"Celebrity Splash" wygrał Szczęsny! Co jeszcze? Genialny skok Misheel, dekolt Jędrzejczak, a my oceniamy show [NASZYM ZDANIEM]

Andrzej Szczęsny triumfatorem pierwszej polskiej edycji "Celebrity Splash". W ścisłym finale jego rywalkami były Saszan i Misheel Jargalsajkhan. Obie pokonał.

Andrzej Szczęsny był faworytem nie tylko jurorów, ale i publiczności, która w finale w pełni przejęła "władzę" i to wyłącznie jej SMS-y wszystko rozstrzygnęły. Szczęsny wygrał zasłużenie, choć obie jego finałowe rywalki również prezentowały wysoką formę. Genialnie wykonała swój skok Misheel Jargalsajkhan, a i Saszan solidnie przygotowała się do występu. Za stołem jurorskim zwracała z kolei uwagę Otylia Jędrzejczak - tyleż profesjonalnymi opiniami, co wyrafinowanym dekoltem.

<< CO SIĘ DZIAŁO W ODCINKU >>

Otylia JędrzejczakScreen z Polsat/Ipla

Stacja Polsat szykowała "Celebrity Splash" na przebój i nie przeliczyła się. Według "Wirtualnych Mediów" program miał przeciętną oglądalność na poziomie ponad 2 milionów widzów i zajął piąte miejsce w ogólnej klasyfikacji widowisk rozrywkowych. Jego atutami miały być roznegliżowane ciała celebrytów, modna od czasu "Warsaw Shore" aura "obciachu" i dająca nadzieję na wpadki świadomość, że większość uczestników nie umie skakać do wody. Każdy z tych atutów wybrzmiał w stu procentach i solidnie zapracował na sukces programu. Oczywiście w tle były jeszcze same skoki, ale nimi przejmowali się chyba tylko skoczkowie. Nie wszyscy zresztą, Bilguun Ariunbaatar popisał się bowiem najbardziej żenującym występem w całej edycji i skoczył z charakterystyczną wypukłością w kąpielówkach, która imitowała wzwód.

Bilguun Ariunbaatar, skacze, skok do wody, trampolina, celebrity slash, wzwód, erekcjaScreen z Youtube.com

Najbardziej wkurzona tym była Otylia Jędrzejczak, która zarzuciła Bilguunowi, że "ośmieszył tę dyscyplinę". Możliwe, że niepotrzebnie się zdenerwowała, koniec końców niewykluczone przecież, że Bilguun jako jedyny dostosował swoje zachowanie do formuły show. Reszta zawodników potraktowała bowiem swój udział w programie z pełną powagą i nie robiła sobie... żartów.

W recenzji pierwszego odcinka pisałem, że skoki są tu tylko pretekstem do wyprodukowania widowiskowego programu i każda minuta kolejnych odcinków to potwierdzała. I choć nie ośmielę się napisać, że gdyby z programu usunąć skoki, a zostawić całą resztę, to niewiele by stracił, to jednak doszło tu do radykalnego przestawienia akcentów. To, co na ogół jest kontekstem rywalizacji sportowej: kostiumy skoczków, kto im kibicuje, etc., stało się tu tematem głównym usuwając w cień same skoki. Wszystko było zatem na odwrót.

Przepis na udane show? Postawić zawody sportowe, "do góry nogami", a może raczej "wywrócić na lewą stronę" i sukces gotowy. Czy zatem celebryci "upadli na głowę", pardon, skoczyli na główkę, godząc się na udział w programie? Wręcz przeciwnie, udowodnili, że świetnie potrafią utrzymać pion i równowagę w płynnym świecie show-biznesu. Publiczność pokochała ich mimo, a może właśnie dlatego, że miała uciechę z ich sportowego dyletanctwa. "Celebrity Splash" okazało się zaprogramowanym festiwalem błędów i paradą nieporadności gwiazd, bez których show nie byłoby zapewne nawet w połowie tak udane. To nie "Taniec z Gwiazdami", gdzie uczestnicy, żeby zaimponować, faktycznie musieli wykazać się na parkiecie efektownymi umiejętnościami. Tu, jak wspomniałem, było na odwrót.

Jeżeli zatem zapamiętamy pierwszą edycję show (komercyjny sukces skazuje ten program na kontynuację), to nie z gracji i maestrii, z jakimi celebryci spadali do wody, bo tego po prostu było tyle, co kot napłakał. Otylia Jędrzejczak z nużącą regularnością wytykała każdemu ze skoczków błędy techniczne. Zapamiętamy głównie z wpadek. Takich, jak ta, którą zaliczyła już w pierwszym odcinku Ola Ciupa. Pamiętacie? Oczywiście. Oli spadły majtki, a tego się nie zapomina.

Ola CiupaScreen z Youtube.com

Zapamiętamy też Adama Kraśkę, elokwentnego rolnika, który systematycznie tracił animusz, kiedy trzeba było wejść na wieżę i oddać skok. Jego rozterki, wahania i nagłe zmiany decyzji stanowiły odrębne show, które skończyło się, kiedy fatalnie skaczący Kraśko w końcu odpadł. Odrębnym show był również udział Danuty Stenki w roli jurorki. Aktorka już na początku przyznała, że nie ma pojęcia o skokach, ale "umie docenić piękno". Jej barwne komentarze dotyczyły zrazu wszystkiego, tylko nie skoków, potem jednak ośmieliła się, i nie tracąc swady, jęła oceniać występy uczestników tak, jakby robiła to od zawsze.

"Celebrity Splash" to program, w którym skoki zajmują tylko ułamek jego czasu. To gigantyczny przerost formy nad treścią. To pokazanie mało popularnej dyscypliny sportu w kolorowej, mocno kiczowatej i hałaśliwej konwencji wydarzenia na miarę Eurowizji albo wręcz Olimpiady. Sukces show świadczy jednak, że widzowie nie mają tego producentom za złe i że podoba im się, że w programie o skokach zamiast skoków dostają fajerwerki.

I jeszcze osobista uwaga. Program był bardzo hałaśliwy. Po dwugodzinnym ataku decybeli za każdym razem czułem się ogłuszony jak po koncercie rockowym, ale ja to rozumiem. Taka konwencja.

Ola CiupaScreen z Polsat

Jacek Zalewski

Więcej o:
Komentarze (22)
"Celebrity Splash" wygrał Szczęsny! Co jeszcze? Genialny skok Misheel, dekolt Jędrzejczak, a my oceniamy show [NASZYM ZDANIEM]
Zaloguj się
 • Artur Lubanski

  Oceniono 39 razy 33

  Takiego byle czego jeszcze nie widziałem. Bilgun, czy jak mu tam powinien być deportowany a reszta to trzeciorzędni właściwie nie wiem kto, bo ani artyści ani nobliści z wyjątkiem pani Ciupy, której z wdziękiem spadły majtki

 • Gość: gosc

  Oceniono 51 razy 27

  dlaczego gloryfikujecie przestępcow drogowych ktorzy własną głupotą doprowadzaja do smierci drugiego człowieka --jeszcze kary nie odbyła a już z gwiazdy mamy brac przykład???

 • oksza

  Oceniono 38 razy 26

  Wiem że mnie oplujecie ale stawianie w jednym szeregu ludzi zdrowych i człowieka bez nogi, na dodatek pokazywanie chorego dziecka, jest nieetyczne. Jeżeli Polsat chciał go dofinansować to mógł dać mu darowiznę. Wynik był wiadomy. Jak widać nie chodziło o wykonanie jak najlepszego skoku, lecz współczucie i jak największą liczbę głosujących. To było nieuczciwe wobec innych startujących oraz jury.

 • Gość: teq

  Oceniono 24 razy 22

  Propozycje następnych "zawodów":
  skok wzwyż na szczudłach
  skok w dal z jajkiem w ustach ( póki co kurzym jajkiem)
  wyścigi dwójek gejów na rowerach bez pedałów
  taniec na wrotkach na lodowisku
  i na łyżwach PO betonie ...
  etc. etc. etc.

 • Gość: Oboże

  Oceniono 21 razy 13

  Finał ubogi. Nieznany skoczek bez nogi. Panna Kaczuszka grająca ogony. Panna Kluseczka z włosami jak Wiśniewski. Jak oni stali razem to wyglądali jak zmokłe kury, w deszczową noc pod remizą, które nikt nie poprosił do tańca. Gwiazdy tańczą, bieda skacze. Dzierganie strojów mających maskować niedostatki....sorka krawiec to nie chirurg plastyczny. Co komu z tego, że biedak się potknie i wywróci. Sami się wywracamy i płakać się chce. Jeszcze to oglądać? Tu trzeba kogoś z dużą kształtną piersią. Wycięciem w talii, zdrowymi biodrami lśniącą burzą włosów. To mają być celebryci..high life..dający nadzieje i marzenie o lepszym życiu.

  Tylko powiew orientu nadał trochę pożądanej ekskluzywności. Pani z Mongolii ma ten celebrycki wdzięk i grację. Krajowi zawodnicy niestety są krajowi. Smutni, speszeni, wyblakli.

 • sealion

  Oceniono 20 razy 10

  "Andrzej Szczęsny, [...] Saszan i Misheel Jargalsajkhan"

  cos kompletenie anonimowi ci celebryci. Kto to w ogóle jest?

 • Gość: SPRAWIEDLIWY

  Oceniono 6 razy 6

  Tak naprawdę to powinna była wygrać ,,Misheel z Mongolii była bez porównania lepsza ...Ale wiadomo Polak jeszcze inwalida cóż podbił ludzkie serca ,,,nie sądzę był dobry ale ta pani dużo i to dużo lepsza ....Tak jak kiedyś pary taneczne w tańcu pani NATASZA była rewelacyjna ale SMS większe dostała słabsza zawodniczka ,,,lepiej zagadała i to wynik.

 • Gość: gość

  Oceniono 7 razy 5

  Ciekawe, podpis "Taniec z Gwiazdami", a na zdjęciu podpis "Celebrity splash" i występujący w stroju raczej nie do tańca, tylko basenu. Gratulacje dla korekty!!!

 • Gość: adjan

  Oceniono 4 razy 2

  Ten program to żenada!!!!Wstyd!!!!Kto płaci za ten niczego nie dający,bezsensowny, marny program!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX