Komisja TVN: Były przypadki molestowania. "Natychmiastowe zakończenie współpracy z Kamilem Durczokiem''

Szef "Faktów" Kamil Durczok nie pracuje już w TVN. "Durczokgate" znalazła swój koniec?

Do mediów został wysłany komunikat o wyniku prac komisji ds. mobbingu i molestowania seksualnego w TVN. Okazało się, że trzy osoby zostały narażone na niepożądane zachowania. Jako zadośćuczynienie, TVN S.A. zaoferuje tym osobom kwoty do wysokości 6-krotności ich miesięcznego wynagrodzenia. Co takiego działo się u prywatnego nadawcy? Po rozmowie z 37 obecnymi i byłymi pracownikami i współpracownikami redakcji "Faktów TVN" komisja:

Zidentyfikowała przypadki niepożądanych zachowań włącznie z mobbingiem i molestowaniem seksualnym.

A co z Kamilem Durczokiem? Decyzja w sprawie szefa "Faktów" zapadła podczas posiedzenia zarządu TVN:

Zarząd przyjął do wiadomości, że spółka TVN i pan Kamil Durczok osiągnęli wzajemne porozumienie w sprawie zakończenia współpracy ze skutkiem natychmiastowym

Teraz, komisja ds. mobbingu i molestowania zobowiązała się dopilnować, by TVN S.A. był bezpiecznym i stabilnym środowiskiem pracy respektującym godność każdego człowieka, poprzez włączenie zasad przeciwdziałania niepożądanym zachowaniom do regulaminu pracy, w związku z czym stanowią one integralną część warunków zatrudnienia. Stacja zapewnia, że wszyscy pracownicy ponownie zapoznają się z wytycznymi, jak należy reagować w przypadku, który może okazać się niepożądanym zachowaniem i poinformowaniu pracowników o sposobach raportowania przypadków niepożądanego zachowania, którego byli obiektem lub świadkiem.

Jedyny komentarz ze strony TVN pochodzi z ust Markusa Tellenbacha, Prezes Zarządu TVN i Dyrektor Generalny TVN S.A:

Jestem zadowolony z prac Komisji i akceptuję jej ustalenia. Jestem przekonany, że po dogłębnej analizie przeprowadzonej przez Komisję, TVN pozostanie atrakcyjnym pracodawcą, dzięki obowiązującej w spółce polityce "zero tolerancji" dla niepożądanych zachowań. W imieniu Zarządu Spółki, przepraszam osoby narażone na niepożądane zachowania w miejscu pracy

socha

POLUB NAS

Więcej o:
Komentarze (32)
Komisja TVN: Były przypadki molestowania. "Natychmiastowe zakończenie współpracy z Kamilem Durczokiem''
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • fanizymiko

  Oceniono 61 razy 37

  Zobaczyć jak Monika Olejnik przeprasza dziennikarzy Wprost - bezcenne.

 • fanizymiko

  Oceniono 48 razy 32

  No wszyscy twórcy "stołów hańby" włazić teraz pod te stoły i odszczekiwać.:)))

 • smith81

  Oceniono 38 razy 22

  hehe....gdzie są ci piewcy moralności co to takie peany pochwalne o Kamilu głosili?!...niektórzy nawet się z roboty zwalniali bo nie dowierzali, że ich idol może sobie tak pozwalać...hehehe

 • forfiter_jr

  Oceniono 11 razy 3

  Póki co to są tylko spekulacje, być może również ruchy pozorowane po to, żeby go udup*ć.
  Ostateczny wyrok to wyrok sądu, po wszystkich ewentualnych apelacjach.

 • lenore

  Oceniono 10 razy 2

  Jezeli byl mobbing i molestowanie, to czemu nie ma dyscyplinarki? Ani skierowania sprawy do prokuratury ? Jesli Durczok sobie zalatwil rozwiazanie pracy za porozumieniem stron to znaczy ze nie poniosl zadnych konsekwencji, bo to standardowe zakonczenie umowy - czysta karta. Jeszcze pewnie odprawe niezla dostanie.
  A te kwoty dla poszkodowanych - nie wierze,ze nie ma w nich klauzuli,ze maja sie nie wypowiadac na ten temat. Czyli zaplata za milczenie.

 • vahoo

  Oceniono 25 razy 1

  Sorry, sorry, ale to prawda stara jak świat, że jak się chce kogoś u*upić, to najłatwiej w taki, a nie inny sposób! Teraz panie (aż trzy ich było) dostaną rekompensate i po sprawie! A kto zna prawdę.....??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX