Michał Witkowski w kapeluszu z symbolem SS. Gwiazdy ostro krytykują: Czy nie było nikogo, kto zdzieliłby go w ten pusty łeb? Stylizacja jest bulwersująca

Michał Witkowski "sięgnął po symbolikę oddziałów SS, które stanowiły załogi obozów koncentracyjnych i były najpotężniejszą organizacją III Rzeszy." Gwiazdy ostro skrytykowały stylizację pisarza.

Strój, a głównie kapelusz, w jakim Michał Witkowski pojawił się w sobotę na Fashion Weeku w Łodzi wywołał ogromne poruszenie. Największe emocje wzbudził emblemat znajdujący się na nakryciu głowy. Filip Chajzer ostro skomentował stylizację pisarza.

Jedno pytanie. Czy na tej pustej imprezie nie było ani jednego rozsądnego człowieka, który zdzieliłby go w ten pusty łeb? Ja rozumiem, moda, skrzywienie psychy, kretyńska homo bohema, ale na miłość boską, są jakieś granice! - napisał na Facebooku.

Komentarz Filipa ChajzeraFacebook.com/Filip Chajzer

Fot. Andrzej Zbraniecki / East News Lodz 18.04.2015  XII edycja FashionPhilosophy Fashion Week Poland odbywa sie na terenie Hotelu DoubleTree by HILTON. N/z: Michal WitkowskiANDRZEJ ZBRANIECKI/ East News

W sprawie głos zabrała także Dorota Wróblewska.

Od pewnego czasu przekracza granice dobrego smaku, a tym razem także granice prawa. Sięgnął po symbolikę oddziałów SS, które stanowiły załogi obozów koncentracyjnych i były najpotężniejszą organizacją III Rzeszy. Jej członkami byli najbardziej fanatyczni i bezwzględni zwolennicy nazizmu. Dla mnie paski na czapce są nawiązaniem do obozowych strojów dla więźniów. Cała stylizacja jest bulwersująca. Nie można się bawić historią, która dla wielu nie jest i nie była zabawą - napisała na Facebooku.

Komentarz Doroty WróblewskiejFacebook.com/Dorota Wróblewska - oficjalny blog

Zdjęcie Witkowskiego ze swoim komentarzem na profilu zamieściła także Karolina Malinowska.

Czy ten Pan ma pojęcie co to za symbol? Mam nadzieję, że nie... Bo jeśli tak to oznacza, że jest zwykłym imbecylem. I jestem delikatna - napisała.

Poświęciła mu także wpis zatytułowany "Modny debilizm" na swoim blogu.

Tym razem wzbudził moją wściekłość. Kiedy zobaczyłam Michała Witkowskiego w dziwnej instalacji na głowie pomyślałam, znowu. Ale kiedy zobaczyłam na niej symbol SS (nazistowska organizacja zbrodnicza - za taką uznawał ją Trybunał Wojskowy w Norymberdze w 1947 roku), coś się we mnie zagotowało. Gdzie jest granica? Czy naprawdę to są wartości jakie chcemy promować? Szczególnie w obecnych czasach? Witkowski pisze na swoim blogu, że "za treści wyrażone kapeluszem nie odpowiada". Do jasnej cholery! Odpowiada! Bo jak go zakłada, to odpowiada (...). To jest dramat, przy okazji idiotycznego kapelusza okraszony dramatami tysięcy ludzkich istot - napisała na Karolinamalinowska.pl.

Dodała także:

Moja Babcia po zobaczeniu tych symboli rozpłakała się. Zapytała jak można na to pozwolić i to w świetle reflektorów? Po czym dodała ze smutkiem . "Gdybyście Wy młodzi widzieli na oczy tę wielką tragedię."

Zwróciła też uwagę, że propagowanie symboli nazistowskich jest w Polsce karalne.

Komentarz Karoliny MalinowskiejFacebook.com/Karolina Malinowska

Karolina Korwin Piotrowska też zwróciła uwagę na karalność propagowania faszystowskich symboli.

"A może jednak propagowanie Nazizmu? Jest taki paragraf w Kodeksie Karnym, dokładnie ART.256.KK. Brzmi on:" 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość,podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2." - napisała na Facebooku.

Komentarz Karoliny Korwin PiotrowskiejFacebook.com/Karolina Korwin Piotrowska

Sam pisarz zapewnił na swoim profilu, że "za treści wyrażone kapeluszem nie odpowiada".

Komentarz Michała WitkowskiegoFacebook.com/Michał Witkowski Fashion

Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, kiedy Witkowski sięga po symbole i nie pierwszy raz, gdy ich użycie ostro krytykuje Chajzer. Gdy w jednym z odcinków "Ugotowanych", pisarz miał na sobie opaskę warszawskiego powstańca, Filip Chajzer kazał mu ją zdjąć. Opaska szybko zniknęła wtedy z jego z ramienia, a Witkowski tłumaczył, że wystraszył się, bo nie wiedział, o co chodzi dziennikarzowi.

Vic

Więcej o:
Komentarze (125)
Michał Witkowski w kapeluszu z symbolem SS. Gwiazdy ostro krytykują: Czy nie było nikogo, kto zdzieliłby go w ten pusty łeb? Stylizacja jest bulwersująca
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: ja

  Oceniono 623 razy 579

  to po co promujecie tego kretyna ??!!! bo jest gejem i trzeba być tolerancyjnym??? nie kumam tego co dzieje się w jego głowie i nie chcę z pewnością!

 • Gość: kaplan.raka.odbytu.offline

  Oceniono 289 razy 273

  Jeśli ten Pan jest homoseksualistą, to mam dla niego złą wiadomość - goście w oryginalnych kapeluszach organizacji używającej tego symbolu raczej nie fangirlowaliby jego osoby, tylko posłali do komory...

 • toda95

  Oceniono 287 razy 217

  W każdym środowisku znajdzie sie jakaś oferma je kompromitująca. Witkowski robi pośmiewisko z gejów, Kaczyński robi pośmiewisko z prawicy, Rydzyk z Kościoła.

 • ferdek_bagietka

  Oceniono 166 razy 150

  sami go "wyhodowaliście" dziennikarze i sami teraz nim się "zajmujecie", a kasiorka z wierszówki kapie na konta. gdyby nie wy - gość siedziałby w norze, w której przyszedł na świat. być może nawet jako hetero, bo tylko dzięki wam dowiedział się, że na "byciu homo" można zrobić tzw. karierę.

 • Gość: Artur

  Oceniono 128 razy 112

  I Pani Witkowski po raz kolejny osiągnęła swój cel, jest na głównej

 • Gość: któś

  Oceniono 48 razy 42

  Witkowski jest głupcem niezależnie od tego z kim sypia.

 • amorvertical11

  Oceniono 90 razy 34

  A tobie Hajzer rączki do doooopy przyrosły? Byłeś tam w tym swoim krawaciku w misie. I co? Nie mogłeś strącić mu tego kapelusika? Mocnyś w gębie? Trzeba było przypakować. Przecież po to witkowski to założył na swój pusty łeb.

 • observanto

  Oceniono 35 razy 31

  Yebye się ludziom w główkach od tego unijnego dobrobytu!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX