Paweł Małaszyński nie pobiegnie w sztafecie olimpijskiej!

Kolejny artysta wycofał się ze sztafety olimpijskiej! Paweł Małaszyński zrezygnował z niesienia ognia olimpijskiego, bo jego zdaniem, całe wydarzenie nabiera charakteru politycznego. Małaszyński jest kolejnym artystą, który wycofał się ze sztafety. Kilka dni temu podobną decyzję podjęła Reni Jusis .

 

Popularny aktor postanowił zaprotestować przeciwko polityce Chin wobec Tybetu i zrezygnował z udziału w sztafecie olimpijskiej. Małaszyński liczy na to, że jego czyn posłuży zwróceniu uwagi na sytuację Tybetańczyków.

Byłem dumny, że będę niósł ogień olimpijski - symbol pokoju i jedności narodów. Jednak rozwój wypadków sprawił, że sztafeta z ogniem olimpijskim postrzegana jest już tylko jako poparcie polityki Chin. Entuzjazm wobec udziału w sztafecie gasł w miarę rozwoju sytuacji. Krwawe stłumienie zamieszek w Tybecie wzbudziło mój sprzeciw. W cywilizowanym świecie walka narodu tybetańskiego o prawo do samostanowienia bezdyskusyjnie zasługuje na wsparcie i pomoc - oświadczył w oficjalnym komunikacje Paweł Małaszyński.

 

Coraz poważnej nad rezygnacją z udziału w sztafecie zastanawia się także kierowca rajdowy, Krzysztof Hołowczyc. Jak poinformowała gazeta.pl Hołowczyc w środę przedstawi specjalne oświadczenie w tej sprawie.

 

Chcesz wiedzieć więcej CZYTAJ.

 

 

Więcej o:
Komentarze (26)
Paweł Małaszyński nie pobiegnie w sztafecie olimpijskiej!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • mimbla

  Oceniono 1 raz 1

  Małaszyński - dobrze zrobiłeś, szacun - nikt nie powinien popierać zbrodniarzy!

 • Gość: Gość

  Oceniono 1 raz 1

  kocham go!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*

 • Gość: Gość

  Oceniono 1 raz 1

  ciekawe kto go wogole zaprosil do tego zeby biegl?? sadzac po zachowaniu "sportowców" we francji, wydaje mi się ze małaszynski zrezygnował tylko dlatego, że się boi!!!! nie dla tybetu tylko w troske o swoje bezpieczeństwo.

 • Gość: Gość

  0

  " jak media podniosły raban oba osły bronią w Chinach prawa "

 • agula

  0

  Do Gość 16.04.08, 08:56 - Dziecko żal mi Ciebie.I Ty niby dorosła jesteś?? Właśnie widzę po inteligencji. Nie tylko mnie to denerwuje. Wiesz, jest taka akcja :"Stop dzieciom neo" lub "Stop trollom!!!". Widzę że to wszystko się również do Ciebie tyczy. Znajdź sobie inną stronę, do pisania takich "komentarzy". żal.com.pl

 • Gość: Gość

  0

  ja tez bym nie wziela udzialu chyba zeby nie bylo tych zamieszek to wtedy bym wziela

 • Gość: Gość

  0

  on jest boskiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :*<3

 • Gość: Gość

  0

  dobrze zrobił. wszyscy powinni zbojkotować tą całą pseudoolimpiadę.
  chociaż z drugiej strony, gdzie mieli rozum ci, którzy przyznali Chinom organizację tych igrzysk??? ;|

  cwiklaaaa

 • Gość: Gość

  0

  Do AGULA.Nie masz biedna co napisac,ze sie czepiasz mnie.Wyobraz sobie ze jak ja czytalam plotka to ty jeszcze wolalas siusiu i amam.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX