Monika Kuszyńska odpadła przez POMYŁKĘ? TVP komentuje zamieszanie z głosami

Niesprawiedliwy wynik?

Po sobotnim odcinku "Bitwy na głosy" w internecie zawrzało. Głosujący na Monikę Kuszyńską fani są oburzeni i twierdzą, że zostali oszukani. Wszystko dlatego, że gdy wysłali smsa na drużynę z Łodzi, dostali taką odpowiedź:

Czy wiesz, że jeśli drużyna Moniki wygra Bitwę 100.000zł przekaże Fundacji Gajusz? Pomóż im osiągnąć ten cel wyślij teraz SMSem: 5 pod 7220/2.46zł

Problem polega na tym, że 5 to numer drużyny Ryszarda Rynkowskiego. Grupie Moniki Kuszyńskiej przypisana była cyfra 6.

Zapytaliśmy Joannę Stępień-Rogalińską, rzeczniczkę TVP, o to zamieszanie:

Nie było żadnych wątpliwości. Gdybyśmy je mieli, to byśmy tę procedurę powtórzyli. Jednak wynik był jednoznaczny. Arytmetyka nie kłamie. Wszystko jest wyjaśnione, sprawdzaliśmy kilka razy. Postępujemy uczciwie ze wszystkimi naszymi gwiazdami, wszystkich traktujemy na równi. To są ludzie, których szanujemy i z którymi chcemy pracować - powiedziała w rozmowie z Plotek.pl.

Monika Kuszyńska, bitwa na głosy, tvp2, tvp 2

TVP wydała w tej sprawie szczegółowe oświadczenie:

W 6. odcinku programu „Bitwa na głosy” w jednym z SMS-ów zwrotnych pojawił się błąd. W związku z tym głosy zostały przeliczone ponownie z uwzględnieniem tych, które pierwotnie zakwalifikowano do zespołu Ryszarda Rynkowskiego zamiast zespołu Moniki Kuszyńskiej. Operacja ta nie wpłynęła jednak na tabelę wyników. Za zaistniały błąd przepraszamy.
Błąd pojawił się w jednym z sms-ów zwrotnych, zachęcających do dalszego wspierania swojego faworyta, które były rozsyłane do osób głosujących na drużynę Moniki Kuszyńskiej. W wiadomości wpisano nieprawidłowo cyfrę 5. Z danych znajdujących się na serwerach integratora wynika, że spośród wszystkich osób, które wysłały sms-a na drużynę Moniki, tylko 242 osoby wysłały dodatkowego błędnego sms-a o treści 5. Pozostałe osoby wysłały sms-y z prawidłowymi numerami.

Wygląda więc na to, że do żadnego skandalu nie doszło. 242 głosy niczego nie zmieniły i drużyna Moniki Kuszyńskiej niestety musiała pożegnać się z programem. Wokalistka jednak nie ukrywa rozczarowania. Na swoim oficjalnym profilu na Facebooku napisała:

Niestety kolejne dni przyniosły niepokojącą nowinę o pomyłce w systemie głosowania. Wiadomość ta bardzo nas zaniepokoiła. Do dziś nie wiem jak ustosunkować się do tej sprawy. Jestem poruszona Waszymi wypowiedziami i bardzo mi przykro, że taki incydent miał miejsce. Rozumiem Wasze wzburzenie, sama jestem zdegustowana. Jak doszło do tego błędu, kto jest winny...? Nie znam odpowiedzi na te pytania. Telewizja Polska wydała w tej sprawie oświadczenie, z którego wynika, że taka pomyłka istotnie miała miejsce, lecz rzekomo nie miała ona wpływu na wyniki głosowania. Chcę wierzyć, że jest to prawda, bo mimo wszystko pragnę zachować miłe wspomnienia i pozytywną energię na finałowy odcinek, który będzie również naszym udziałem. Bez względu jednak na ostateczny wynik głosowania, mogę jedynie wyobrazić sobie, co czujecie wiedząc, że część Waszych smsów trafiła pod niewłaściwy adres. Póki co wiem na temat tej sprawy tyle co Wy, dlatego nie jestem w stanie nic więcej powiedzieć.

Monika Kuszyńska, Bitwa na głosy, tvp2

Jax

Zobacz także:

Monika Kuszyńska odpadła z "Bitwy na głosy"!

Wojna na stylizacje w "Bitwie na głosy"!

Kuszyńska pierwszy raz oficjalnie z mężem

Czy żałujesz, że Monika Kuszyńska odpadła z programu?
Więcej o:
Komentarze (11)
Monika Kuszyńska odpadła przez POMYŁKĘ? TVP komentuje zamieszanie z głosami
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • bettii

  Oceniono 16 razy 16

  Jeśli dobrze zrozumiałam cała sprawa rozgrywa się o to, że głosy, które miały byc na Kuszyńską szły na Rynkowskiego. Ale Monika miała szansę wygrać z Mezo w dogrywce, ale i tam poległa. A jeśli ta pomyłka była w dogrywce, to nie ma żadnego problemu, te głosy, które zostały wysłane na Rynkowskiego przeszły na Kuszewską. Proste jak budowa cepa ! Robicie z igły widły.

 • oksza

  Oceniono 14 razy 12

  Dlaczego nie wierzę że takie głosowania nie są sterowane ? Bo liczący głosy nie jest firmą niezależną. Ktoś mu zleca tę pracę i za jej wykonanie płaci.

 • adi884

  Oceniono 18 razy 6

  Po pierwsze, Nie było jednej wersji sms`a tylko KILKA!
  Mało tego,taka sytuacja miała miejsce już od pierwszego odcinka! i przy innych drużynach również, MAMY zdjecia tych sms`ów ! Po drugie 242 osoby wysłały sms`y, tylko że niektórzy słali nawet po 20 w górę! więc dlaczego odjęta została tylko liczba 242?! Po trzecie wcale nie trzeba było odpowiadać na zwrotnego sms`a, można było sms`a wysłać na nowo, tego już TVP nie jest w stanie sprawdzić, znam jeden przypadek że osoba powiedziała że trzeba wysłać pod piątkę sms`y innym osobom które nie odstały sms`a zwrotnego., skoro był jeden jest ich na pewno więcej! Kompletnie nie satysfakcjonuje nas ta odpowiedź! I nie prawda że nie ma co do tego wątpliwości! Na tej stronie (http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=8583) mamy zdeklarowanych ponad 500 takich wątpliwości! A zauważmy że nie wszyscy podpisali się pod petycją i nie wszyscy fani artytki są skomputeryzowani.

 • adelejestok

  Oceniono 7 razy 5

  Przykra sprawa :(

 • adi884

  Oceniono 6 razy 2

  Komentarz to oswiadczenia TVP:
  Po pierwsze, Nie było jednej wersji sms`a tylko KILKA, i taka sytuacja miała miejsce już we wcześniejszych odcinkach MAMY zdjecia tych sms`ów ! Po drugie 242 osoby wysłały sms`y, tylko że niektórzy słali nawet po 20 w górę! więc dlaczego odjęta została tylko liczba 242?! Po trzecie wcale nie trzeba było odpowiadać na zwrotnego sms`a, można było sms`a wysłać na nowo, tego już nie jesteście w stanie sprawdzić, znam jeden przypadek że osoba powiedziała że trzeba wysłać pod piątkę sms`y innym osobom które nie odstały sms`a zwrotnego., skoro był jeden jest ich na pewno więcej! Kompletnie nie satysfakcjonuje nas ta odpowiedź! I nie prawda że nie ma co do tego wątpliwości! Na tej stronie (http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=8583) mamy zdeklarowanych prawie 500 takich wątpliwości! A zauważmy że nie wszyscy podpisali się pod petycją i nie wszyscy fani artytki są skomputeryzowani.

 • oksza

  Oceniono 12 razy 0

  Odcinek powinien zostać powtórzony, co i tak niczego nie zmieni.

 • adi884

  Oceniono 3 razy -3

  PS. Pani Monika skomentowała sytuację w TV (http://www.tvp.pl/lodz/rozmaitosci/twoje-popoludnie-z-telewizja-lodz/wideo/12042012/7033615), i na swoim oficjalnym FB (https://www.facebook.com/notes/monika-kuszy%C5%84ska/monika-oficjalnie-o-wydarzeniach-ostatnich-dni/282791751800286)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX