Dolce&Gabbana o in vitro: Syntetyczne potomstwo z wynajętej macicy. Elton John: Jak śmiecie nazywać tak moje dzieci? Gwiazdy bojkotują markę

Domenico Dolce i Stefano Gabbana skrytykowali metodę zapłodnienia in vitro, nazywając dzieci urodzone za jej pomocą "chemicznym potomstwem z wynajętej macicy". Oburzony tymi słowami poczuł się ojciec dwójki poczętych w ten sposób synów, Elton John. Do bojkotu marki przyłączają się kolejne gwiazdy.

Burzę wywołały słowa duetu projektanckiego, które padły w wywiadzie dla włoskiego magazynu "Panorama". Dolce i Gabbana nie kryją się ze swoją orientacją seksualną, przez 20 lat lata byli parą nie tylko w życiu zawodowym, ale mimo tego opowiadają się przeciwko jednopłciowym małżeństwom i posiadaniu przez nie potomstwa.

Prokreacja powinna być aktem miłości. Rodzisz się z matki i ojca. Przynajmniej tak powinno być. Dlatego nie przekonuje mnie idea, czegoś co nazywam chemicznymi, syntetycznymi dziećmi - powiedział Dolce, w dalszej części wywiadu nazywając surogatki "wynajętymi macicami".

Tymi słowami mocno dotknięty poczuł się Elton John. Muzyk, razem z mężem Davidem, wychowują dwóch urodzonych przez surogatkę synów, 4-letniego Zachary'ego i 2-letniego Elijah. Artysta stanął w obronie in vitro, ogłosił również bojkot marki.

Jak śmiecie nazywać moje dzieci "syntetycznymi"? Wstydźcie się za wytykanie waszymi małym oceniającymi palcami metody in vitro - to cud, który pozwolił mnóstwu kochających się ludzi, zarówno hetero i homoseksualnym, spełnić marzenia o potomstwie. Wasze archaiczne myślenie jest krok za obecnymi czasami, zupełnie jak wasze projekty. Nigdy nie założę już nic od Dolce&Gabbana - napisał na Instagramie.

Ślub Eltona Johna z wieloletnim partnerem Davidem Furnishem odbył się w grudniu 2014 roku, w ich posiadłości w Windsorze, pod Londynem. Dokładnie równo dziewięć lat po zawarciu przez mężczyzn związku partnerskiego. Furnish i Elton John w 2009 roku chcieli adoptować sierotę z Ukrainy, ale ukraińskie władze nie uznały związku mężczyzn. Zarażony HIV-em 6-letni Lew Agiejew żył do niedawna w Mariupolu.

Elton John o słowach Dolce&GabannaInstagram.com/eltonjohn

Słowa muzyka spotkały się z zadziwiającą reakcją projektantów. Na swoim Instagramie Stefano Gabbana nazwał komentarz Eltona Johna... faszystowskim.

Steffano Gabbana o Eltonie JohnieInstagram.com/stefanogabbana

W późniejszym poście stwierdził, że "kto i tak chciałby zobaczyć Eltona Johna w Dolce&Gabbana". Na koniec uznał, że nieprzychylne komentarze to atak na markę, za to, że jest "inna". Padły też oskarżenia o rasizm.

Stefano Gabbana komentuje

Instagram.com/stefanogabbana

Takie tłumaczenia nie przysporzyły projektantom wielu fanów. Do Eltona Johna zaczęły się przyłączać kolejne gwiazdy, których sprawa dotyczy bezpośrednio, ale nie tylko.

Dolce&Gabbana, wasze głosy są zbyt znaczące, by rozpowszechniać tyle nienawiści. Obudźcie się, mamy rok 2015. Kochajmy siebie, ludzie - napisał na Twitterze Ricky Martin, także wychowujący urodzone przez surogatkę dzieci.
Te odrażające poglądy nigdy nie będą w modzie. Ich ubrania są tak samo brzydkie, jak ich nienawiść - skomentował twórca serialu "Glee", Ryan Murphy.
Gromadzę swoje wszystkie ubrania od Dolce&Gabbana. Zamierzam je spalić. Brak mi słów. Bojkotuję tę bezmyślną bigoterię! - napisała Courtney Love.
Przesyłam wyrazy miłości Eltonowi, Davidowi, Zachary'emu i Ellijahowi oraz wszystkim pięknym dzieciom in vitro - skomentowała krótko Victoria Beckham.

Gwiazdy solidaryzują się z Eltonem Johnem

Twitter.com

Po fali negatywnych komentarzy duet projektancki zdecydował się na wydanie oficjalnego oświadczenia, w którym, w raczej ogólnikowych stwierdzeniach, broni się, powołując na wolność słowa.

Wierzymy w demokrację i uważamy, że swoboda wyrażania jest jej esencjalnym elementem. Powiedzieliśmy o naszym sposobie postrzegania świata, nie było naszą intencją wyrazić osądu nad wyborami innych ludzi. Wierzymy w wolność i miłość - czytamy w oświadczeniu.

 Domenico Dolce i Stefano Gabbana

Bruno Marzi / Splash News / #Bruno Marzi / Splash News/EAST NEWS

em

Więcej o:
Komentarze (51)
Dolce&Gabbana o in vitro: Syntetyczne potomstwo z wynajętej macicy. Elton John: Jak śmiecie nazywać tak moje dzieci? Gwiazdy bojkotują markę
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • wscibskii

  Oceniono 177 razy 83

  Każdy ma prawo do własnego zdania w tej kwestii i należy to uszanować.

 • white_lake

  Oceniono 316 razy 64

  no to ja chyba zacznę kupować te ciuchy :)
  bo oni mają rację, robienie sobie dzieci na zamówienie u surogatek uważam za ciężkie wynaturzenie

 • gaugan

  Oceniono 196 razy 32

  A mnie najbardziej cieszą te minusy dla popierających wynaturzenie (wychowywanie dzieci przez dwóch pedałów). Świat jeszcze nie całkiem zszedł na psy.

 • 24alert

  Oceniono 238 razy 26

  Homoseksualizm to dewiacja seksualna. Źle skierowany popęd seksualny. A Elton John odebrał dzieciom matkę. A każdy z nas wie że to jednak matka jest ważniejsza w początkowym etapie życia dziecka.

 • gr_ub_y

  Oceniono 135 razy 23

  Zabawy celebrytów, dramat dzieci.

  Związki pederastów uznawana są za najmniej trwałe, a liczba partnerów, którzy tworzą związki pederastyczne przekracza o kilkaset procent, liczbę partnerów, którą mają normalne, zdrowe związki heteroseksualne zakładające rodzinę.

  Żeby nie wiem jakie prawo ustanowiło pederastyczne lobby, to nie zmieni to faktu, że w pederastycznych związkach dzieci przezywają dramat emocjonalny i wychowawczy. Całkowite wykluczanie z procesu rozwoju matki lub odpowiednio ojca, to krzywda, której nie da się w żaden sposób naprawić ani uzupełnić.

  Pederaści nie mają przyszłości!

 • jagi

  Oceniono 38 razy 8

  Niestety,...bóg PIENIĄDZ przesłania zdrowy rozsądek i jakiekolwiek zasady moralne,..Kto ma pieniądze,może wszystko,...nawet buźki pięknych dziewczyn wykorzystywać jako nocniki:(

 • do_podziwu

  Oceniono 78 razy 8

  Slowa Eltona Johna gdyby "odczytac" tak -"metoda in vitro - to cud, który pozwolił mnóstwu kochających się ludzi, spełnić marzenia o potomstwie." - koniec kropka . "Dywagacje" czy pary homoseksualne powinny miec w ten sposob dzieci , czy w ogole powinny - prowadzi tylko i wylacznie do wzajemnego obrazania, "proces" jest akceptowany w wielu krajach i "ku rozpaczy" przeciwnikow nie do zatrzymania . Dolce i Gabbana swoja wypowiedzia ,dotkneli wielu rodzicow ,ktorzy sa szczesliwi z posiadania dzieci(ta metoda) ,rozumie "wolnosc wpowiedzi" ale ? trzeba miec "wyczucie" .

  @24alert - prosze ,nie dopisuj sie do mojego postu .

 • bowke

  Oceniono 7 razy 3

  Pedzie gadają o rozmnażaniu...buhaha..!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX