"Mali Giganci". Filip Chajzer pyta dzieci, co to jest dobra zmiana. Odpowiedź? Będziecie zaskoczeni

"Mali Giganci" to nie tylko pokaz talentów uczestników programu, lecz także ich elokwencji. Po raz kolejny dowiedzieliśmy, że to właśnie dzieci wiedzą najlepiej.

W "Małych Gigantach" między występami dzieci z poszczególnych grup odbywają się także drużynowe konkursy. W 8. odcinku poza kalamburami, uczestnicy tradycyjnie brali udział w quizie. Gospodarz programu zadawał pytania niełatwe i też nie bez podtekstu (oczywiście zrozumiałego tylko dla nieco doroślejszych zainteresowanych). Dla dzieci jednak świat jest znacznie prostszy niż dla dorosłych i "dobra zmiana" nie kojarzy się od razu z PiS-em, lecz... No właśnie. Ciężko wpaść na równie abstrakcyjne rozwiązanie.

Co to jest dobra zmiana - zadał pytanie Filip Chajzer.
Jakiś kot nie ma futra i to mu się zmienia, że ma futro. Mówi się wtedy, że mu rośnie futro i to jest właśnie dobra zmiana. Dobra zmiana dla kota - usłyszeliśmy w odpowiedzi.

Trudnych pytań było jednak więcej. Dlaczego w serze są dziury, co to jest czas, nałogi oraz kto jest najważniejszy na świecie.

Najważniejszy na Ziemi jest pan prezydent, pan burmiszcz, pani burmiszczowa - odpowiadała uroczo kalecząc słowa Helenka - pani prezydent i rodzice też.

 

<< ZOBACZ ZDJĘCIA Z PROGRAMU >>

 

8. odcinek "Małych Gigantów" nie okazał się szczęśliwy dla grupy prowadzonej przez Sonię Bohosiewicz. "Soni Paka" zdobyła najmniej punktów i musiała pożegnać się z programem. O zwycięstwo rywalizują dzieci z drużyny Anny Dereszowskiej oraz Grzegorza Hyżego.

ZI

Więcej o: