Durczok jednak nie molestował? Prokuratura odmawia wszczęcia śledztwa

To przełom w słynnej już sprawie Durczoka? Prokuratura nie znalazła dowodów na to, że dziennikarz molestował swoje podwładne - podaje "Fakt".

Dziennikarz tabloidu spytał o stan śledztwa Prokuraturę dla Warszawy Mokotowa. Po publikacjach magazynu "Wprost" i przesłuchaniu pracowników TVN przez specjalną komisję, dziennikarz rozstał się ze stacją  - powodem miało być łamanie praw pracowniczych. Tymczasem odpowiedź prokuratury jest zaskakująca:

Postępowanie sprawdzające dotyczące molestowania seksualnego w spółce TVN zakończone zostało odmową wszczęcia postępowania karnego, mając na uwadze, że nie zostały wypełnione znamiona żadnego czynu zabronionego - poinformowała Małgorzata Szeroczyńska, rzeczniczka mokotowskiego oddziału.

"Fakt" sprawdził też co z rzekomym posiadaniem przez dziennikarza narkotyków. Okazuje się, że Durczok nie został przesłuchany w tej sprawie.

Obrońca dziennikarza, mec. Jacek Dubois przyznał w rozmowie z "Wyborczą", że jest zaskoczony i nic nie wiedział o takim stanowisku prokuratury.

Podobnie Marianna Durczok, żona dziennikarza. Sam Durczok jest za granicą i właśnie wraca do Polski - czytamy na stronie "Wyborczej".

Tabloid zastanawia się dlaczego wnioski prokuratury i komisji TVN są różne. Dziennikarze dywagują, że w grę mogą wchodzić dwa powody:

Może to wynikać albo z faktu, że sprawcą rzekomego molestowania, którego miał dopuścić się pracownik stacji, wcale nie był Kamil Durczok, albo że jego działanie było tak znikome, że nie podlegało pod żaden paragraf.

jus

Więcej o:
Komentarze (4)
Durczok jednak nie molestował? Prokuratura odmawia wszczęcia śledztwa
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: gość

  Oceniono 18 razy 12

  ale tak na wszelki wypadek można zniszczyć człowieka! Prawda?!

 • Gość: Gość1234

  Oceniono 6 razy 6

  Teraz powinna prokuratura brać za d..ę tych co fałszywie oskarżyli pana Durczoka i z grubej rury dop......lić żeby popamiętali na długo i zastanowili się 10 razy zanim kogoś niesłusznie oczernią .

 • Gość: Felek

  Oceniono 6 razy 4

  układy układziki, razem piją - razem żyją!

 • vahoo

  Oceniono 5 razy 3

  Jak się okazało, że Durczok nie jest winny, to już znalazł się na drugiej stronie !!
  Co już nie ma sensacji??
  Nie chwaląc się stwierdzam... jednak się znam na ludziach !! Czy to nie pisałam, że go oczerniają?? To wszystko od początku śmierdziało intrygą. Jestem na coś takiego uczulona. Na wszelkiego rodzaju fałszywe osobniki. Od razu zwracam uwagę!!
  Mimo, że.....no możecie mnie minusować :)))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX