Paweł Kukiz broni artystów i krytykuje Hołdysa!

Słowa Zbigniewa Hołdysa na temat muzyków, którzy zażądali pieniędzy za występ na WOŚP, odbiły się w mediach szerokim echem.

 

Przypominamy, że Hołdys nazwał ich "zdemoralizowanym ch***mi". Jurek Owsiak przytoczył te słowa na wczorajszej konferencji prasowej i zgodził się z nim. Z kolei Paweł Kukiz skrytykował Hołdysa i stwierdził, że nie powinno grać się dla Owsiaka za zupełną darmochę.

 

Lubię Zbyszka Hołdysa, ale pisząc "zdemoralizowane ch..." o muzykach, którym zapłacono za występ podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, chyba jednak przegiął. Publicznie wydał bardzo ostry wyrok na artystów, którzy mogli przyjąć honorarium w różnych wielkościach i z różnych przyczyn. Mogą też - tego nie wiemy - przekazać otrzymane pieniądze na jakąś formę pomocy charytatywnej. Ja tak kilkakrotnie robiłem. Mam wrażenie, że powstał jakiś niepisany przymus grania dla Jurka Owsiaka, i to grania za darmo. To trochę tak, jakby lider U2 Bono, znany z inicjatyw charytatywnych, jeździł na koncerty własnym samochodem i jeszcze musiał pod kasą kupować sobie kanapki Czy kamerzyści TVP też pracują przy Orkiestrze za darmo? A oświetleniowcy? A straż pożarna? - pyta w swoim liście Paweł.

 

Trudno się z nim nie zgodzić, jednak trudno też pochwalać inkasowanie dużych sum za granie na koncertach charytatywnych. Każdy z artystów powinien sam zadać sobie pytanie, czy czuje się z tym fair. Nie nam to oceniać.

 

A co Wy sądzicie o całej sprawie?

 

ZOBACZ TEŻ: Hołdys o polskich artystach: "To zdemoralizowane ch**e"

 

 

Więcej o:
Komentarze (98)
Paweł Kukiz broni artystów i krytykuje Hołdysa!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Gość

  Oceniono 32 razy 26

  Znajomym muzykom w małej miejscowości obiecano obsługę techniczną (taszczenie gratów na scenę etc.). Zwrot kosztów dojazdu, poczęstunek po występie. Kiedy przyjechali na miejsce sami musieli nosić sprzęt (to starsi już panowie), na poczęstunek ich nie zaproszono, za benzynę nie zwrócono. Nie muszę przypominać, że grali za darmo.

 • fifi

  Oceniono 22 razy 14

  problem nie jest w Kukizie ani Hołdysie.To nfz powinien wprowadzic program profilaktyki nowotworów,ale pewnie nie ma tyle pieniędzy.Skąd ma mieć,skoro półtora miliona ludzi ubezpieczonych w krusie nie płaci żadnej składki zdrowotnej,a jest obsługiwana przez nfz.Gdyby co druga osoba ubezpieczona w krusie płaciła na miesiąc 50 zł składki zdrowotnej to byłoby więcej od zebranych przez WOŚP pieniędzy.i byłoby tak co miesiąc,a nie raz na rok.

 • Gość: Gość

  Oceniono 26 razy 14

  A czy dzieciakom latajacym z puszkami w mrozny dzien po miescie ktos placi?Z tego co wiem to nie i z tego co wiem na tym opiera sie praca charytatywna!

 • Gość: Gość

  Oceniono 22 razy 14

  popieram WOŚP,bo pomagaja naszym tu w kraju na miejscu i widac efekty tej działalności

 • Gość: Gość

  Oceniono 27 razy 13

  Artyści z Woodstoku grają za wikt i kase na transport.
  Poza tym, kapel chętnych do grania było 700 zagrało bodajże 250 więc Owsiak będzie miał z czego wybierać.

 • Gość: Gość

  Oceniono 19 razy 13

  Ideą Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest wyposażenie szpitali w sprzęt ratujący życie, przeprowadzający badania profilaktyczne oraz ten umożliwiający i wspomagający lecznie. Co roku chodzi o inny rodzaj chorób, ale cel jest ten sam- by jak najwięcej dzieci było zdrowych. Ludzie, którzy chcą na nich zarabiać są egoistyczni, pazerni i pozbawieni serca. Do momentu, aż któremuś z nich lub ich dziecku sprzęt zakupiony przez WOŚP nie uratuje życia. I Hołdys ma rację i Kukiz ma rację. Hołdyś gdyż branie za to pieniędzy jest niemoralne, a Kukiz bo jeśli pieniądze te są przekazane na cel charytatywny można się zgodzić, że ma to sens.

 • Gość: Gość

  Oceniono 22 razy 12

  Pan Hołdys ma rację!!! szymon wydra zażądał 30.000 PLN za występ-nie dość że zdemoralizowany, to nie wart ułamka tej kwoty!!!

 • Gość: Gość

  Oceniono 16 razy 12

  Tak naprawdę wszyscy zarabiają na orkiestrze. W mediach tylko czekają na ten dzień, bo to jedyna niedziela, kiedy można tyle kasy zgarnąć (no może jeszcze w Sylwestra). Płaci się za wynajem sceny, druk plakatów. Tylko ci biedni "wolontariusze" zapieprzają za darmo. Jeśli kiedykolwiek myśleliście inaczej, to współczuję.

 • Gość: Gość

  Oceniono 18 razy 12

  Jak już powinni grać i brać kasę jedynie za dojazd, jak Acid drinkers

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX