Zenon Martyniuk z Akcentu u Kuby Wojewódzkiego. I pytanie o zarobki. "Średnia krajowa to dziesięć minut twojego koncertu"

Disco polo to muzyka, to której słuchania wstyd się przyznać, ale przy której miło się bawi. O zarobkach czołowych wykonawców z kręgu tego intrygującego nurtu muzycznego krążą legendy. Zenon Martyniuk u Kuby Wojewódzkiego jeszcze je wzmocnił.

Ile zarabiają najlepsi wykonawcy disco polo? Dużo, a mówiąc precyzyjnie: bardzo dużo. Gościem Kuby Wojewódzkiego był Zenon Martyniuk z kultowego zespołu Akcent. I od razu musiał się zmierzyć z trudnym pytaniem o pieniądze i popularność. Trudnym? Nie dla niego. Muzyk odpowiadał na pytanie chętnie i bez nadmiernej skromności.

Byłeś u mnie, znamy się. Wiesz, że cię szanuję i podziwiam. Wiesz, że wkurza mnie to, że twoje zarobki gonią moje... - zagaił chytrze swojego gościa Wojewódzki.
Z tymi zarobkami to nie jest tak, jak powiedziałeś i jak jest w prasie, że zarabiam tyle, ile Doda i Maryla Rodowicz razem wzięte. Fakt, gramy sporo koncertów, ale nie mamy takich stawek, jak Maryla Rodowicz czy Doda - wyjaśnił Martyniuk.
Potrafisz zagrać 6 koncertów dziennie po 12 tysięcy. Obliczyłem: to jest dużo - zaoponował Wojewódzki.
Fakt, to jest na pewno dosyć spora sumka - zgodził się Martyniuk. - Znam jednak takich, którzy zarabiają jeszcze więcej - dodał skromnie.

Następnie Wojewódzki zapytał go, czy wie, ile wynosi średnia krajowa. Muzyk potwierdził.

To jest dziesięć minut twojego koncertu - powiedział mu gospodarz.

Nie tylko zarobki Martyniuka budzą respekt. Adekwatna do nich jest również jego sława. Kiedy Martyniuk leżał w szpitalu, każdego dnia miał wizyty lekarzy, tyleż zainteresowanych jego zdrowiem, co chęcią obejrzenia sławnego pacjenta. Martyniuk początkowo leżał na sali z czterema chorymi, potem jednak został sam na sali i, jak przyznał, nie interesował się, dlaczego.

Zenon MartyniukScreen z Facebook.com/Zenon Martyniuk

To był ten praktyczny aspekt sławy, Wojewódzkiego jednak interesował również ten przyjemny.

Mam paru kumpli, nawet przyjaciół, którzy są rockmanami. Lecą staniki, lecą majtki czasami, karteluszki: "zadzwoń". A co u ciebie leci na scenie?
Różne rzeczy się zdarzają - przyznał Martyniuk. - I biustonosze się zdarzają. Na przykład po koncercie przychodzą dziewczyny z prośbą o napisanie autografu w miejscach intymnych, na przykład na piersi.
I co robisz?
Podpisuję! - odparł bez wahania muzyk.

Kwestia zamożności Martyniuka wróciła raz jeszcze.

Jesteś zamożnym człowiekiem. Przyjąłbyś rodzinę uchodźców do siebie? To jest modny temat - zapytał go znienacka Wojewódzki.

Aż tak dużego mieszkania nie mam, ale jeżeli poznałbym tych ludzi, to na pewno bym pomógł.

A jakby chcieli wstawić do twojego garażu wielbłądy? - drążył temat Wojewódzki.
To już nie za bardzo. Nie ma miejsca. Mam nieduży garaż - odparł poważnie Martyniuk.

alex

Kuba WojewódzkiAplikacja Plotek


Więcej o:
Komentarze (9)
Zenon Martyniuk z Akcentu u Kuby Wojewódzkiego. I pytanie o zarobki. "Średnia krajowa to dziesięć minut twojego koncertu"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: maryś

  Oceniono 5 razy 3

  Uchodźców normalnych nie ma,a,jeśli najbiedniejsi,to po jakimś czasie by Cię tak Zenek okradli,ze w gaciach byś został.

 • Gość: inna

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Zenonie, Bardzo mnie Pan zadziwił na PLUS. Widać, że jest Pan PORZĄDNYM człowiekiem, pełnym wrażliwości muzycznej, a przy tym SKROMNYM i taki LUDZKI....Ciesze si,ę, że wystąpił pan u Kuby bo było mi naprawdę przyjemnie Pana poznać...

 • Krzysztof Holeksa

  Oceniono 1 raz 1

  Nie no, jak ten koleś zaśpiewał: You're My Heart, to łezka mi się zakręciła w oku. Świetne !!! To były moje klimaty.... Zaczynam oglądać program pana Wojewódzkiego !!!!!

 • Krzysztof Holeksa

  Oceniono 1 raz 1

  Nie no, jak ten koleś zaśpiewał: „You're My Heart", to łezka mi się zakręciła w oku. Świetne !!! To były moje klimaty.... Zaczynam oglądać program pana Wojewódzkiego !!!!!

 • Gość: gość

  Oceniono 2 razy 0

  lubię go

 • Gość: gość

  Oceniono 2 razy 0

  lubię go

 • Gość: gy_is_ok-friend

  Oceniono 2 razy 0

  Ło matko, córko i Wietnamko/nikoniecznie emigrantko/-jakim cudem można słuchać disco-polo albo się przy tym "bawić" czy iść na taki "koncert"? O co chodzi? Ludzie rzeczywiście na to chodzą, wydają kasę? Nie mogę uwierzyć! Tak samo - nie oglądam Wojewódzkiego i pojąć nie mogę skąd on ma taką "oglądalność":P To bardzo dziwne.

 • antydoda

  Oceniono 3 razy -1

  Spoko koleś, chociaż nie gwiazdorzy jak Królowa Szamba z Ciechanowa

 • lk

  Oceniono 2 razy -2

  Ten człowiek już naprawdę upadł. Jemu nie jest wstyd?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX