Najdroższe rozwody świata. TOP 10

Żony i mężowie gwiazd nie mają skrupułów. Podczas rozwodu starają się wyciągnąć od swoich partnerów jak najwięcej kasy. Poznajcie rekordzistów!

Żony gwiazd filmu i sportu nie mają skrupułów - podczas rozwodu starają się wyciągnąć od swoich mężów ile się da. Chodzi oczywiście o pieniądze, a dokładniej o ogromne sumy pieniędzy. W naszym rankingu jest też jeden mężczyzna, który zarobił na rozwodzie.

 

Oto najdroższe rozwody świata:

 

$20 mln - Lionel i Diane Richie

Podczas rozwodu stali się ulubieńcami tabloidów. Poza 20 mln dolarów, Diane zażądała od Lionela comiesięcznego odzieżowego dodatku wysokości 15 tys. dolarów, 50 tys. na manicure i inne tego typu usługi oraz... 20 tys. na rok na rzecz operacji plastycznych. Niezła jest.

 

 

 

$25 mln - Mick Jagger i Jerry Hall

Mick Jagger anulował swoje małżeństwo z modelką Jery Hall w 1999 roku wypłacając jej wtedy 25 mln dolarów. Niewiele. Zwłaszcza, że w 2006 zarobił znacznie więcej podczas trasy koncertowej z zespołem The Rolling Stones.

 

 

 

$45 mln - Michael i Diandra Douglas

Michael Douglas i jego żona spędzili wspólnie 23 lata. Diandra nie wytrzymała problemów męża z alkoholem. Podczas rozwodu otrzymała 45 mln dolarów i dwa domy - w Beverly Hills i na Majorce.

 

 

 

$48 mln - Paul McCartney i Heather Mills

Ponoć podczas rozwodu Paul McCartney bardzo żałował, że biorąc ślub z Heather nie wymógł na niej podpisania intercyzy. Modelka pewnie do dziś żyje z jego pieniędzy.

 

 

 

$50 mln - Phil Collins i Orianne Cevey

O 22 lata młodsza żona Phila Collinsa nieźle się urządziła rozstając się z nim. Podczas rozwodu dostała równe 50 mln funtów.

 

 

 

$76 mln - Madonna i Guy Ritchie

 

Oto jedyna w naszym zestawieniu para, w której to mężczyzna zyskał podczas rozwodu. Nic dziwnego, w końcu średni reżyser związał się z największą gwiazdą muzyki pop na świecie. Guy wyciągnął od Madonny 76 mln dolarów.

 

 


$80 mln - Kevin Costner i Cindy Silva

Kevin Costner za wspólnie spędzonych 16 lat zapłacił swojej żonie 80 mln dolarów. Wszystko dlatego, że w trakcie rozwodu był on jednym z najlepiej opłacanych aktorów w Hollywood.

 

 

 

$85 mln - Harrison Ford i Melissa Mathison

Hollywoodzki gwiazdor rozstał się z żoną po 21 wspólnie przeżytych latach zostawiając jej 85 mln dolarów oraz... tantiemy z dwóch hitowych filmów, w których zagrał - "Star Wars" oraz "Indiana Jones".

 

 

 

$100 mln - Stephen Spielberg i Amy Irving

Mimo że Spielberg i jego żona mieli podpisaną intercyzę, to i tak kobiecie dostało się okragłe 100 mln dolarów. Pewnie miała świetnego prawnika.

 

 


$168 mln - Michael i Juanita Jordan

Żona legendarnego koszykarza podczas rozwodu zażądała połowy majątku. W związku z tym na jej konto wpłynęła pokaźna sumka.

 

 

 

Czy porównując polskie rozwody z tymi światowymi, kłótnie Weroniki Marczuk i Czarka Pazury o nazwisko nie wydają się wam zwyczajnie śmieszne i nieco... prowincjonalne?


Więcej o:
Komentarze (13)
Najdroższe rozwody świata. TOP 10
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • kaszana

  Oceniono 19 razy 17

  słowem- związek małżeński z aktorem czy innym sławnym celebrytą z finansowego punktu widzenia, bardzo się opłaca, niezależnie od tego czy związek będzie udany czy też się rozwiodą.

 • agyness87

  Oceniono 17 razy 13

  Douglas poprosil o rozwod zone zaraz po tym jak poznal piekna Ctaherine Zeta-Jones....a Mcarteny rozwiodl sie zzona przeciez zaledwie kilka lat temu...chyba 2 lata temu jak sie nie myle wiec jak mozna napisac w artykule "Modelka pewnie do dziś żyje z jego pieniędzy".?to nie stalo sie 20 lat temu.tak nawiasem mowiac baby to niezle pijawki.kucharki znanych aktorow,sportowcow,rezyserow.

 • skyn

  Oceniono 13 razy 9

  pomimo straty tylu pieniędzy, z głodu nie przymierają.
  najbardziej szkoda mi Jordana:)

 • kaja96

  Oceniono 11 razy 7

  oni to pewnie robia żeby byc jeszcze bardziej slawni
  dosłownie Żenada

 • stoma

  Oceniono 3 razy 3

  Podoba mi się coroczny dodatek na operacje plastyczne dla Diane Richie;-

 • kasiorek85_85

  Oceniono 5 razy 3

  hmmm afryka afryką...w Polsce też dzieci i ludzie głodują i nikt się tym nie przejmuje...w afryce nie tylko jedzenie się liczy...bo ile najedzone dziecko przeżyje z hiv

 • ola_gaga

  Oceniono 5 razy 1

  ale na dzieci też by mogli coś dać a nie na operacje plastyczne-_-
  I<3gaga

 • karolz95

  Oceniono 3 razy 1

  zgadzam sie z jacksonka58 !!

 • hiszpanka77

  0

  NAJDROŻSZY ROZWÓD MA MICHAEL JORDAN BO KOSZTOWAŁO GO AŻ 168MLN$ TO JEST PO PROSTU NAJ NAJ NAJ DROŻSZY ROZWÓD ŚWIATA NAWET NIE WIEDZIAŁAM ŻE MA ŻONĘ TO STRASZNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX