Schwarzenegger wprowadził prawo przeciw paparazzi

W Hollywood i Los Angeles gwiazdy nie mają łatwego życia. Codziennie osaczają je hordy paprazzi.

Gubernator stanu Kalifornia Arnold Schwarzenegger podpisał w poniedziałek projekt ustawy ułatwiającą celebrytom sądową walkę z mediami. Będą mogli walczyć z publikacjami, które naruszają prywatność, bądź zostały zdobyte nielegalnie.

 

Wśród przepisów, podpisanych Schwarzenegger znalazła się poprawka umożliwiająca nakładanie kar grzywny na paparazzi działających agresywnie, lub łamiących prawo.

 

Nowa ustawa pozwala karać odbiorców materiałów zebranych przez paparazzi. Celebryci będą mogli wytaczać im procesy, jeśli zdjęcia lub filmy zostały zdobyte w niewłaściwy sposób. Powództwo może dotyczyć tylko tych mediów, które opublikowały jako pierwsze.

 

Poprawka podpisana przez Schwarzeneggera wejdzie w życie w styczniu 2010 roku. Dobrze, że w Polsce nadal udaje się zachować granicę ingerencji w życie gwiazd.

 

Zobaczcie jak wygląda atak paparazzi w Ameryce w dwóch filmikach.  Pierwszy z Gisele Bundchen, a drugi z Jessicą Simpson .

 

Gisele Bundchen:

 

 

 

 

Jessica Simpson:

 

 

 

Więcej o:
Komentarze (5)
Schwarzenegger wprowadził prawo przeciw paparazzi
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • muukula

  Oceniono 31 razy 25

  w polsce paparazzi nie interesuja sie tak bardzo gwiazdami z bardzo prostej przyczyny-u nas nie ma gwiazd kogo obchodzia cichopki dodziny i inne "gwiazdeczki" z koziej dupy...

 • koralik

  Oceniono 7 razy 7

  Nie dziwne że gwiazdy noszą okulary w nocy wygląda jak atak piorunów

 • omajgad

  Oceniono 2 razy 2

  "Wśród przepisów, podpisanych Schwarzenegger znalazła się poprawka " - a moge prosić po polsku?

 • kuniaki

  Oceniono 1 raz 1

  "w polsce paparazzi nie interesuja sie tak bardzo gwiazdami z bardzo prostej przyczyny-u nas nie ma gwiazd kogo obchodzia cichopki dodziny i inne "gwiazdeczki" z koziej dupy..." Może i częściowo racja, jednak nie wzięłaś pod uwagę zjawiska skali. W Ameryce jest tyle ludzi, którzy żywią się plotką i którzy, co najważniejsze, chcą i mogą za nią zapłacić, że paparazzi zabijają się o nowe newsy. Jest nawet Hollywood TV które na pewno ma szeroką grupę odbiorców. Jest ludzi w meryce znaczniej więcej niż w Polsce, więc takie, kolokwialnie mówiąc, gówna się sprzedają. Jednym słowem - jest na to rynek a u nas nie za bardzo. Poza tym, u nas gwiazdy mająukłady z Faktem albo innym dziadostwem i paparazzi nie musząnawet za nimi latać, to "gwiazdy" za nimi latają ;)

 • mint89

  Oceniono 8 razy -2

  paprazzi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX