Tonik to nic?

Dbamy, by w naszej kosmetyczce znalazł się dobry krem, żel do mycia i ewentualnie mleczko do demakijażu. I na tym często kończy się nasza pielęgnacja. Tonik jest kosmetykiem często przez nas niedocenianym. Niesłusznie!

Nawet jeśli wejdziemy już w jego posiadanie, często stosujemy go bez przekonania, nie do końca rozumiejąc na czym tak naprawę polega jego dobroczynne oddziaływanie na naszą cerę. Niestety, zupełnie niezasłużenie traktujemy tonik po macoszemu! Posiada on szereg bardzo pożądanych przez naszą twarz właściwości.

Przede wszystkim, jak sama nazwa mówi, tonizuje, czyli przywraca skórze odpowiednie dla niej pH, czyli poziom kwasowości. Dlaczego to takie ważne? Stosując kosmetyki do mycia, naruszamy też niestety naturalną warstwę ochronną skóry. Tonik pozwala jej się zregenerować, a tym samym sprawia, że staje się odporniejsza na czynniki zewnętrzne, jak klimatyzacja, suche powietrze, dym.. Usuwa także resztki zanieczyszczeń, z którymi nie poradził sobie żel.

Odpowiednio dobrany tonik orzeźwia cerę, zwęża pory oraz poprawia wygląd i napięcie skóry twarzy. Łagodzi drobne podrażnienia, a odświeżona nim buzia wygląda o niebo lepiej! Możesz go stosować, delikatnie wklepując nawet kilka razy dziennie, szczególnie latem.

Zwróć uwagę, żeby dobrać kosmetyk odpowiednio do rodzaju cery i pod kątem przyjemności stosowania. Unikaj tych, które mają w składzie alkohol. Tonik może stosować każdy i na pewno szybko odczuje jego pozytywny wpływ na cerę. Nie stoi jeszcze na Twojej półce? Na co czekasz?

Kilka propozycji...


Garnier, Czysta Skóra Active, 200 ml, cena ok. 17 zł.

 

AA Oceanic, Tonik odświeżająco - matujący 250ml, cena ok. 16 zł

 

 

Nuno, Tonik Antybakteryjny, 200 ml cena ok. 6zł

 

Używacie toniku do twarzy?

Więcej o: