Stefano Gabbana odpowiada na bojkot Eltona Johna: Jest ignorantem. Zakazuje innym poglądów sprzecznych z jego własnymi

Wymiana ognia trwa. Po medialnej burzy o "syntetyczne dzieci z in vitro", Stefano Gabbana broni się atakując "faszystę" Eltona Johna.

Rozpoczęła się druga tura potyczki między projektantami spod znaku D&G, a obozem Eltona Johna. Po kontrowersyjnych słowach Stefano Gabbany i Domenico Dolce na temat dzieci z in vitro Elton John, jako ojciec dwojga dzieci narodzonych dzięki tej metodzie, poczuł się dotknięty do żywego. Jego stronę wzięło wielu celebrytów, m.in. Ricky Martin czy Victoria Beckham. Czując presję, Gabbana poszedł do dziennika "Corriere della Sera" z oskarżeniami wobec brytyjskiego muzyka.

Nie spodziewałem się takich słów od kogoś, o kim myślałem, i podkreślam słowo "myślałem", że jest inteligentny. Co tu się wyrabia? Propagujesz zrozumienie. Propagujesz tolerancję. A potem wbijasz w to nóż? Bo ktoś nie podziela twoich poglądów? To ma być demokratyczne myślenie? Oświecone? On jest ignorantem, bo zakazuje innym poglądów sprzecznych z jego własnym spojrzeniem na świat - projektant powiedział włoskiej gazecie.

Projektant w wywiadzie podkreślił, że po komentarzach Eltona Johna na Instagramie panowie już nie rozmawiali:

To nie ma sensu. Nie przy tak autorytarnym podejściu. Jeżeli zgadzasz się ze mną, super. Nie? To zatłukę cię młotkiem. I dlatego napisałem mu na Instagramie, że jest faszystą.

Myślicie, że Stefano Gabbana ma rację? Napiszcie na naszym forum, co myślicie o wolności głoszenia własnych poglądów, nawet tych kontrowersyjnych. Zagłosujcie też w naszej krótkiej sondzie. Jesteśmy ciekawi Waszego zdania w tej sprawie.

Elton John, David FurnishForum

socha

POLUB NAS

Czy D&G mają prawo do krytyki in vitro?
Więcej o:
Komentarze (6)
Stefano Gabbana odpowiada na bojkot Eltona Johna: Jest ignorantem. Zakazuje innym poglądów sprzecznych z jego własnymi
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • koja

  Oceniono 13 razy 13

  Mówiąc szczerze to nie ogarniam tego handlu komórkami jajowymi, plemnikami i macicami. Umysły i pragnienia ludzkie są tak dziwne i szalone. Elton John i jemu podobni mogą je spełniać bo mają duże pieniądze. On dał swoje plemniki a za komórkę jajową i "całą resztę" musiał zapłacić. Z jednej strony dlaczego nie jeśli jest taka możliwość i potrzeba, ale z drugiej strony tu chodzi o nowego człowieka.Najbardziej denerwują mnie teksty typu: lepsza "taka rodzina homoseksualna" niż patologiczna heteroseksualna. A przecież na to nie ma reguły. Plus dla Stefano Gabbana za to co powiedział głośno o czym inni tylko myślą.

 • milusia30

  Oceniono 13 razy 7

  nie zgadzam się z duetem D&G. Nie zgadzam się z ich zdaniem co nie oznacza że zabraniam je im mieć! uważam że każdy ma prawo do swoich poglądów i nie mnie to oceniać. Zbyt wiele osądów i ocen na tym świecie. D&G wyrazili publicznie swoje zdanie. NIe wskazali konkretnych przypadków. NIe powiedzieli tego co teraz wsadza im się w usta. Ja jestem za in vitro a przeciwna związkom homoseksualnym. Macie pojęcie? i przyznaję im w tej sytuacji rację. Wszyscy mi narzucają poglądy. A ja chce mieć własne.

 • forfiter_jr

  Oceniono 9 razy 7

  Czasy się zmieniają. Kiedyś był Hyde Park, ze swoim Speakers' Corner. Teraz można sobie gębę zapluwać na twitterach i innych bukfejsach nie wychodząc z domu :D

 • wewusia

  Oceniono 13 razy 5

  In vitro - szansa dla bezdzietnych... Dla mnie bawienie się genami niestety, bawienie się w Boga :/ W swojej pracy spotkałam się z przypadkiem,kiedy młode małżeństwo doczekało się pierwszej córci właśnie z tej metody...Urodziła się zdrowa.Resztę jajeczek zamrożono " na potem " (!!!) Kiedy zapragnęli powiększyć rodzinę, ich pierwsze dziecko miało 3 lata... Po dziewięciu miesiącach urodziła się druga córcia... Rozkoszna Zuzia z zespołem Downa :/ Niedorozwój fizyczny,pentalogia Fallota,dziecko skazane na cierpienie.Od chwili urodzenia... Nie wiem już, jak się sprawa sądowa potoczyła bo było to osiem lat temu, jak sama oczekiwałam córki. Zastanawia mnie tylko fakt,że medycyna poszła tak daleko,a nadal zdarzają się takie wpadki ! Jak można mrozić pół człowieka ? Jak nie sprawdzić,że zarodki są zdrowe, przed wszczepieniem ich matce? Tu mam dylemat moralny :/

 • waitaminute

  Oceniono 51 razy -9

  Panowie zaimponowali mi... ignorancją i bezdusznością. Wydało się, że jak większość "szmaciarzy", których życie kręci się wokół ciuchów i torebek oraz degradowania kobiecości do takiej postaci, jaką przyjmuje u zandrogenizowanych dziwolągów zwanych modelkami, nie wiedzą nic o prawdziwym życiu prawdziwych ludzi. Efektem ubocznym urbanizacji, modyfikacji stosowanych przy uprawie żywności, toksycznej diety, degradacji środowiska naturalnego i klimatu jest zmniejszająca się płodność ludzi. W pokoleniu naszych babć jedna na 200-300 nie mogła mieć dzieci, dziś problem z zajściem w ciążę ma co 3 a nie zajdzie bez terapii hormonalnej albo in vitro co 20 kobieta. Panowie D&G zapewne domagają się tolerancji dla swojego gejostwa, ale nie okazali jej za grosz dzieciom z invitro obrazajac je w sposob, którego nie powstydziłby się sam Adolf Hitler. To nie jest język nienawiści, to hipokryzja na poziomie nazistów!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX