Kanye West przerwał koncert i kazał fanom wstać. Gdy nie wszyscy to zrobili, wysłał ochroniarza, żeby sprawdził, czy są niepełnosprawni

Kanye West zszokował fanów na koncercie w Sydney w Australii.

Kanye West wywołał skandal podczas swojego koncertu w Australii. Zażądał, by wszyscy jego fani wstali. Problem w tym, że pod sceną była spora grupa osób niepełnosprawnych, w tym siedzących na wózkach inwalidzkich.

O tej bulwersującej sprawie piszą media na całym świecie. West przerwał piątkowy koncert w Sydney w Australii i zapowiedział, że nie zagra dalej, jeśli fani nie będą tańczyli w rytm jego muzyki. Jednak nie każdy mógł to zrobić.

Nie mogę zaśpiewać tej piosenki, nie mogę kontynuować show, dopóki wszyscy nie wstaną. Będę widział, kto nie stoi. Wierzcie mi, jestem w tym bardzo dobry - krzyczał ze sceny Kanye West.

Dodał, że wyjątkiem są osoby niepełnosprawne, ze specjalnymi przepustkami - na koncercie była duża grupa osób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich. Jednak Kanye West był tym faktem niezbyt poruszony i nadal czekał. Skupił uwagę zwłaszcza na dwóch osobach. Kiedy jedna z nich pomachała mu z widowni... protezą nogi, Kanye powiedział, że jest usprawiedliwiona. Ale druga osoba nadal nie wstawała. Kanye był widocznie zdenerwowany.

Nigdy jeszcze nie czekałem tak długo, by wykonać jakiś utwór. To niewiarygodne - krzyczał ze sceny West.

W końcu wysłał ochroniarza, by sprawdził, czy fan rzeczywiście nie może wstać. Dopiero kiedy ochroniarz to potwierdził, Kanye West kontynuował koncert - relacjonował Dailymail.co.uk. Po występie zawrzało. Na Twitterze internauci dali upust swoim emocjom.

Czekamy na dwójkę ludzi, żeby wstali. Och, oni są na wózkach inwalidzkich? Grajmy dalej - wyśmiewał słowa Kanye Westa jeden z użytkowników Twittera.

Fani o Kanye WestScreen z Twitter.com

Peter Galbriath, który wrzucił na Youtube wideo z całego zajścia, powiedział w rozmowie z "The Independent", że to było po prostu nieporozumienie. Innego zdania są amerykańskie media:

Kanye West zrobił jedną z najbardziej nieczułych rzeczy w historii - grzmiał Perehilton.com
Kanye West znany jest z błazeńskich występów - napisała na wstępie swojego artykułu Emily Yahr z "The Washington Post".

Faktem jest, że muzyk słynie z bardzo dziwnych zachowań, jednak trudno zrozumieć, dlaczego tak postąpił. W jego obronie staje "Daily Mail", który przypomina, że muzyk wcześniej nie zachowywał się tak wobec osób niepełnosprawnych. Wręcz przeciwnie.

Na jednym z poprzednich koncertów dał swój mikrofon ochroniarzom, którzy przekazali go po koncercie jego fanowi, który poruszał się na wózku inwalidzkim - przypomina Dailymail.co.uk.

Może to było po prostu nieporozumienie? Tego nie wiemy. Kanye West nie wydał jeszcze oficjalnego oświadczenia po zajściu.

Nie miał złych intencji - wyjaśnia z kolei People.com, powołując się na słowa osób zbliżonych do Kanye Westa.

Teo

Więcej o:
Komentarze (19)
Kanye West przerwał koncert i kazał fanom wstać. Gdy nie wszyscy to zrobili, wysłał ochroniarza, żeby sprawdził, czy są niepełnosprawni
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • forfiter_jr

  Oceniono 191 razy 165

  Temu "artyście" to się wydaje, że kim jest? Mało, że aparycja bandyty i gwałciciela staruszek to we łbie wyłącznie hula wiatr.

 • cerrie

  Oceniono 162 razy 120

  To jest już bezczelność :-/ Skoro idę na koncert jakiegoś piosenkarza i płacę za jego występ, to chyba jest moją indywidualną sprawą jak ja ten koncert przeżywam, i jak się na tym koncercie bawię. To jest jawna dyskryminacja swobody wyrażania swoich uczuć i emocji. A jak to było we "Włatcach móch" "A my mamy wolność słowa i wyzywania". A co do "Włatców" przypomniał mi się odcinek, gdzie chłopaki zakładali własną kapelę na szkolny konkurs, i Anusiak straszył swoich kolegów że jak w czasie eliminacji nie będą klaskali to im nogi z d**y powyrywa ;-) Co on do ch***ry bierze przykład z naszych księży? Gdzie jak dzieciak jest posyłany na religię przez rodziców z takich a nie innych powodów, ale już nie chodzi regularnie na mszę, to zaraz jest wzywany na dywanik? Może jeszcze niedługo sobie zażyczy, aby przed wejściem na koncert każdy jego fan składał deklarację że nie jest rasistą, albo że jest także wiernym fanem jego żony? Albo powie że nie sprzeda bilety temu kto nie będzie chciał wraz z biletami na jego koncert kupić także biletów na koncert jego żony (Jeśli ta zacznie koncertować)?
  Moja ciotka jednak ma rację. Czarnoskórych należy tolerować, ale trzeba uważać aby nie wleźli białym na głowę. Bo im tak jak gejom się wydaje, że jak już są w mniejszości i ciągnie się za nimi ta łatka wiecznie prześladowanych przez rasistów, to już należy się im specjalne traktowanie :-/

 • alfatah

  Oceniono 86 razy 50

  a było zabierać go z pola tam też mogli śpiewać

 • kocurxtr

  Oceniono 65 razy 41

  gdzie się podziały niegdysiejsze plantacje....

 • bacowa

  Oceniono 36 razy 32

  Dureń do kwadratu i wszystko w temacie

 • pamejudd

  Oceniono 10 razy 8

  Kto to jest ten cały West?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX