Wendzikowska.

 

Więcej o:
Komentarze (26)
Polka podbija Hollywood
Zaloguj się
 • pazdzioch

  Oceniono 30 razy 16

  Przeciez ona nie jest polką ! Jej matka jest polką ! Ona nieumie nic mowic po polsku !!!!!

 • reki334

  Oceniono 18 razy 14

  @cholera akurat tak robią na całym świecie, czasem, że ktoś ma buty z danego kraju starczy by zrobić z niego rodaka, powiedz Niemcowi, że Kopernik to Polak, gdyby Kubica chciał, to miejscowi chetnie uznają go za Włocha itd.

 • cholera

  Oceniono 29 razy 13

  Hej plotek, co sie tak spuszczacie nad dziewczyna? To ze urodzila sie w Polsce, ze byla rok w Szczecinie (oh wszyscy juz chyba widzieli te wywiady w 'dzien dobry tvn'!!!) nie znaczy, ze jest rasowa Polka. Co, dumni jestescie, bo ktos o polskim nazwisku goscil w filmie Burtona? Ona jest amerykanka tak naprawde, darujcie sobie podwieszanie sie na tych pseudo-polskich linkach sławy tejze dziewczyny. Wymuszony news.

 • katastrofka

  Oceniono 8 razy 8

  ja pier**** kto pisze te teksty? "największego hity tego roku", "u jednego z słynnego"

 • bezkrytycznie

  Oceniono 16 razy 8

  jaka z niej polka? ma tylko polskie pochodzenie. czy naprawde musicie sie posuwać aż do kłamstw?

 • anorka

  Oceniono 7 razy 5

  Przecież ona nie jest Polką, urodziła się w Australii więc jest Australijką. To że jej matka urodziła się w Polsce nic nie zmienia.

 • milky_way

  Oceniono 7 razy 5

  gdzie leży Cranberra??????? bo wydaje mi się, że powinna to być CANBERRA! Czy tak trudno sprawdzić taką prostą rzecz jak nazwa STOLICY AUSTRALII? aż strach bierze, gdy widzi się taką IGNORANCJĘ, bo inaczej nie można tego nazwać

 • killthelights

  Oceniono 11 razy 5

  Na milosc boska jesli ona jest polka to ja jestem amerykanka!!!Plotku niezlych tlumokow zatrudniacie nawet nie chce im sie spojrzec na google(TO NIE BOLI !).Mia jest AUSTRALIJSKA aktorka,jej mama jest polka a tata australijczykiem,w Polsce byla tylko przez 1 rok wiec prosze nie szukajcie TANIEJ sensacji...Jeeez.Amen

 • killthelights

  Oceniono 6 razy 4

  apropo komentarza z dolu Mia Wasikowska urodzila sie w AUSTRALII

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX