Kamil Durczok pozwał "Wprost". "Domaga się przeprosin. Roszczenie finansowe wynosi 7 mln zł"

Kamil Durczok złożył w Sądzie Okręgowym w Warszawie pozew skierowany przeciwko wydawcy i byłym dziennikarzom "Wprost".

Informację o złożonym w czwartek przez Kamila Durczoka pozwie podał portal WirtualneMedia.pl.

Były szef "Faktów" TVN pozwał wczoraj spółkę AWR "Wprost", wydającą pismo, a także ówczesnego redaktora naczelnego Sylwestra Latkowskiego oraz autorów tekstu "Kamil Durczok. Fakty po Faktach"": Sylwestra Latkowskiego, Michała Majewskiego i Olgę Wasilewską. Durczok domaga się przeprosin od wydawcy, redaktora naczelnego oraz oddzielnie od pozwanych dziennikarzy. Roszczenie finansowe w pozwie wynosi 7 mln złotych. Kwota odszkodowania jest dochodzona solidarnie od wszystkich pozwanych - czytamy na stronie portalu.

Żadna z pozwanych osób nie pracuje już we "Wprost" (kiedy wydawca zwolnił Latkowskiego, spora część dziennikarzy sama się zwolniła), ale Grupa PMPG Polskie Media zdecydowała się zapewnić byłym pracownikom opiekę prawną.

Zgodnie z wcześniejszą deklaracją, wydawca jest gotowy udzielać ochrony prawnej byłemu naczelnemu i dziennikarzom "Wprost". Uważam takie działanie za oczywiste i dobrą praktykę, która powinna obowiązywać w branży - powiedziała Anna Pawłowska-Pojawa, rzeczniczka prasowa Grupy PMPG Polskie Media w rozmowie z portalem WirtualneMedia.pl.

Portal przypomina, że to już drugi pozew Durczoka (w pierwszym domagał się 2 mln zł i przeprosin) i nie ostatni.

Pracujemy nad nimi. Kolejne działanie prawne zostanie wykonane za około dwa tygodnie - mówił portalowi reprezentujący Durczoka mecenas Jacek Dubois.

Kamil DurczokKapif

alex

Więcej o:
Komentarze (3)
Kamil Durczok pozwał "Wprost". "Domaga się przeprosin. Roszczenie finansowe wynosi 7 mln zł"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • browaryr

  Oceniono 6 razy 2

  bidny"rurku"skąd tyle drobnych weżmie...

 • Gość: pierdoły

  Oceniono 3 razy 1

  Taaaaa i zapłacił wpis sądowy od roszczenia na kwotę 7 mln. ?

 • do_podziwu

  Oceniono 5 razy 1

  "...Roszczenie finansowe wynosi 7 mln zł" - tylko tyle ? - chyba dlatego ,ze cyfra "7" uwazana za liczbe mistyczna -:)).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX