Co się stało z dawnym Wojewódzkim? Ukorzył się przed legendami hip-hopu?

Członkowie legendarnej grupy hip-hopowej na kanapie u Kuby.

W zeszłym tygodniu Kukiz, dziś Paktofonika. Kuba Wojewódzki uderza w wysokie "C" i chce chyba zmienić swój wizerunek w mediach. Jednak wydaje się, że niezbyt dobrze odnajduje się w stylistyce poważnego dziennikarstwa. Jego rozmowa z legendarnymi polskimi raperami Rahimem i Fokusem nas nie porwała.

kuba wojewódzki, paktofonikaX-News


Widać było wyraźnie, że oto przyszli do Kuby goście, do których miał duży szacunek. Zadawał ostrożnie zachowawcze pytania, nie ciągnął za język, nie przerywał - ciężko było rozpoznać w tym zachowaniu typowego Wojewódzkiego.

Jakie to jest uczucie zobaczyć swoje życie w filmie? - zapytał bardzo oryginalnie Kuba.
Zajebiste  - odpowiedział szczerze Fokus.

W takie krótkie wymiany zdań obfitował cały wywiad. Trochę dziwne, że zawsze wygadany Kuba, tym razem odpuszczał gościom i nie podpytywał ich dalej. Szkoda, bo liczyliśmy, że uda mu się ukazać bardziej osobiste oblicze raperów. A może bał się wpadki na miarę Anny Popek?

kuba wojewódzki, paktofonika, rahim, fokusX-News

Jedynie raz podczas rozmowy Kuba odważył się podjąć bardziej ryzykowny temat - tym razem jednak nie związany z gejami, lecz z Kościołem. Nie mógł więc, nie zapytać o kultowy kawałek Paktofoniki "Jesteś Bogiem".

Jak ludzie odbierali te słowa?
Ludziom chyba dobrze jest z określeniem "jesteś bogiem". Oznacz to, że własnymi siłami mogą pokonać wszystkie problemy.

 

rahim, kuba wojewódzkiX-News

Wtedy Kuba poruszył jedną ze swoich ulubionych kwestii, czyli stosunek do katolickich rozgłośni radiowych:

Ale już w takim radiu toruńskim, by Was nie zagrali, raczej księżom by się to nie podobało.
Wcale nie - zaoponował Rahim - Byliśmy kiedyś w Łodzi na imprezie organizowanej przez katolickie środowisko.
I co? -zapalił się Kuba.
No i nic, myśmy grali koncert, toasty wznosiliśmy wodą mineralną. Księża chcieli być fajni i zrobili fajną imprezę, tyle.

I znów obyło się bez sensacji. Mieliśmy wrażenie, że Kuba nie może się odnaleźć w rozmowie. Wyraźnie bał się zadawać pewnych pytań, jednak w ich miejsce nie postawił żadnych innych.Zastanawialiśmy się więc, dlaczego legendy polskiego hip-hopu: Rahim i Fokus, w ogóle przyszli do tak komercyjnego show. Czy to był jeden z aspektów promocji filmu "Jesteś Bogiem", opowiadającego o losach członków Paktofoniki? Wyglądało na to, że i sam prowadzący nie może uwierzyć, że do spotkania w ogóle doszło.

To nie jest obciach przyjść do takiego programu jak mój?
No nie ukrywam, że ja się bałem tu przyjść - mówił Rahim - bałem się, bo to jest formuła show, nie dla mnie, ale przekonał mnie jeden z moich współpracowników, któremu bardzo ufam. Powiedział, że jesteś dziennikarzem muzycznym, czyli, że musisz mieć jakieś pojęcie o muzyce. Dlatego się właśnie zdecydowałem.

kuba wojewódzki, paktofonikaX-News

Dawno nie mieliśmy okazji posłuchać jakiejś merytorycznej wypowiedzi Kuby o muzyce i chyba póki co nie zapowiada się na to. Jedyny komentarz, jaki ostatnio dało się słyszeć, dotyczył rozmiaru piersi piosenkarki.

zuz, fabio

Więcej o:
Komentarze (54)
Co się stało z dawnym Wojewódzkim? Ukorzył się przed legendami hip-hopu?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • zdzirson

  Oceniono 103 razy 87

  Reakcja (a raczej jej totalny brak) Rahima i Fokusa na denne pseudożarty Wojewódzkiego - bezcenne.

 • kloceklego

  Oceniono 58 razy 58

  "Jego rozmowa z legendarnymi polskimi raperami Rahimem i Fokusem nas nie porwała." - przecież was porywają cyce glonojada

 • gonzo

  Oceniono 78 razy 54

  Strasznie tendencyjne plotkowe wypociny. Warto zauważyć że Kuba poziom rozmowy dostosowuje do swych gości. Jeśli jest to osoba którą lubi lub szanuje to potrafi normalnie ciekawie pogadać.

 • sensacja

  Oceniono 81 razy 39

  Wojewódzki potrafi rozmawiać tylko z osobami pokroju Frytki, wtedy jest taaaki inteligentny. Rozmowa z kimś trochę bardziej rozgarniętym pokazuje jaki jest cieniutki.

 • pabloj_21

  Oceniono 35 razy 33

  @jojojo
  Magik skoczył z okna.
  Czy na weselach grywa się muzykę Chopina, Mozarta, Bacha, Pendereckiego? Nie sądzę, na pewno nie na masową skalę. A nie zaprzeczysz, że ww. to mistrzowie gatunku.
  Oczywiście nie stawiam na równi ludzi z Paktofoniki z Chopinem i jemu podobnymi ale nie generalizuj, że jak się coś na wesele nie nadaje to jest do luftu.
  Fakt, o Paktofonice może nie powstałby film gdyby Magik żył spokojnie. Nie zmienia to faktu, że ta formacja mocno namieszała na polskiej scenie muzycznej. Ja byłem na wielu imprezach gdzie ich muza i nie tylko ich była świetnym tłem do znakomitej zabawy. Wśród moich znajomych połowa (a są to ludzie przed czterdziestką) bankowo zaśpiewa co najmniej wers z "Jesteś Bogiem". Co więcej, byłem na weselu gdzie tłum radośnie zaśpiewał młodym "Jesteś Bogiem". Owszem, starsi byli zdziwieni ale tak było. Nikt wtedy nie sięgał po flachę tylko patrzył co też Ci młodzi wyprawiają, jak się świetnie bawią razem ze sobą.
  Podsumowując nie można kwestionować zasług zespołu, który dla Ciebie się nie liczy. Nie odbieraj innym prawa do robienia ze swoich idoli legendy jeśli dla wielu są właśnie taką legendą. Polskiej scenie muzycznej brakuje indywidualności ciągnących za sobą tłumy fanów. W eterze mamy papkę pop-rockową ciągle tych samych starych wyjadaczy muzycznych. Uszanuj, że niektórym zależy na czymś innym, nierzadko głębszym i poważniejszym. Niektórzy chcą posłuchać dobrej muzyki podpartej dobrym tekstem, tłem pełnym naturalnych emocji. To robiła Paktofonika, dla mnie LEGENDA polskiej sceny muzycznej.

 • marta1908

  Oceniono 31 razy 31

  po prostu: wstrząs dla mas

 • sweettopsecret

  Oceniono 36 razy 28

  nie było źle!
  Ciekawi ludzie !

 • latoszka

  Oceniono 31 razy 25

  Ale nikt chyba nie przywiązał uwagi do wypowiedzi Rahima, odnośnie tego że miał dylemat, wahał się czy wziąć udział w programie Kuby. Dopiero jego współpracownik, mówiąc mu że Kuba był kiedyś dziennikarzem muzycznym i troche na muzyce się zna, postanowił przyjść. Powiedział także że żaden inne show mu nie opowiada i do innego by nie poszedł. Kuba ma zupelnie inne podejście do gości którzy są jego znajomymi, czy znają się z branży. A tu z Paktofonika nigdy nie mial doczynienia, Fokusa nie znał, Rahima poznał osobiście bo x-lat temu przeprowadził z nim wywiad. Nie gadajcie ze odcinek był nudny, czy Kuba traci forme..

 • dormucca

  Oceniono 29 razy 23

  co tydzień będziecie robić zdjęcia telewizora z programu wojewódzkiego?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX