Mickey Rourke najpierw pokonał rywala w 4 minuty, a potem... Media oburzone

To nie był boks tylko słaby show jednego aktora. 28 listopada Mickey Rourke w drugiej z 5 rund pojedynku w Moskwie znokautował bezdomnego, któremu zapłacono, by padł na deski. Brytyjskie portale są oburzone.

62-letni Rourke miał walczyć przez pięć rund z 29-letnim zawodowym bokserem Elliotem Seymourem. Aktor, co prawda nie walczył od 40 lat, ale z 6 wygranymi (4 przez nokaut) i tak miał lepszy dorobek niż jego przeciwnik. Seymour przegrał 9 z 10 walk stoczonych od 2009 roku. Do informacji o przekręcie dotarła bulwarówka "Daily Mail".

Wszystkie nagłówki mówiły, że Mickey Rourke pokonał kogoś o połowę młodszego od siebie. Tylko, że nie mówią całej prawdy, a jest nią fakt, że jego rywal jest bezdomny i zdesperowany. Po powrocie do Stanów znowu prawdopodobnie będzie żyć na ulicy. Ludzie nie mieli o tym pojęcia. Dno tej sprawy jest głębokie i ważniejsze niż fakt, że walka była ustawiona. Dno jest takie, że Elliot nie ma domu i zmaga się z problemami psychicznymi. Mickey Rourke oczywiście na tym zyska - urośnie jego ego, bo będzie mógł powiedzieć, że pobił kogoś o połowę młodszego. Ludzie muszą jednak wiedzieć o całej sprawie - stwierdził rozmówca gazety.
To jasne, że walkę ustawiono. To całe opieranie się o liny, opuszczanie rąk... Nie chcieli się skrzywdzić, celowo zadawali ciosy na rękawice. Ludzie w Wild Card gymie wiedzą, że Elliot znajduje się w straszliwej sytuacji i żyje w zasadzie na ulicy. Dla niego była to szansa, aby choć na chwilę się z niej wyrwać - powiedział znajomy rodziny Seymoura.

Ludzie z klubu, w którym trenuje pokonany przez Rourke'a pięściarz twierdzą, że paść na deski miał dopiero w 4. rundzie, ale pewnie "ustalenia się zmieniły".

 

<< ZOBACZ ZDJĘCIA Z WALKI >>

 

Dzięki "walce" w Moskwie, starzejący się aktor chciał poczuć się jak za młodych lat. Długo pracował na siłowni nad muskulaturą i dawno nie miał tak wysportowanego ciała. Tak wyglądał jeszcze w marcu tego roku:

Micket RourkeVladimir Labissiere/Splash News / )Vladimir Labissiere/Splash News/EAST NEWS

Jako dzieciak Rourke należał do klubu bokserskiego Gritty. Gdy miał 12 lat, wygrał swój pierwszy pojedynek bokserski. W latach 1968-71 walczył jako bokser-amator. Wygrał cztery pojedynki, a w 1971 roku zdobył nawet Złote Rękawice. Kosztowało go to jednak tyle zdrowia, że zrezygnował z dalszej kariery na ringu.

socha

Więcej o:
Komentarze (9)
Mickey Rourke najpierw pokonał rywala w 4 minuty, a potem... Media oburzone
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX