Schejbal przegrała sprawę z producentami "Szpilek na Giewoncie". W sądzie padły mocne słowa. Aktorka musi zapłacić, a na tym nie koniec

Producenci serialu "Szpilki na Giewoncie" pozwali aktorkę o naruszenie dóbr osobistych po tym, jak oskarżyła ich o przemoc psychiczną i zaleganie z płatnościami. Pierwszy proces rozstrzygnięto na korzyść Paisa Films, apelacja Schejbal również się nie powiodła.

Konflikt Schejbal z byłym pracodawcą sięga kwietnia 2012 roku, kiedy w udzielonym magazynowi "Flesh" wywiadzie aktorka stwierdziła, że za jej odejściem z emitowanego w telewizji Polsat serialu "Szpilki na Giewoncie" stał fakt, że była zmuszana do pracy ponad siły. Pojawiały się oskarżenia o stosowanie "przemocy psychicznej" wobec aktorki spodziewającej się w tym czasie dziecka, a przeciągająca się (w jej relacji) do dwunastu godzin dziennie praca na planie, miała skończyć się hospitalizacją z powodu zagrożenia ciąży.

Producenci serialu zdecydowali się pozwać aktorkę o naruszenie dóbr osobistych. Sprawę rozstrzygnięto na ich korzyść w lutym zeszłego roku. Schejbal złożyła odwołanie do Sądu Apelacyjnego w Warszawie, który podtrzymał wcześniejsze orzeczenie Sądu Rejonowego. Schejbal zobowiązana jest do wpłacenia 10 tysięcy złotych na rzecz Domu Artystów Weteranów Scen Polskich, musi pokryć koszty procesu (3900 zł) oraz zamieścić przeprosiny w prasie.

Każdy człowiek ma obowiązek zachowania pewnej rozwagi w życiu. Pani jej nie zachowała - cytuje uzasadnienie sądu "Twoje Imperium".

Według informacji tygodnika, argumenty aktorki zostały uznane za "emocjonalne, nieprawdziwe, wyolbrzymione".

 Magda Szejbal szpilki na giewoncie Bartosz Rzepecki, Mat. prasowe Polsat

W wywiadzie dla "Flesha" z 2012 roku Schejbal twierdziła, że poza stwarzaniem warunków pracy zagrażających zdrowiu aktorki i jej dziecka, produkcja serialu nie wywiązywała się z zobowiązań finansowych.

Próbowano mnie zastraszyć. Usłyszałam, że nigdzie już nie znajdę pracy, że jestem na czarnej liście osób, których producenci nie zatrudniają. Tak się zaczęło. Potem pieniądze przestały przychodzić. Pan producent zdecydował, że część honorarium mi się w ogóle nie należy - twierdziła.

Reakcją na jej słowa było oświadczenie Paisa Films,w którym stwierdzono, że jedynym powodem zakończenia współpracy z Schejbal były jej "gwiazdorskie żądania".

Oświadczamy, że jedynym powodem odejścia Pani Schejbal z serialu "Szpilki na Giewoncie" były jej wygórowane żądania finansowe. Magdalena Schejbal za sześć dni zdjęciowych do pierwszych odcinków czwartego sezonu "Szpilek na Giewonce" zażądała stu tysięcy złotych.  Podczas naszej współpracy, Magdy Schejbal nigdy nie interesowały sprawy artystyczne, wszelkie spory zawsze dotyczyły finansów i innych gwiazdorskich żądań. Chodziło wyłącznie o pieniądze.

Magdalena Szejbal

kapif

em

Więcej o:
Komentarze (18)
Schejbal przegrała sprawę z producentami "Szpilek na Giewoncie". W sądzie padły mocne słowa. Aktorka musi zapłacić, a na tym nie koniec
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • forfiter_jr

  Oceniono 228 razy 212

  Trzeba było dać jej paletę snickersów.

 • olalola

  Oceniono 248 razy 192

  Uważam, że NIE jest dobrą aktorką, źle się ją ogląda, do tego mało urodziwa... ( nie JEJ wina - rzecz jasna)

 • rdx

  Oceniono 145 razy 123

  Schejbal jest skompromitowana.

 • browaryr

  Oceniono 107 razy 91

  nie pasowała rolka w gniocie-za niezła kase-to grabki w dłoń i do parku,ewentualnie łopata do sniegu(w zależnośći co za oknem)i zapier...za9 stowek_naprzod-do odwaznych swiat należy.

 • baba_jaga

  Oceniono 141 razy 87

  aktorka z niej marna urodę ma że tak zacytuję Panią o końskim ryju:" dyskusyjną", ona w ogóle teraz gdzieś gra?

 • grzesio123

  Oceniono 64 razy 54

  Może powinna zmienić nazwisko na Szajbal, albo po prostu Sodówka.

 • agora7

  Oceniono 56 razy 44

  Już sie w głowach przewraca tym pseudoartystom od niebotycznie i nienaturalni wysokich honorariów! Artyści to największe darmozjady !

 • wscibskii

  Oceniono 44 razy 40

  Trzeba było iść pracować np do Biedronki, skoro aktorstwo to taka tyraczka.

 • 1234qwerty

  Oceniono 38 razy 32

  Ale tatuś walczy gdzie może tak że bidy nie będzie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX