Po latach aktorka oskarża legendę telewizji: Bill Cosby mnie zgwałcił. To potwór

"Zostałam otumaniona narkotykiem i zgwałcona" - szokujące wyznanie Barbary Bowman obciąża gwiazdę telewizji Billa Cosby'ego.

Aktorka Barbara Bowman w wywiadzie dla MailOnline ujawniła, że jako nastolatka była emocjonalnie i seksualnie wykorzystywana przez legendę filmu i telewizji Billa Cosby'ego.

Zostałam otumaniona narkotykiem i zgwałcona przez tego człowieka - powiedziała w rozmowie z MailOnline. - To potwór. Mam nadzieję, że moje wyznanie sprawi, że inne osoby, które doświadczyły wykorzystywania seksualnego, nie dadzą się zastraszyć przez znane, bogate i wpływowe osoby - powiedziała Bowman.

Barbara Bowman wychowywała się w Denver i już w wieku 13 lat została klientką największej agencji aktorskiej w mieście J.F. Images. Cztery lata później spotkała Billa Cosby'ego. Był dla niej autorytetem i miał jej pomóc w karierze. Nie sądziła jednak, jak wielką cenę przyjdzie jej zapłacić.

Barbara BowmanScreen za Audra Arbas for MailOnline.com

Byli przyjaciółmi, on wielokrotnie mówił jej, że ma go traktować jak ojca. Miał wmawiać jej, że dzięki niemu jej kariera nabierze tempa. Jak sama przyznaje, dała mu się całkowicie podporządkować. Żyła iluzją. On przyjeżdżał na jej przesłuchania i występy. Doprowadził do tego, że jej własna matka zaufała mu w stu procentach. Mówiła jej: "On jest dr. Huxtable, wszyscy go kochają". Traktował ją po królewsku, latała gdziekolwiek chciała. Ale zawsze była pod nadzorem. Opiekował się nią głównie jego ochroniarz, nigdy nie była sama.

W 1986 roku doszło do pierwszego zbliżenia. To było w hotelu Reno. Aktor zgasił światło w pokoju, zrobiło się całkiem ciemno. Wtedy wziął jej dłoń w swoją i masturbował się. Bowman powiedziała, że po wszystkim wybiegła z płaczem z pokoju. Ale to był dopiero początek. Kiedyś zaprosił ją do swojego mieszkania w Nowym Jorku. Pamięta, że jedli obiad i poczęstował ją winem.

Potem pamiętam tylko tyle, że zachciało mi się wymiotować. Kiedy odzyskałam przytomność byłam w męskim t-shirt'cie, który nie należał do mnie. Miałam na sobie oprócz tego tylko majtki. Nie wiedziałam, co się dzieje. Bill stał nade mną i trzymał mi włosy, kiedy wymiotowałam do sedesu. A przecież wypiłam jeden kieliszek wina. Bill tylko powtarzał, że wszystko będzie ok - powiedziała Bowman.

Twierdzi, że została odurzona narkotykiem i zgwałcona. Nie wiedziała, co ma robić. Czuła się zawstydzona, wykorzystana, poniżona i przestraszona. Bała się cokolwiek powiedzieć mamie. W końcu kto jej uwierzy, przecież to Bill Cosby. Przecież została wybrana przez niego z grona tysięcy innych dziewczyn. To on posyłał ją na castingi, polecał reżyserom, nawet załatwił i opłacał jej mieszkanie na Manhattanie. Po ponad 20 latach Bowman przyznaje, że wtedy, nawet ona sama nie wierzyła w to, co się stało.

Przerwałam milczenie po długiej terapii. Dziś mam 45 lat i dopiero teraz przestałam się czuć ofiarą. Wiem, że oprócz mnie zgwałcił jeszcze 13 innych młodych dziewczyn. One wszystkie boją się mówić na głos o tym, co je spotkało. W Hollywood panuje zmowa, która uniemożliwia ofiarom oskarżanie swoich oprawców. Przez lata wszyscy, którym wyjawiłam swój sekret, wmawiali mi, że Bill nigdy by tego nie zrobił. To się jednak zdarzyło - zapewnia.

W pewnym momencie dziewczyna nie wytrzymała. Wszystko wydarzyło się w hotelu w Atlantic City. Bowman nakrzyczała na Cosby'ego, a on miał rzucić się na nią.

Bardzo się wkurzył tym, że 19-latka wydziera się na niego w jego własnym apartamencie. Nie mógł tego znieść. Rzucił mnie na łóżko, chwycił za szyję i usłyszałam dźwięk rozpinanych spodni. Nigdy nie zapomnę tego dźwięku. Nie mógł ich jednak zdjąć. Krzyczałam po pomoc i siłowałam się z nim, kiedy próbował zedrzeć ze mnie ubranie. Widział, że nie przestaję więc mnie puścił i zaczął do mnie mówić czułe słówka. Potem wyrzucił mnie z pokoju - powiedziała.

Po tym Bowman odeszła od Cpsby'ego. Miała oszczędności. Sprzedała samochód, trochę pieniędzy pożyczyła od mamy. Stanęła na nogach.  Kolejne lata to pasmo jej sukcesów zawodowych. Zagrała w ponad 30 reklamach dla największych firm w USA: McDonalds, Miller Light i Holiday Inn. Występowała w między innymi w Saturday Night Live. Przeprowadziła się do Los Angeles i kontynuowała swoja karierę.

Dopiero w 2004 roku znów wróciły złe wspomnienia, kiedy Andrea Constand wyznała, że ona również była wykorzystywana przez Cosby'ego. Barbara była jedną z 13 świadków, które zeznawały w procesie cywilnym przeciwko aktorowi. Zakończył się on ugodą w 2006 roku, sumy nigdy nie ujawniono.

To kolejna w ostatnich tygodniach afera związana z wykorzystywaniem seksualnym przez znane osoby. Niedawno Stephen Collins, grający w "Siódmym niebie" pastora Camdena, przyznał się do molestowania dzieci, wcześniej opinią publiczną wstrząsnęła sprawa brytyjskiego gwiazdora telewizyjnego, Rolfa Harrisa, skazanego na ponad 5 lat za przestępstwa seksualne na nieletnich.

Bill CosbyABACA/Eastnews

Teo

Więcej o:
Komentarze (3)
Po latach aktorka oskarża legendę telewizji: Bill Cosby mnie zgwałcił. To potwór
Zaloguj się
 • baba_jaga

  Oceniono 11 razy 3

  Oni wszyscy w.tym holilod cpaja port..dola. sie a potem nic nie pamiętają

 • Gość: Dariusz

  0

  Taka piękna kobieta a już ją tak podle potraktowali świnie

 • browaryr

  Oceniono 24 razy -10

  a gdzie ty babciu byłas po tym jak cie jeszcze wtedy młody bambus wyru...ł??-czyzby dzisiaj kasy brakowało i pierdzisz?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX