Andrzej Duda na pierwszych wakacjach. Szalał z żoną na skuterze. Zdjęcia niczym z filmu o Jamesie Bondzie

Andrzej Duda i Agata Duda po raz pierwszy od zaprzysiężenia odpoczywali w prezydenckim ośrodku w Juracie.

Andrzej Duda wraz z żoną Agatą ostatnie dni spędzali na polskim Wybrzeżu. Prezydencka para połączyła oficjalną wizytę z okazji obchodów Sierpnia'80 z krótkim wypoczynkiem we dwoje. Oboje udali się bowiem na kilka dni do Juraty do ośrodka prezydenckiego. Prezydencka para przyleciała tam helikopterem, a na płycie lądowiska powitała ich obsługa, poinformował Fakt.pl.

Prezydencka para po raz pierwszy od zaprzysiężenia skorzystała z możliwości odpoczynku w prezydenckim ośrodku w Juracie. Pierwsze wakacje prezydenta z żoną nie przebiegały jednak w leniwej atmosferze, Duda czas wolny od obowiązków wykorzystał na aktywny wypoczynek. Razem z żoną udał się na przejażdżkę skuterem wodnym, oczywiście wszystko pod czujnym okiem funkcjonariuszy BOR-u.

Najpierw na skuter wszedł sam Andrzej Duda, a jego żona obserwowała jego popisy z łodzi. Prezydent nie oddalał się jednak od niej i cały czas pływał w zasięgu jej wzroku oraz swojej ochrony.

Agata Duda szerokim uśmiechem nagradzała kolejne spektakularne zakręty na skuterze wodnym, ale dość szybko sama stała się czynnym uczestnikiem zabawy, gdy Andrzej Duda wziął ją na krótką przejażdżkę. Bryza we włosach, morze i słońce - razem prując przez fale wyglądali niczym hollywoodzka para lub bohaterowie filmu o Jamesie Bondzie.

Agata Duda nie podjęła się poprowadzenia skutera. Po kilku minutach wróciła na łódź, a funkcjonariusze BOR-u odprowadzili ją na pomost. Andrzej Duda chwilę jeszcze pływał sam, po czym także przybył do brzegu.

Na ośrodek prezydencki "Mewa" składają się dwie okazałe wille, wieża widokowa, lądowisko, własny dostęp do wody oraz 150 ha lasów. Kancelaria Prezydenta RP przejęła cały kompleks w 1989 roku i sukcesywnie remontowała kolejne budynki. Wcześniej w latach 60. mieścił się tam Ośrodek Wypoczynkowy Urzędu Rady Ministrów.

Do dyspozycji prezydenta są nie tylko wille w Juracie. Głowa państwa może odpoczywać także w Zamku w Wiśle, który stanowił dar Ludu Śląskiego dla Prezydenta Rzeczypospolitej Ignacego Mościckiego i jego następców, oraz w dworku w Ciechocinku. Z prezydenckich ośrodków wypoczynkowych może korzystać także rodzina prezydenta. Fakt.pl informuje, że kilka tygodni przed Andrzejem Dudą w "Mewie" bawił syn Bronisława Komorowskiego.

Więcej o:
Komentarze (197)
Andrzej Duda na pierwszych wakacjach. Szalał z żoną na skuterze. Zdjęcia niczym z filmu o Jamesie Bondzie
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: bubu

  Oceniono 29 razy 25

  Stoją w Londynie pełne wagony.
  Młodzi wracają w rodzinne strony.
  Wszystkim da Duda osiem tysięcy
  a jak się uda to jeszcze więcej.
  Już przyszedł przekaz na głodne dzieci,
  rodzice leżą a forsa leci.
  Wagony nowe podoczepiali,
  drzwiami oknami tłum do nich wali.
  W każdym wagonie jest kupa ludu.
  Wszyscy chcą wracac do kraju cudu.
  Tu emeryci. Zdrowi i syci.
  Bogaci i młodzi i o to chodzi.
  I na ostatku... Zero podatków.
  Już pociąg szczęścia rusza na szlak.
  To tak to tak to tak to tak.
  A dokąd, a po co a czemu tag gna???
  Bo Duda da bo Duda da bo Duda da

 • Gość: prezes

  Oceniono 21 razy 15

  #POLSKA_W_RUINIE... każdy ma takiego Jamesa Bonda, na jakiego sobie zasłużył (wybrał).... po czym oni mają odpoczywać... aaa urlop w Toskanii może zmęczyć xD..... ciekawe co na to polskie, głodujące dzieci... brawo POLSKO! :(

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 21 razy 13

  tyrał przez cale 4 tygodnie, no to wakacje mu się należą jak emerytom obniżka wieku emerytalnego a dzieciakom po 500 PLN
  maliniak tak jest przyzwyczajony do życia na koszt podatnika że pewnie te skutery zaksięguje jako wydatki w czasie pełnienia prezydenckiej posługi ;-)

 • Gość: jxl82

  Oceniono 19 razy 13

  Polska w ruinie a ten się bawi? Mają swoich wyborców za kompletnych ignorantów?

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 14 razy 10

  a tak na marginesie, jak koszmarny sen wygląda to zdjęcie zestawione ze zdjęciem syryjskiego dzieciaka wyrzuconego na inną plażę... i to wszystko newsy na pierwsza stronę

 • Gość: .

  Oceniono 21 razy 9

  to ten klęcznikowy oszust?

 • puzonik48

  Oceniono 17 razy 7

  No i zaczyna się życie jak w Madrycie .Jeszcze miesiąc nie minął a mydłek już ma urlop ? Helikopterem za pieniądze podatnika,przecież to wyjazd prywatny ,drugi LK ,tamten też tylko leżał w Juracie :(((

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX