Ruszył 10. sezon "Kuchennych rewolucji". Był akcent międzynarodowy, ale najlepsze zostało na koniec: właściciel oszukał Gessler

Co się wydarzyło w pierwszym odcinku 10 sezonu?

10. sezon programu ruszył z przytupem i od razu z akcentem międzynarodowym. Nie zabrakło też skrzętnie skrywanej tajemnicy.

W pierwszym odcinku nowego sezonu "Kuchennych rewolucji" Magda Gessler odwiedziła "Gościniec myśliwski" w Gdańsku, specjalizujący się w daniach z dziczyzny. Prowadzi go Greg, który po wielu latach przyjechał z USA, by w Polsce rozkręcić biznes. Jakież było zdziwienie restauratorki, gdy zaraz po wejściu przywitała ją Chinka i to po angielsku. Gdy Gessler zwróciła jej uwagę na to, ze nie mówi po polsku, ta przeprosiła, także po angielsku. Gessler to się nie spodobało.

Dlaczego "excuse me". Jesteśmy w Polsce, powinniśmy mówić po polsku - zganiła ją.
Mówię "dzień dobry" i "zapraszam" - broniła się Chinka.

Wkrótce okazało się, 31-letnia Nicole jest w lokalu menedżerką. Efekt jej pracy nie był jednak zadowalający, bo w restauracji brakowało klientów. Gessler drążyła temat.

Ile pani Chinka zarabia? - zapytała właściciela.
2500 - odpowiedział - Operuje Facebook. Pisze na nim po angielsku.
Może jest niepotrzebna? - zasugerowała Gessler.

KUCHENNE REWOLUCJEMICHAL STAWOWIAK/ X-news

Greg w końcu posłuchał sugestii Gessler i zwolnił kobietę. Nie obyło się jednak bez małej afery.

Jeśli zwalnia mnie, bo jestem Chinką, to nie mogę tego zaakceptować - mówiła do kamery.

Gessler nie spodobała się także kuchnia w lokalu - wszystkie dania były przystrojone tak samo, a do niektórych dodano zadziwiająco drogie dodatki - np. świeże liście laurowe. Przeraziła się także od dawna nie wietrzonymi wnętrzami, w których czuło się kurz.

W głowie Gessler wyklarował się już plan na rewolucję. Tym razem jednak zaproponowała Gregowi nietypowy "deal" - zasugerowała, by zamiast menedżera zatrudnił wspólnika, który będzie miał realny interes w tym, by wyprowadzić lokal z kryzysu. Zaprosiła nawet swojego ucznia Bogdana, który jest gdańskim restauratorem i zasugerowała, że to właśnie jego kandydaturę można by rozpatrzeć. Restauratorka okroiła także menu, nie zmieniła jednak specjalności Gościńca. I tak możemy w nim skosztować: tartę z pasztetem z dziczyzny i sosem camberland, polędwicę z jelenia oraz ruskie pielmieni z baraniną. Uroczysta kolacja wypadła nad podziw dobrze, wszystkie dania wyszły wyśmienicie.

Facebook.com/Gościniec MyśliwskiFacebook.com/Gościniec Myśliwski

Gdy jednak Gessler po 6 tygodniach powróciła, lokal wciąż świecił pustkami. Greg zwierzył się Gessler, że nie mógł w tym czasie znaleźć wspólnika, a do spotkania z poleconym przez Magdę człowiekiem nawet nie doszło. W tym wypadku największy problem okazał się zamieciony pod dywan. Greg ukrył bowiem przed Gessler fakt, że ma jeszcze jednego wspólnika - swojego kuzyna Stefana. Gessler wygadał się szef kuchni. Restauratorce to się nie spodobało.

Dlaczego ja nie wiem, że jest ten Stefan? Co on robi, czego ty nie możesz? Jutro go tu nie ma! Kasujesz wszystkie związki z tym panem, bo odejdzie ci załoga. To dlatego nie możesz znaleźć wspólnika! - zarządziła.

Nie dowiedzieliśmy się, czy posłuchał. Gessler sama powątpiewała, czy przemiana tej restauracji może się udać.

Jest ogromny problem, właściciel mija się z prawdą i nie mówi mi o swoich prawdziwych problemach - oceniła.

Wygląda na to, że Gessler, która do tej pory zawsze wykrywała kłamstwa właścicieli, tym razem dała się zwieść. Sam właściciel pozytywnie ocenia jednak rewolucję.

Mam około 20-30 procent klientów więcej. Czekam na weekend po emisji i trochę się stresuję. Ale goście reagują bardzo pozytywnie na zmiany - powiedział w rozmowie z Gazetawroclawska.pl.

Wygląda więc na to, że prawdziwy finał tej rewolucji dopiero się rozegra.

Facebook.com/Gościniec MyśliwskiFacebook.com/Gościniec Myśliwski

Vic

Więcej o:
Komentarze (6)
Ruszył 10. sezon "Kuchennych rewolucji". Był akcent międzynarodowy, ale najlepsze zostało na koniec: właściciel oszukał Gessler
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • takama

  Oceniono 40 razy 34

  Restauracja ogólnie porażka. Menadżerka z Chin... po prostu brak słów. Dziewczyna nie ma pojęcia o gastronomi, za pisanie na FB po ang zgarniała 2500 pln. Niezły interes dla niej :) Wcale nie uważam że Gessler była chamska mówiąc jej że jest w Polsce i ma mówić po polsku. Nie ma co się oburzać że jest nietolerancyjna albo mało europejska. Wszyscy oburzeni powinni pojechać do Niemiec i usłyszeć że są w Niemczech i mają mówić po niemiecku. Dlaczego mamy tolerować wszystko w naszym kraju? Skoro ja jadąc za granicę mówię w języku danego państwa to osoba która chce pracować u nas zwłaszcza w gastronomi na sali powinna mówić po polsku.Tak się zapędzimy w tą tolerancję językową że niedługo chcąc zamówić cokolwiek w knajpie będziemy musieli mówić w każdym innym języku tylko nie po polsku.

  Co do właściciela to no cóż, wyrolował go własny kuzyn. A to potwierdza że z rodziną to się najlepiej wychodzi na zdjęciu. Szkoda że wyszło jak wyszło bo ten zajazd miał potencjał, niedaleko strzelnica, ludzie głodni i mogli by tam wpadać na coś dobrego, a tak. Cóż.

 • nihilist_24

  Oceniono 8 razy 2

  ja tam panią Magdę lubię, oczywiście nie jako jurora Masterchefa czy prowadzącą swoich Rewolucji, bo taką a nie inną rolę ma w tych programach. Ale z wywiadów, czy choćby u Jakóbiaka sprawia wrażenie ogarniętej babki.

 • forfiter_jr

  Oceniono 39 razy -9

  Znowu ten gniot? Ona się nadaje do robienia tych rewolucji w budkach z zapieksami.

 • baba_jaga

  Oceniono 41 razy -9

  to już 10 sezon jak ta pseudo restauratorka z włosami robi rewolucje ?
  świat schodzi na .............

 • magd

  Oceniono 51 razy -37

  Obejrzałam wczorajszy odcinek i nie mogę zrozumieć jednego: jakim prawem pani Gessler wyśmiewała chińską menadżerkę?Bo nie mówi po polsku? Chcemy być europejscy, GW i TVN niby promują otwartość, a tak naprawdę zaścianek. Pani Gessler, którą wcześniej lubiłam i szanowałam za pracowitość i kreatywność jest po prostu rasistką?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX