Scarlett Johansson - ma polskie korzenie?

Scarlett Johansson - to jedna z najbardziej utalentowanych aktorek młodego pokolenia , do tego piękna i zmysłowa. Ma już wiele sukcesów na swoim koncie - m.in. genialny występ w genialnym filmie "Między słowami", została też okrzyknięta "muzą Woody`ego Allena. Johansson jest idealnym materiałem na gwiazdę, co jeszcze podkreśla jej imię - odziedziczone po legendarnej bohaterce "Przeminęło z wiatrem". W wywiadzie dla "Gali" Scarlett zdradziła, co łączy ją z naszym krajem...

 

Okazuje się, że piękna Scarlett ma polskie korzenie.

Wywodzimy się z polskich i chyba także rosyjskich Żydów. Moi przodkowie musieli emigrować z Polski w czasie II wojny światowej. I, jak zawsze w takich sytuacjach, była to dramatyczna decyzja. Ale zarówno ja, jak i mama wychowałyśmy się już w Stanach Zjednoczonych, jesteśmy związane z tą kulturą. Chociaż pamiętam z dzieciństwa, że mama wspominała czasem o naszych polskich krewnych. Jestem bardzo dumna ze swojego pochodzenia.

Popularna aktorka nie była jeszcze nigdy w naszym kraju, ale marzy jej się przyjazd do Polski w Boże Narodzenie.

Wiem tylko, że teraz jest tam dość zimno. Skorzystam z pierwszej nadarzającej się okazji. Najchętniej przyjechałabym w Boże Narodzenie. Słyszałam, że wtedy w Polsce jest najpiękniej.

Scarlett przecież mamy lato! Przyjeżdżaj - jest gorąco.

 

Johansson w rozmowie z magazynem opowiedziała z jaką trudnością przychodzi jej odgrywanie scen łóżkowych.

Sceny intymne odgrywa się najtrudniej. Wymagają największego skupienia i zdyscyplinowania. Trzeba opanować wstyd i zdenerwowanie. Starasz się wczuć w rolę, zastanawiasz się, jak ona miałaby wyglądać, a sześćdziesięciu elektryków gapi się na ciebie, pogryzając kanapki. To mało komfortowa sytuacja.

Nie mogło oczywiście zabraknąć pytania o Woodego Allena, który w ostatnim czasie angażuje Johansson do każdego swojego filmu. Scarlett przyznała, że z Allenem nadają na podobnych falach i dzięki temu dobrze im się razem pracuje.

Woody jest przemiłym facetem i mogę chyba powiedzieć, że zaprzyjaźniliśmy się. Mamy wiele wspólnych tematów, podobne poczucie humoru. Oboje wywodzimy się z Nowego Jorku, mamy podobne korzenie. U Woody'ego cenię też to, że szanuje ludzi, z którymi pracuje, i jest szalenie skoncentrowany na najmniejszym nawet detalu. Mam nadzieję, że jeszcze przez jakiś czas nie zrezygnuje z moich usług. Bo dla mnie, aktorki na dorobku, to wielki zaszczyt i znakomita szkoła.

A na koniec Johansson trochę pofilozofowała i opowiedziała o konflikcie natury z kulturą.

Ludzie w ogóle mają problem z monogamią. Ludzie z natury są zaprogramowani na prokreację. To atawizm. Z drugiej strony cywilizacja, kultura nakładają na nas pewne ograniczenia. Rezygnujemy z przyjemności w imię lojalności, wierności, uczciwości. Tego, co dla nas ważne. Mam wrażenie, że natura jest w ciągłym konflikcie z kulturą. Nie powinnam się mądrzyć. To jest sprawa dla psychiatrów i teoretyków ewolucji.

My lubimy Johansson przede wszystkim za to, że w przeciwieństwie do niektórych gwiazd show-biznesu nie wygląda jak wieszak na ubrania i jest szczera. Tylko błagamy Scarlett wyjmij ten okropny kolczyk z nosa!

 


Więcej o:
Komentarze (119)
Scarlett Johansson - ma polskie korzenie?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Gość

  Oceniono 5 razy 5

  Scarlett jest super ;);););):):)i fajnie że ma Polskie korzenie :):)

 • Gość: Gość

  Oceniono 10 razy 4

  jak by do mnie wpadla to by miala polskiego korzenia ale w sobie

 • Gość: Gość

  Oceniono 4 razy 4

  beznadziejny kolczyk a tak ogólnie fajna dziewczyna i aktorka

 • Gość: Gość

  Oceniono 3 razy 3

  najbardziej mi sie podaobala w filmie Egzamin dojrzlosci

 • Gość: Gość

  Oceniono 3 razy 3

  Scarlett jest super ;);););):):)i fajnie że ma Polskie korzenie :):)

 • Gość: Gość

  Oceniono 3 razy 3

  To dla mnie duma mieć korzenie polskie -
  Pozdrawiam was, Polacy!

 • Gość: Gość

  Oceniono 2 razy 2

  fajna laska tylko ten kolczyk w nosie ją szpeci!!!!!!!!!!!!!!

 • Gość: Gość

  Oceniono 2 razy 2

  ciesze sie ze przyznaje do polskich korzeni-chyba nie poznala naszego tadeusza(1bereciarza 4rp)

 • i.m

  0

  Polskie? Dlaczego? Panuje głupkowaty stereotyp (nawet u Polaków!!!! Szok!), że Polka, to słowianka, a Słowianie to blondyni o niebieskich oczach... Bzdura. W Polsce jest miks totalny. Nie ma czegoś takiego jak "Polska uroda". Nawiasem mówiąc ona jest pół Dunką (ojciec), pół Żydówką (matka), czyli jest Żydówką. Tak też wygląda! Ludzie. Semici, to nie czarnowłosi, ciemnoskórzy... Wystarczy poczytać trochę na amerykańskich stronach.
  Jakie znowu polskie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX