"Twój ruch, wodzu". Fani Robina Williamsa odwiedzają słynną ławkę z "Buntownika z wyboru"

Fani aktora spontanicznie zmienili znaną z filmu ławkę w pomnik Williamsa.

Wszyscy fani Robina Williamsa żegnają go dzisiaj na swój własny sposób. Część z nich złożyła pod domem gwiazdora kwiaty i znicze, część wspominała go na Twitterze, a jeszcze inni spontanicznie uhonorowali miejsca związane z aktorem.

Po usłyszeniu tragicznej nowiny, jeden z fanów Robina Williamsa, 29-letni Nick Rabchenuk, postanowił odwiedzić kultową ławkę, na której siedzieli Robin Williams i Matt Damon w filmie "Buntownik z wyboru".

Kiedy tam przyjechaliśmy, na ławce siedziały już dwie osoby. Wkrótce przyszła kolejna para i wszyscy zaczęliśmy rozmawiać. Napisałem na ziemi kredą tekst z filmu i obrysowałem swoje stopy, żeby uczcić miejsce, w którym siedział Williams - opowiadał Rabchenuk.

Nicholas RabchenukScreen z Twitter.com/rabbitnutz

Na ten sam pomysł wpadli także inni fani aktora. Przed znaną z filmu ławką dopisali m.in. najsłynniejsze kwestie z "Buntownika z wyboru": "Twój ruch, wodzu" oraz "Sorry, chłopaki, poszedłem spróbować szczęścia z dziewczyną".

Mam nadzieję, że ludzie będą pisać nie tylko o Robinie Williamsie jako aktorze, ale także o tej konkretnej scenie i jej wpływie na innych ludzi - stwierdził Rabchenuk, który uważa scenę nakręconą w bostońskim parku za jedną za najbardziej kultowych w historii kina.

"Buntownik z wyboru" to jeden z najgłośniejszych filmów, w których zagrał Robin Williams. Rola Seana Maguire'a, psychiatry i wdowca, przyniosła aktorowi Oscara za najlepszą rolę drugoplanową.

al

Więcej o:
Komentarze (4)
"Twój ruch, wodzu". Fani Robina Williamsa odwiedzają słynną ławkę z "Buntownika z wyboru"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Kasia Katarzyna

  Oceniono 7 razy 3

  Wspaniały aktor, genialny film, do którego ciągle wracam, m. in. ze względu na kreację Robina. [*]

 • olalola

  Oceniono 12 razy 2

  Szkoda człowieka, uważam , że był "dobrym" aktorem.

  Jedno mnie dręczy....... Po jaką cholerę "milion " artykułów " o tym samym ? Rozumiem 2 no może 3 ale nie 8.... Dzień się jeszcze nie skończył i dojdzie kolejnych 8 newsów ?

 • do_podziwu

  Oceniono 34 razy -14

  "Twój ruch, wodzu" - "hym" , czy pod wplywem alkoholu , czy depresji ?( moze jedno i drugie )- "Wodz" zrobil to co zrobil - jego wola jego zycie . Jedni czekaja na smierc inni ustalaja termin samemu - widac tak chcial - mozna by powiedziec "uszanujmy jego wole".
  Dla jednych "genialny komik" dla innych "poprawny aktor" - dla mnie (to bez znaczenia) czlowiek ,ktory dokonal wyboru - czy jego decyzja jest mi "obojetna" - TAK.

  Znaleziona w sieci wypowiedz internauty o Robinie - no, jaki dobry komik z niego byl .( to nie zmyslone -taki program BYL)

  Cytat,, Kilka lat temu ogladałem TOK-SZOŁ na BBC PRIME,nie znam prowadzącego z nawiska ,ale to taki starszy siwy gość ,zawsze zapraszał do siebie największe gwiazdy.Oglądałem odcinek z Robinem Williamsem.Robił sobie niewybredne żarty z Jana Pawła II.I nie chodziło tu o kościół katolicki czy całą organizację.Williams uderzał prosto w papieża jako człowieka,śmiał się z jego niedołęzności,ze sposobu poruszania, niemożności jedzenia czy mówienia.Parodiował jeo ruchy(poruszął sie ja robot) i mowę papieża (niewyraźny bełkot)Wspominał,że papiez jest bezwolnakukłą na usługach Watykanu.Miał z tego setny ubaw.,,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX