Angelina Jolie poddała się zabiegowi usunięcia jajników. "To nie była łatwa decyzja"

Dwa lata temu przeszła prewencyjny zabieg podwójnej mastektomii. Teraz, gdy badania wykazały, że ma 50% szans zachorowania na raka jajników, zdecydowała się na kolejną operację.

O zabiegu Angelina Jolie poinformowała w artykule na łamach "New York Timesa". Wyjaśniła, że tak jak dwa lata temu, kiedy opisała prewencyjny zabieg usunięcia obu piersi, teraz informuje o kolejnym zabiegu, o "wszystkim, co może okazać się użyteczne", by "chore kobiety wiedziały jakie mają opcje".

Aktorka wyznaje, że od jakiegoś czasu była świadoma mutacji w genie BRCA1, przez którą miała 50% szans zachorowania na raka jajników. Decyzja o poddaniu się owariektomii rodziła się w jej głowie od kilku miesięcy.

Przygotowywałam się psychicznie, fizycznie, rozmawiałam z lekarzami, szukałam alternatyw. Ale ciągle dawałam sobie kilka miesięcy na podjęcie decyzji.

Sytuacja zmieniła się dwa tygodnie temu, kiedy Jolie dowiedziała się, że podczas ostatniego badania wykryto dwa z objawów, które mogą wskazywać na rozwój choroby w bardzo wczesnym stadium.

Powiedziałam sobie wówczas: uspokój się, bądź silna, nie ma potrzeby myśleć, że nie dożyjesz, że nie zobaczysz, jak twoje dzieci dorastają, że nie spotkasz swoich wnuków. Zadzwoniłam do męża, który był we Francji. Za godzinę siedział już w samolocie - opisuje.

Po kolejnych badaniach okazało się, że to jednak nie rak. Wtedy właśnie Jolie podjęła decyzję o prewencyjnym usunięciu jajników i jajowodów.

To nie była łatwa decyzja, ale daje możliwość kontroli i uprzedzenia problemów ze zdrowiem. Czuję się kobieco i pewnie w decyzjach, które podejmuje dla siebie i dla swojej rodziny - napisała.
Lekarze byli zgodni, że to najlepsza opcja. Mojej mamie zdiagnozowano raka jajników, kiedy miała 49 lat. Ja mam 39 - dodała.

#Picture Shows: Angelina Jolie February 10, 2015 Actress and humanitarian Angelina Jolie is seen arriving at a Hotel for a business meeting with Conservative politician and friend William Hague in Central London, England. Angelina was dressed to impress, having recently visited the London School of Economics with William to open Europes first academic centre to combat the brutality faced by women in warzones across the globe. Exclusive WORLDWIDE RIGHTS Pictures by : FameFlynet UK 2015 Tel : +44 (0)20 3551 5049 Email : info@fameflynet.uk.com

FameFlynet.uk.com / bulls

em

POLUB NAS

Więcej o:
Komentarze (7)
Angelina Jolie poddała się zabiegowi usunięcia jajników. "To nie była łatwa decyzja"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • woal

  Oceniono 15 razy 7

  wszyscy, którzy ją krytykują za to co zrobiła to banda idiotów!

 • browaryr

  Oceniono 21 razy -1

  wycieła cycki-ok-choroba-teraz wycina jajniki-bo może być chora-jeszcze rece i nogi zeby nie złamać...chyba ze czegos nie rozumie.

 • vahoo

  Oceniono 14 razy -4

  Sorry, ale nie cierpię tego drewnianego babsztyla!!
  Wpadła już w nałóg wycinania sobie narządów. Takie okaleczanie się, tylko czyjąś ręką!!
  A kiedy wycięła sobie cycki, jak słusznie zauważył @ browaryr, też pisałam, że jest to jej.... kaprys!!

 • bowke

  Oceniono 13 razy -5

  Uważam że takie wycinanie "na wszelki wypadek" nie jest do końca normalne.W takim układzie wszystkie babki powinny sobie obciąć cycki bo może zachorują. I to chyba jest chore.

 • baba_jaga

  Oceniono 22 razy -6

  może robić z siebie Matkę Teresę, adoptować milion bachorów ale uważam i tak że jest marną aktorką tylko promuje się na swojej dobroczynności

 • nocnymarek

  Oceniono 28 razy -8

  Jeszcze zostało parę narządów do usunięcia i bedzie kupa kości w skórzanym worku :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX