Styl Agaty Dudy chwalą. Pytamy o zdanie Piotra Tymochowicza: Wyjdzie z cienia. A co z prezydentem? Tu już gorzej

Demoniczna, ale i piękna. Chłodna, wyrachowana, ale z magnetyczną siłą przyciągania, mówiąc wprost: Claire Underwood. W Polsce porównuje się do niej Agatę Dudę. Pierwsza dama powinna być z tego zadowolona?

Claire Underwood, bohaterka serialu "House of Cards", to kobieta silna, twarda i wyrafinowana. Kobieta sukcesu, wiernie stojąca u boku męża, mistrza manipulacji, Francisa Underwooda. Dorota Wróblewska, producentka pokazów mody i wykładowca kodu ubioru uważa, że podobieństwo Agaty Dudy do Claire Underwood nie jest niczym złym.

Bohaterka serialu "House of Cards", stała się wzorem do naśladowania dla wielu kobiet na świecie, które chcą awansować w biznesie. Kostiumy autorstwa Johanny Argan są dopracowane w najmniejszych szczegółach. Odnoszę wrażenie, że jej stylizacje są inspiracją dla stylistów, którzy pracują nad wizerunkiem Pani Prezydentowej. Czy dobrze? Trudno jest nam zauważyć rzeczy naj-bar-dziej oczywiste i wziąć przykład. Nie bójmy się takich rozwiązań, bo nie warto wywarzać otwartych drzwi. Inspiracja nie jest niczym złym. Wręcz przeciwnie! - napisała na Facebooku.

Tego samego zdania jest Piotr Tymochowicz, specjalista od wizerunku, z którego wiedzy korzystali między innymi Andrzej Lepper i Janusz Palikot.

To wizerunek, który nie pozwala być niezauważoną, dzięki niemu można szybko i sprawnie wyjść z cienia. Mam wrażenie, że ten wizerunek jest budowany na zasadzie kontrastu z poprzednią damą, która cokolwiek by nie robiła, pozostawała w cieniu. Tu mamy bardzo sprawną kreację, która służy zwiększeniu rozpoznawalności w danej roli - powiedział w rozmowie z Plotek.pl. - Na początku nie ma też znaczenia, czy wizerunek będzie white czy black, dobry czy kontrowersyjny, ponieważ najpierw trzeba budować rozpoznawalność, a budowanie jej na kojarzeniu z serialem działa na ludzi najszybciej i jest tu bardzo sensowne.

Przy okazji zapytaliśmy Tymochowicza, jak ocenia wizerunek prezydenta Andrzeja Dudy. Przypomina wyrachowanego Francisa Underwooda, serialowego męża Claire?

Nie, ja tego wyrachowania nie widzę, ono jest w tle - powiedział. - Jest w sferze domniemań, że skoro będzie lansować PiS, to musi być wyrachowany - w samym wizerunku tego nie widać. To na pewno jest przemyślana kreacja na takiego trochę mydłkowatego człowieka. To przemyślane i trafne, bo większość wyborców to starsi tradycjonaliści. Gdybyśmy zbadali w grupie kobiet, który wizerunek kojarzy się najbezpieczniej, najbardziej elegancko, to tradycjonaliści wybierają często na pograniczu młodych/starych, przylizanych, mydłkowatych, często z brylantyną na głowie, to styl przedwojennych aktorów. Często najwyższe notowania mają przylizane postacie, metroseksualne, jak Kraśko, Ibisz, Tomasz Lis na początku swojej kariery. Takie postaci budzą skojarzenia - ocenił Tymochowicz.

Andrzej Duda i Agata Duda, Kevin Spacey i Robin WrightAG/Netflix

alex
Pobierz darmową aplikację Plotek na telefony z Androidem

POLUB NAS

Więcej o:
Komentarze (27)
Styl Agaty Dudy chwalą. Pytamy o zdanie Piotra Tymochowicza: Wyjdzie z cienia. A co z prezydentem? Tu już gorzej
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: lido

  Oceniono 82 razy 44

  Pani Agata jakkolwiek byłaby ubrana jest tak aseksualna

 • Gość: Hera

  Oceniono 59 razy 41

  A kto i ile za to płaci, Naród ?
  To nie lepiej zasilić tymi pieniędzmi konto dla głodujących dzieci, panie Duda ?!

 • my_kroolik

  Oceniono 32 razy 18

  Jaki kraj, taka Claire Underwood.

 • do_podziwu

  Oceniono 30 razy 16

  "Claire Underwood. W Polsce porównuje się do niej Agatę Dudę" - porownuje sie ? nie - tak uwaza p. Wroblewska i Tymochowicz, ktory "poszedl" dalej bo i Prezydenta z tym serialem "kojarzy" - a to nie Polska (cala) .
  alex (plotek) - spadajcie na "ziemie" Wasze poletko to "cycki" ,"majtki" i "wpadki" ,polityke zostawcie dla gazeta .pl. Przez te art. (niby takie niewinne) sprowadziliscie na ten portal "bande" hejterow , chamstwo itd.

 • Gość: gosc

  Oceniono 25 razy 13

  a ja nie chwalę --mnie się nie podoba ten plastikowy styl --a tymochowicz mowi to za co mu zapłacą--i nie jest to żadna wyrocznia.

 • Gość: polszczyzna

  Oceniono 18 razy 10

  "Nie bójmy się takich rozwiązań, bo nie warto WYWARZAĆ (???) otwartych drzwi. Inspiracja nie jest niczym złym. Wręcz przeciwnie!"

  Pani Doroto = nikt nie uważa, że warto wrzucać drzwi do wrzątku ;)

 • Gość: maria kłos

  Oceniono 16 razy 8

  CIEKAWE JAKI TO STYL MA TA KOBIETA?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX